Skocz do zawartości
lukas

detrytus czyszcenie zywego piachu

Rekomendowane odpowiedzi

witam wczoraj dodalem zywy piasek do akwa. wrzucilem tam dwie rozgwiazdy piaskowe- ale wydaje mi sie ze to za malo. ( z ta burza piaskowa to jakis mit, fakt ze woda zrobila sie mleczna ale po paru godzinach sie wyklarowala. moze zalezy jak sie ten piasek wsypuje ja to robilem takim dzbankiem do napojow, ladowalem do pelna pozniej pwoli zanurzalem i juz sobie wysypywalem tam gdzie chcialem) . co byscie mi jeszcze zaproponowali do czyszczenia piasku, jest cos co zjada detrytus? moze jakas ryba ktora bedzie czyscila dno? najchetniej cos co jest w miare szybko dostepne.

ps. pojawil mi sie n askalach rdzawy pył, mam wrazenie ze to prefiltry od RO czy mam racje?? TDS mi zeswirowal pokazal grupo ponad ) a pozniej jak zlalem troche wody to zeszlo do 4 a pozniej do 1.


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzawy pył powiadasz :) może okrzemki?

Sprawdź membrane. Może uszczelka poszła.

Może babka kopiąca? Stonogobiops xanthorhinica


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slimaki strombus, nasarius, babki z krewetkami symbiotycznymi, kraby pustelniki

co do nalotu to trudno powiedziec. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto i caly winowajca:

1

4hjz0i1.jpg

2

2nsv21w.jpg

3

3yw7cat.jpg

4

300snm0.jpg

a co powiecie na cinctusa jako koparke?

podejrzewam ze to prefiltry od osmozy- jeszcze nei byly wymieniane


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tej niebieskiej rozgwiazdy to sie tak nie ciesz bo i tak bedzie z niej ..MOMENTO-MORIS...padnie z glodu:cry ato bielmo piachu ahhhh zabaczesz wkrotce:sad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona jak mam sie nie cieszyc z tej rozgwiazdy? wiem ze jest trudna i ze predzej czy pozniej zdechnie- jak do tej pory to je malze wiec jest ok. a co do piasku to tez zdaje sobie sprawe ze bedzie sie syfil, dlatego zalozylem ten watek zebys mi doradzil co najlepiej wpuscic do akwa zeby go dobrze czyscilo i zebym mogl sie z niego cieszyc :)

@blazej niestety lineatusa nie ma jedyna rba ktora mi zdechla- skonczyly sie glony w akwa i bay bay . nie byla przyzwyczajona do pokarmu zastepczego. naso zjada wszystko co wrzuce tylko ma strsa przez zebrazome flavescens i sie kitra i nie chce wie wybarwic do konca. moze jak podrosnie to sie zmieni , moglbym wylowic zebre na jakis czas do sumpa ale slabo to widze ze ja zlapie w akwa.(chyba ze macie jakis dobry sposob)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz@ lukas sam to przerebialem i przerebiam .. tu nie ma cudów .... i sam nad tym kombinuje JAK to zrobic .....ma babki piaskowe i nie daja rady zrobić tzw. bialy piach cos tam sie zazieleni poczerwieni itp - i w sumie gówno z tego co zamierzalem wynika -Jak znajdziesz patent daj znać!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem jeszcze powiedziec- jezowca ostatnio znalazlem

narazie jest dosyc maly i sie w dzien ukrywa wiec nie moge zrobic foty

nie moge jeszcze rozpoznac jaki to gatunek ale wydaje mi sie ze nie jest to diadema bo jest raczej szarawego koloru ni z czarnego. chociaz ciezko powiedziec bo widzialem go w zasadzie tylko po zgaszeniu swiatel


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem go mial kolce na 12 cm - ten to lubi korale przestawiać .. ot co ..nie pamietam gatunku ryb co lubią sie chronic w jego igiełkach a za***ista symbioza jest miedzy nimi..Jak nemo i jego ukwiał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Je Tobie malze? Jak jej polozysz na piasku to podejdzie do niej i ja zje?

Dobry sposob na pokolce to tak jak Andrzej radzi w innych watkach, lusterko z obu stron akwarium :-)

Z tego co wiem to babki podnosza za bardzo piasek i pozniej moze fruwac po akwarium. Najlepsze beda Strombusy, ktore Szymon wymienil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy podchodzi to nie iwem - wkladalem malze pod nia jak lezala na skalach( jak poloze obok to sie ryby zleca i ukradna)

po jakims czasie malza znikala- nie wiem na sto procent czy to ona zjad te malze


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas - ten brazowy osad na kamieniach a pozniej na piachu powstaje gdy do akwarium dostarczamy Si. Si moze byc dostarczane z woda lub wymywane z np: ceramiki. Dobrw prefiltry czy nie - osmoza nie wylapuje wszystkich silikatow i mimo, ze w akwa Si jest niewykrywalne - bo zwiazane w np.okrzemkach to wystarcza zeby "zabrazowic" dekoracje.

Zywica podlaczona za osmoza oczysci wode z resztek Si.

Jest sporo babek przekopujacych dno ale lubia wyskakiwac. Sam juz kilka stracilem bo nie mam zakrytego akwarium. Z drugiej strony, jak kopia to zegnaj krysztalowo woda.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2n7p7h1.jpg

moze ktos rozpoznaje


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takiego samego gapowicza. Z tego co doczytałem powinien być bezpieczny. U mnie w ciągu 3 miesięcy z ok. 3 cm zrobił się ok.5 cm.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rebciu ja mam wrazenie ze on w oczach rosnie

juz podwoil swoj rozmiar - dojakiej wielkosci on rosnie?


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.