Skocz do zawartości
MaciejK

Przeniesienie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przenieść akwarium z jednego pokoju na drugi.

Zastanawiam się czy można to zrobić tak że spuszczę około 50% wody, przenosie akwarium w docelowe miejsce i wleje wodę z powrotem.

Cała akcja nie trwała by dłużej niż 10minut.

Czy można tak zrobić?? Akwarium na szczęście nie duże 128l. i będzie jechało na specjalnym wózku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samego szkła raczej nie zaniesiesz z resztą wody i skałą - raczej przesuń je z szafką (nie chcemy żeby Ci szyba pękła, prawda? :yes ) Taki plan? Jeśli tak to bez problemu, tylko uważaj żeby piasku nie wzburzyć zanadto przy ponownym zalewaniu.

 

O teraz doczytałam, że na wózku pojedzie. To luz. Ja bym je na desce przenosiła między szafką a wózkiem a kolejną szafką :)

Edytowane przez Areya (wyświetl historię edycji)

Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tydzień temu musiałem podmienić szafkę u siebie, spuściłem 2/3 wody, bo musiałem podnieść samo akwarium, skałę  przełożyłem do wiadra ze spuszczoną wodą, aby pozostała przez ten czas w całości "zalana", musiałem tak zrobić bo z podmianą szafki (wypoziomowanie, przygotowanie miejsca) zeszło się ponad godzinkę. Po ustawieniu szafki przeniosłem akwarium, korzystając z okazji odessałem syf z dna (nie mam piasku), następnie przełożyłem skałę i zalałem wcześniej spuszczoną wodą, która puściłem przez watę akwarystyczną + zrobiłem podmiankę świeżej solanki. Po podłączeniu wszystkiego na falownik założyłem watę, żeby woda się szybciej wyklarowała. Korale  następnego dnia rano było pootwierane, także raczej nie ucierpiały. Krewetki również mają się dobrze a ponoć są wrażliwe na skoki parametrów.

Edytowane przez japko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 60l zlałem gdzies 20 l wody i przeniosłem akwarium w inne miejsce.. jak masz wózek to jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie będę ściągał z szafki. Na wózku pojedzie wszytko razem. Położę tylko na wózek płytę i na to szafka z akwarium.

Akwarium jest ze szkła 10mm więc szybą nic nie grodzi aczkolwiek ma już swoje lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze do tych spuszczonych 50% sciagnij jeszcze z 20 litrow, bedzie lzej i bezpieczniej.:thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50% to minimum, jak znajdę "pojemniki" to spuszczę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wanne ?:thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuść tyle , aby tylko skały nie zapowietrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium przeniesione. Spuściłem około 60% wody a i tak było to cholernie ciężkie.

akwarium bez wody było może 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.