Skocz do zawartości
stoodent

Ukwiał co to za typek ??

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Przekopałem całe forum i nic na temat tego jegomościa nie znalazłem

Jeśli ktoś ma jakieś informacje na jego temat to poprosze zamierzam sie do zakupu owego typka

Zależy mi na informacjach typu oświetlenie dokarmianie wedrąwny czy nie itd

1281-radianthusmalu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukasz.PL :

Heteractis malu, a dokladnie Heteractis malu Purple Tip

dzieki wielkie może coś wiecej z praktycznych obserwacji tego typka w necie starsznie ubogo na jego temat trudny łatwy w utrzymaniu itp. itd. parametry wody zbiornika itp.

Tylko nie krzyczeć :wink to ma być mój pierwszy ukwiał i nie chce sie wkopac jako laik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co nikt nic nie wie :con na temat tego typka oprócz nazwy ??? Tym bardziej z nazwa też do końca nie jest taka pod tymi nazwami pokazują się różne inne cuda ale nie ten dokładnie ukwiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jestes laik to sobie odpusc ukwiala.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

To jak jestes laik to sobie odpusc ukwiala.

alfa i omega się odzwała jak nie masz nic do powiedzenia na temat to się nie wychylaj z tą jakże ważną i istotną informacją która napewna pozwoli mi podjąć odpowiednią decyzję. Poto założyłem ten wątek aby podjąć trafną decyzję co do ukwiała itd. Każdy przechodzi jakiś poziom akwarastyki od zalania wody do ....... ja właśnie jestem na takim etapie że sie wacham dlatego pytam. Wydaje mi się że do tego własnie służy forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stoodent - jak nie masz doświadczenia z ukwiałami to sobie odpuść - może nie jest ekstremalnie trudny ale też najłatwiejszy nie jest bo czasem bardzo wędruje.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

stoodent - jak nie masz doświadczenia z ukwiałami to sobie odpuść - może nie jest ekstremalnie trudny ale też najłatwiejszy nie jest bo czasem bardzo wędruje.

czyli oprócz tego że mam sobie odpuścić to niczego więcej się nie dowiem

wielkie dzięki za podpowiedzi kompletna beznadzieja człowiek chce się czegoś dowiedzieć uzyskać jakiekolwiek rady itd jedyną jaką otrzymałem to "odpuść sobie" fajne informacje można tu uzyskać

Oczekiwałem czegoś innego typu jak nie ten to inny zacznij od innego np......ble ble bo......ble ble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci moge polecic tego co ja mam w baniaku:Dquadricolor u mnie tam gdzie stanal tam stoi i si enie rusza i nemo tez po jakims czasie zamieszkalo w nim.

pozdrawiam


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoodent nie potrzebnie sie unosisz,poczytaj ogólnie na temat ukwiałów , na forum jest o tym dużo, skorzystaj z opcji szukaj a na pewno znajdziesz odpowiedz czy sobie odpuścić czy też nie, jeśli przeczytasz i stwierdzisz że jesteś w stanie podołać z ukwiałem to problem z głowy :) powodzenia i nie zrażaj sie .


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz to jest mózg tego forum :) POZDRO


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy w realu "wszystko wie" :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko raffy:) dlatego pisze że jak jest laik to ciężko będzie,ale jak poczyta i sie dowie to sam podejmie decyzje.


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam ale chciałbym sie jeszcze dowiedzeć czegoś praktycznego od straych wyjadaczy :wink takich jak wy np na temat tego akurat ukwiała gdyż jest w sklepie za bardzo dobre diengi a po za tym bardzo mi się podoba a na temat tego typka akurat nic nie znalazłem. A jeśli jest za trudny to jakiego mam szukać ale najpierw chciałbym sie dowiedzieć coś więcej na temat tego typka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż ja mgę Ci powiedzieć że jeśłi jest w dobrej cenie to zastanow sie dlaczego, w przypadku morskich zwierzaków często nie jest łatwo napisac dlaczego jest trudny - poprostu jest trudny (a niewiele osób wie co było przyczyna niepowodzenia u nich). I takie właśnie miało być info z mojej strony - sporo moich znajomych mówiło mi że jest on taki "nie do mońca pewny".


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy owak -mało widowiskowy ,schowa sie i bedzie po ukwiale mialem podobnego i to nawet z krewetka żyjącom w nim w symbiozie.Efekt taki że nie ma ani krewetki ani ukwiala GORĄCO odradzam!!!!to samo i gatynki tzw piaskowe:dontgetit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stoodent :

kompletna beznadzieja

Ciekawe podejście. Następny wyszczekany i bez żadnych kompleksów. Może troszeczkę wyluzuj.

Qbab - podziwiam Cię za taką cierpliwość i tłumaczenie oczywistych rzeczy dla osoby, która w ten sposób podchodzi do tematu.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REBCIU a tobie o co chodzi wyrywasz jakieś moje słowa z kontekstu i piszesz o wyszczekaniu, kompleksach :)_o :Dozingoff Ja sie o ukwiała tylko pytam i wyrażam swoje zdanie

PIONA jednym słowem mówisz że mam go sobie odpuścić skora tak to od jakiego zaczać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stoodent, przeczytaj swoje odpowiedzi na poprzedniej stronie do osób, które stwierdziły, że może będzie lepiej abyś sobie odpuścił ten ukwiał - jedna wielka arogancja!!!!!!!

Brakuje jeszcze na tym forum postów w stylu: Mam 50l akwarium, wczoraj zalane. Dziś wsadziłem 20 acropor i szukam dobrej jakości soli. Jaką wybrać? Potem ataki na osóby, które zabrały głos w tym topicu.

Ja miałem 2 próby z ukwiałami i więcej nie będzie. Ostatni narobił szkód na jakieś 600 zł i jeśli są korale w zbiorniku to radzę sobię odpuścić. Właśnie to oznacza, że z ukwiałami mogą być problemy.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stoodent: jesli szukasz latwego ukwiala lub powiedzmy wzglednie latwego, bo generalnie ukwialy nie sa latwmi zwierzetami w akwa,na reefcentral gradacja skali trudnosci ukwialow wyglada tak : trudny, bardzo trudny, ekstremalnie trudny, albo jakos tak. wiec ten ktory jest trudny w akwa , ale jest najlatwieszy ze wszystkich ukwialow to bezwzglednie e.quadricolor.

jak ktos wyzej slusznie zauwazyl , jesli jest malo informacji o danym zwierzeciu, lub jego cena jest podejrzanie atrakcyjna to warto byc ostroznym, albo jest naprawde wymagajacy w utrzymaniu, albo jest bardzo rzadki w akwa i malo ludzi ma doswiadczenie - mozesz odegrac role eksperymentatora i sprobowac jesli masz kase i lubisz ryzyko.

ja nie szukalem zbyt dlugo i jedyna szczegolna wzmianke o tym ukwiale jaka znalazlem to to , ze jest dosc agresywny wobec innych ukwialow ktore pojawilyby sie w akwa, mozna optymistycznie zalozyc, ze cala reszta wymagan bedzie podobna do calej rodziny heteractisow, ktore maja opinie znacznie bardziej wymagajacych niz e.quadricolor.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Student czy nie :), na poczatku proponowalbym Tobie (i innym) jakies korale skorzaste, mala grupke grzybowiencow itp. proste w utrzymaniu korale miekkie.

W tych ukwialach cos jest, ze potrzebuja b.dobrej i stabilnej wody oraz przewaznie silnego oswietlenia. Czasami trzeba je "recznie" dokarmiac.

Gdy im oswietlenie, sklad lub prad wody nie pasuje lub ukwial czuje sie napastowany przez innych mieszkancow zbiornika to zaczyna wedrowac. Pol biedy gdy schowa sie w jakiejs szczelinie i go nie bedzie widac. Duzo gorzej jak spacerujac po skalach zacznie sobie robic przestrzen zyciowa parzac inne napotkane korale.

Czasami wciagnie go i poszatkuje pompa, co owocuje pociagnieciem innych zwierzat na wieczne gody z Barankiem.

Ci co napisali zebys sobie odpuscil wyrazili to samo tylko troche krocej.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STANI KAZIKO wielkie dzieki teraz to wiem że sobie tego ukwiała odpuszcze i ukwiały na jakiś czas i tak jak doradzacie wezme się za miękasy

Pozdrawiam

p.s. REBCIU o takiego typu rady i informacje mi chodziło a nie wypowiedzi typu NIE BO NIE (czytaj odpuść sobie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.