Skocz do zawartości
BRK

Projekt odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to zwykly odpieniacz kostkowy, ale moim zdaniem rura gdzie wlatuja bable powinna byc nizsza (patrzac od gory), a miejsce gdzie wylatuje woda tez powinno byc nizej. Czyli odpianiacz powinien przypominac odpieniacz, a nie rakiete :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukasz.PL :

W sumie to zwykly odpieniacz kostkowy, ale moim zdaniem rura gdzie wlatuja bable powinna byc nizsza (patrzac od gory), a miejsce gdzie wylatuje woda tez powinno byc nizej. Czyli odpianiacz powinien przypominac odpieniacz, a nie rakiete :)

Ok, ale uzasadnij:satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wam powiem ze to ma być do akwarium słodkowodnego:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo... Janek wrócił :) Cieszę się :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze gdyby rura gdzie jest wlozona kostka byla u gory nizsza to woda by sie o wiele lepiej mieszala przy gorze, a gdyby wylot wody (ten po lewo) byl nizej to babelki do wody by sie nie dostawaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukasz.PL :

woda by sie o wiele lepiej mieszala przy gorze

ale z czym by się mieszała? Sama ze sobą czy z bąbelkami powietrza i po co akurat na górze ma się dobrze mieszać? To samo z tym odpływem wody. Jeśli zachowa się odpowiednie średnice rury zewnętrznej i wewnętrznej tak aby siła zasysająca wodę w dól nie była zbyt wysoka to odpływ nie musi być u samej podstawy. Przecież to jest kostkowy odpieniacz i jakieś niesamowite ilości litrów przez niego nie przejdą.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z powietrzem ma sie mieszac. Wydaje mi sie, ze przez to, ze rura ta jest tak wysoko nie bedzie sie dobrze ona mieszala. Nie bez powodu w wiekoszosci odpieniaczy rura ta konczy sie o wiele nizej.

W ktorym miejscu woda bedzie zasysana w dol? Przeciez ona bedzie ze zbiornika wyciagana, pozniej w gore bedzie biegla i przez otwor ma wylatywac. Ona najsampierw bedzie zasysana przy kostce, a pozniej to caly czas bedzie pchana.

Jednak wszystko wyjdzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz, ja wiem bardzo dobrze na jakiej zasadzie działają odpieniacze nawet te kostkowe. Mieszanie się wody z pecherzami powietrza stanowi podostawę działania odpieniaczy. Co ma do tego wg. Ciebie lepsze mieszanie się na górze wody z powietrzem jeśli ta rurka będzie niżej. Czym dłuższa rura tym dłuższy kontakt bąbelków powietrza z wodą, a tym samym - bardziej wydajny odpieniacz.

Analizując ruch wody w takim odpieniaczu zauważysz, że woda po dojściu na szczyt rury wewnętrznej musi popłynąć w dół między rurami - zewnętrzną i wewnętrzną.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprawdzone metody sa najlepsze i z jakichs wzgledow sa one powielane przez wiekszosc firm i akwarystow.

Co do wody wracajacej przez otwor, to chodzilo mi ze bedzie ona wypychana, a nie zasysana jak napisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasysanie, wypychanie, a można też napisać "prąd wody w dół" jak zwał tak zwał.

Łukasz troszkę Cię chciałem sprowokować abyś w końcu napisał dlaczego ta rura powinna być niższa :) Mniejsze turbulencje na powierzni wody powodują, że odpieniacz lepiej startuje z produkcją piany. Wszystko zależy od średnic rur, kostki, i pompki napowietrzającej. Przy kostce napowietrzjącej te turbulencje będą niewielkie ale mogą spowodować, że piana nie będzie się tworzyć.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak sprytnie mnie chciales podejsc :)

Jednak niewydaje sie Tobie, ze gdyby ta rura gdzie jest kostka byla nizsza to lepiej by pracowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko napisałem już wcześniej. Czym dłuższy kontakt wody z bąblami tym wydajność odpieniacza jest lepsza. Czym mniejsze turbulencję w miejscu tworzenia się piany tym lepiej. Wydaje mi się, że odpieniacze Royal Ex. i Ati z tego właśnie powodu mają te sitko wewnątrz.

Lukasz.PL :

Jednak niewydaje sie Tobie, ze gdyby ta rura gdzie jest kostka byla nizsza to lepiej by pracowal?

Z punktu widzenia czasu kontaktu wody z powietrzem będzie gorzej. Jeśli chodzi o turbulencję lepiej. Wszystko zależy od samej konstrukcji, wymiarów, wydajności pompki powietrznej itp.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, narysowac mozna wszystko.

Konia z rzedem temu, kto jest w stanie obliczyc to z zakresu mechaniki plynow.

Przy wszelkich niestandartowych rozwiazaniach zawsze praktyka weryfikuje pomysly.

Zrobic, podlaczyc i zobaczyc jak bedzie dzialalo. Ew. poprawic ... a jak sie nie uda, to sprzedac na Allegro :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.