Skocz do zawartości
wolan91

Czy Ukwiały odżywiają się światłem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanko bo doczytałem się że ukwiały to zwierzęta które łapek używają do łapania pokarmu i planktonu . Zastanawia mnie czy światłem też się jakoś odżywiają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie quadricolor mocno reaguje na światło. Pewnie w jakimś tam małym procencie się też nim odżywia. Jak mam quadricolor nigdy go nie dokarmialem żywi się tym co jest w wodzie. Dodatkowo leje fluid koral z jbl i Zooplankton z sachema

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale bardziej mi chodzi o budowę korala czy pozwala mu jakoś żywić się światłem , pytam sie bo kolega kupił spory ukwiał i wrzucił go do wczoraj zalanego zbiornika gdzie nie ma żadnego życia / biologii . Pytam bo doradzano mu go "nie karmić gdyż pożywi się światłem "

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To radził bym temu koledze zabrać go szybko z tego zbiornika bo szkoda ukwiału akwarium zalane wczoraj i już ukwiał na dzień dobry, ślimaków ani krabów bym nie włożył a co dopiero bardziej wymagające, zbiornik musi trochę dojrzeć ciekawe jakie parametry są w tym zbiorniku. Ale pytanie było inne potrzebuje on pokarmu jak masz normalna obsadę która karmisz to on tez sobie coś wyłapuje z wody i wtedy nie trzeba go jakoś dokarmiać ale jak w zbiorniku niema nic to niema za bardzo czego wyłapywać z wody i na samym świetle za długo nie pociągnie   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał w tak świeżym zbiorniku ?! Powodzenia szkoda tylko zwierzaka... kolega ma wogole pojęcie o akwarystyce morskiej ? Masakra.... mógł go lepiej wsadzić do slodkowodnego :-)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ukwiał w tak świeżym zbiorniku ?! Powodzenia szkoda tylko zwierzaka... kolega ma wogole pojęcie o akwarystyce morskiej ? Masakra.... mógł go lepiej wsadzić do slodkowodnego :-)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka



Nie podpowiadaj, bo jeszcze się skusi..

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety  namawiałem go aby zwierzęta wkładać jak akwarium dojrzeje ale 2x nemo i ukwiał kupione i włożone a namówił go do tego jego kuzyn niestety i gdy zaproponowałem aby tego ukwiała chociaż karmił raz w tygodniu to jego kuzyn z doświadczeniem  1,5 tysiąca złotych umarłych ryb w pół roku  powiedział aby nie karmić bo ukwiał  pożywi się światłem . Ręce mi opadły bo wiem że ukwiały to zwierzęta a nie korale a jak ukwiał na reefshopie ma napisane w wymaganiach  że potrzebuje światła to nie chodzi tu o odżywianie a o sam fakt że potrzebuje on światła aby  zacząć żerować i primo w akwarium bez oświetlenia nie miał by planktonu ( jedzenia )   itp coś w stylu kupujesz psa to też w wymaganiach też musi mieć światło aby żył ;)

Nic pokaże mu zaraz co napisaliście może uda się uratować ten ukwiał i ryby , jutro dam mu 1litr siporaxu z mojego akwarium i 30 l wody

Znajomy ma 360 L + sump z 50 L wody na żywym piachu + Real Reef Rock   ( taka barwiona sztuczna skała )  więc myślę że akwarium parametry wody ma idealne bo " wczoraj zalane " a skała nic do wody nie oddaje

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał planktonem się nie zywi - gustuje raczej w większych pokarmach. Światło wykorzystuje do odżywiania, a jakże. I to nie tylko żeby zacząć żerować - ma symbiotyczne zooksantelle tak jak inne korale, i dzięki temu korzysta ze światła by jeść. Owszem, dokarmianie jest korzystne, ale to nie jest tak, że musisz mu codziennie śledzia wrzucić. Ciężko widzę przyszłość tych zwierząt..

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj
2 godziny temu, Areya napisał:

Światło wykorzystuje do odżywiania, a jakże. I to nie tylko żeby zacząć żerować - ma symbiotyczne zooksantelle tak jak inne korale, i dzięki temu korzysta ze światła by jeść

 

W takim razie ukwiał ma trochę większe szanse na przeżycie

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zabije go NO3 i PO4, amoniak... Szanse są nikłe.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, wolan91 napisał:

(...)  bo wiem że ukwiały to zwierzęta a nie korale ...)

a korale to nie zwierzęta ?

póki nie ruszy cykl azotowy to NIC nie powinno się wkładać do świeżego zbiornika

Real Reef Rock w teorii (o ile była dobrze przechowywana) powinna być choć częściowo zasiedlona przez bakterie - jest (ale niewielka) szansa że błazny i ukwiał przeżyją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.