Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

duza maszynka

Rekomendowane odpowiedzi

Kto sie pisze na cos takiego ?:) (szafka musibyc minimum 80cm wysoka , calkowita wysokosc DownDraft`u wynosi okolo 75cm .

Zamienie za cos lub puszce tanio kokpletnego z pompa (na dnaich bedzie gotowy , pokaze jak pieni)

Mialme kawalki rur , troceh plytek , zmajstrowalem jeszez jednego DD tylko jak widac duzo wyzszego.

pozdr...

Ps; Jak cos to pisac na priva.

1545-down.jpg

1545-down1.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala to?? takie duze??

da to sei podpiac to zwyczajnych srobonkow??


delta 130l + 25l, UP3000, 2x JVP-101, Haqos PS 300, HQI 150W + PC 24W, 20LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiu, fiu... za...sty :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój miał 68 cm.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze ta pompa QuitOne moze byc za slaba


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) uchlastalem wlasnie bo troche za duzy byl , ktoregos dnia go odpale na tej Pompce QuitOne , z ciekawosci zobaczymy jak pieni , (jeszcze troche soli mi zostalo :D)

(teraz ma wysokosc 67cm)

1545-down5.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te niebieskie co robiles byly mniejsze o jakies 8cm przynajmniej ja mam taki :)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak:) ta wysokosc powinna Pompka QuitOne udzwignac ,jak bedzie okey to pomyslalem ze go puszcze w komplecie z Pompa.

Ciekawi mnie bardzo jak bedzie pienil , byc moze jutro sie pobawie :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi Swir2 jak lepiej umieszczac dysze z gory odpieniacza czy tak jak masz tu na fotce osobno z boku??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znalazles w Europie jakies dojscie do dysz i zaworow bramowych, czy dalej jedziesz na starych zapasach?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek ale tak sobie mysle czy jak dysza jest z gory i jest kolanko czy wtedy pompa nie traci na wydajnosci ?? a w tym odpieniaczu co pokazales masz dysze z boku i niemasz tam kolanka wiec pompa nie bedzie tracic na wydajnosci.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr jade na starych zapasach :)

Rafal to kolanko nalezy zastapic lukiem bo napewno odpieniacz traci troche na wydajnosci , trzeba by porownac czy duzo .

Odpalilem go wlasnie na swiezej solance rozrobionej 15 minut temu :D musze powiedzeic ze pieni naprawde zadowalajaco , dzieki tym nacieciom w rurze pieniacej bombelki sa jednakowo drobne jak przy igielce.

pozdr..

Ps;Mozna powiedzeic ze taka pompka juz od 4000l/h na dysze to niezle pieni.

1545-dd5.jpg

1545-dd6.jpg

1545-dd4.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem go wlasnie na swiezej solance rozrobionej 15 minut temu musze powiedzeic ze pieni naprawde zadowalajaco , dzieki tym nacieciom w rurze pieniacej bombelki sa jednakowo drobne jak przy igielce.

Zbyszek o jakich nacieciach ty mowisz??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz wyciagne ta rurke pieniaca i pokaze , bo jeszcze jej nie przykleilem w kazdym badz razie bardzo drobniutkie pecherzyki dzieki tym nacieciom wlasnie .

Zdjecia roznie to pokazuja , najlepiej to widzeic , w kazdym badz razie maciupenkie sa i nie ma tych turbulecnji :)

U gory zdjecia przy zachmurzeniu nieba teraz wyszlo sloneczko :D

Ps; Przeniesmy moze ten temat do DIY ..? :]

1545-dd8.jpg

1545-dd9.jpg

1545-dd10.jpg

1545-dd11.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R@f@l tak jak widac , naciecia na dole rury pieniacej , rura pieniaca wchodzi az do samego dna DD , naciecia odwrocone sa w przeciwnym kierunku do rury Reakcyjnej.

1545-dd14.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedze i patrze na tego mojego DD i zastanawiam sie czy nie wymienic tego kolanko i zastapic go łukowym ?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz wyprobowac jak bedzie lepiej , ono tam jest na wcisk u Ciebie takze problemu nie masz , mozesz sprawdzic i sie pochwalic :) czy moze je jednak przykleilem (?) bo wiem ze w ktoryms dopasowalem na wcisk ze ciezko bylo je zdejmowac :]

R@f@l , ale ten Twoj DD dobrze pieni , zostaw go w sumie tak jak jest , po co cos zmieniac jak jest dobrze ? :]

pozdr..


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano srubunek nibko jest a kolanko jest przyklejone ale to nie problem zeby to zrobic tylko zastanawiam sie czy dostane łukowe kolanko z nibko ?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.