Skocz do zawartości
Gość laszek

Roztwór VSV

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Jak przechowywać. W lodówce czy w szafce pod akwaroum. Szukam na necie na forum i nie.mogę znależć odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz przetrzymywać w temperaturze pokojowej.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dzięki ostatnie pytanko. Czy jakiś czas może stać czy do wyczerpania zrobiłem roztwor z 200ml. I jak dobrze czytałem do vsv nie trzeba lać bakterii?

Czy vsv wlewać bezpośrednio do akwarium, czy tak jak mam w panelu do komory z mediami?

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dozujesz gdzie chcesz (samo się wymiesza) - to jest pożywka, więc do "roztworu" VSV nie dodajesz bakterii, bakterie kapiesz do zbiornika

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie dodajemy oddzielnie do baniaka. VSV to pożywka dla bakterii ,która zawiera węglowodany. Każda z rodzaju bakterii lubi inną pożywkę dlatego stosuje się mieszankę wódki, octu 10% i cukru. Jeśli chcesz dawkować zwróć uwagę na dozowanie. Dawki powinny być zwiększane stopniowo i podawanie VSV wiąże się z częstszymi testami NO3 i PO4 ( ustawienie optymalnej dawki). Przedawkowanie może spowodować wyskoczenie ognisk cyjano ( karmimy i tez te bakterie). Podawanie w/g mnie do panelu ale za odpieniaczem aby nie poszło wszystko co dobre do kubka.U siebie leję przed pompą powrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ok teraz wszystko wiem dokładnie. Tak stosuje wg tabeli przerobionej na 80l obiegu. Testy robie codziennie :) NO3 25, PO4 0,25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tą metodę można stosować do samego zbicia azotanów, kiedy w akwarium nie ma glonów? I czy można zaprzestać dawkowania w dowolnym momencie tak aby nie wiązało się to z konsekwencjami w postaci plag. Czy może jak dawkujemy i chcemy przestać to też trzeba stopniowo zmniejszać dawkę?

Dokładniej chodzi mi o to, że mam dajmy na to No3 50 - chciałbym je zbić stosując VSV i chciałbym dojść do 10ppm. Jak zacznę podawać w zalecanych dawkach i No3 zejdzie do tych 10ppm to powinienem już cały  czas podawać taką dawkę przy jakiej mam ten poziom czy mogę przestać w ogóle lać ?


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

 

Po pierwsze żeby zbić NO3 musi być PO4 i odwrotnie, żeby zbić PO4 musi być NO3. Przede wszystkim jak NO3 zaczyna spadać do pożądanego efektu. Dawkę na której skończyliśmy, dzielimy na pół i to jest nasza dawka.

Edytowane przez laszek
Dopisanie treści do posta. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zastanawiam się co zrobić jak leje VSV i jestem na 5 dniu dawki. Rano daje polowe i wieczorem druga. Pojutrze szykuje mi się wyjazd na 24h czy po powrocie mam dać kolejną dawkę czy kontynuować od ostatniej? Na dzień dzisiejszy daję 0,64ml dobowo. Dawka rano i wieczorem po 0,32ml.

Doszedłem do dawki 1,44ml. Dawka podawana rano i wieczorem po pół. No3 mam 25, PO4 mam 0,03 (salifert). I mam pytanie. Przystopować z wódką, zmniejszyć dawkę? 

Czekam na pomoc, pozdrawiam

Edytowane przez laszek
Pytanie. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.