Skocz do zawartości
rpp

Identyfikacja - małe, płaskie ślimaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co to za ślimaki (te na stopce Xeni):

1301-slimaki.jpg

prawdopodobnie przywlokłem to z grzybkami (które niestety poszły do kosza bo mi padły) i dzisiaj zauważyłem, że mimo usunięcia skały z grzybkami ślimaki przelazły dalej. Mam podejrzenie, że grzybki padły właśnie ze względu na te ślimaki :-(

Teraz siedzą na Xeni - chwilowo nic złego z nią się nie dzieje ale ostatnio zauważyłem, że zniknęło mi kilka zoanthusów i nie wiem co się dzieje :-(

pozdrawiam,

rpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wirki


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh - poczytałem sobie o tych wirkach i mina mi zrzedła :-(

W zasadzie jedynym skutecznym lekarstwem jest levamisol, który ma spore skutki uboczne. Jest ślimak Chelidonura Varians ale też ma "wady" - ponoć żywi się tylko wirkami więc docelowe utrzymanie będzie pod znakiem zapytania i dodatkowo jest trudno dostępny w kraju.

Ryby zjadające wirki u mnie odpadają ze względu na już wcześniej zaplanowaną minimalną obsadę (jest ślizg - dojdą jeszcze dwa błazenki i finito).

No nic. Na razie poobserwuję jak szybko będą się mnożyły. Może uda się je samoistnie wytępić.

Jedyne czego nie udało mi się na razie znaleźć to info czy wirki żywią się koralami? Czy znikanie Zoanthusów można tłumaczyć ich obecnością? Czy Xenia jest już spisana na straty skoro na nią wlazy?

pozdrawiam,

rpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje kupić wargacza szściopregiego-jest mały więc systemu nie obciąży a wirki na pewno jeśc będzie


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się "rpp" nie przyglądaj tylko zacznij z nimi walkę !! Im wcześniej tym lepiej. Na chwilę obecną możesz je zacząć odsysać choć ta metoda jest mało skuteczna.

Przemek z reef-shopu reklamuje jakiegoś wargatka który ponoć super je tępi. Pogadaj z nim = może sie zdecydujesz ??. Prawdę mówiąc nie znam skuteczniejszej metody (choć ma wielkie wady) niż Levamisol ale ...już przyrzekłem sobie że nie będę jej tu rozreklamowywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są wirki... buhaha... cos nie tak z wami ..jeszcze tego typu plagi chyba z was nikt nie widział ...... wszystko ale nie wirki na 200% A ja mam to za sobą :):):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona - poza pierwszą częścią zdania reszty nie rozumiem :-)

Możesz wyjaśnić o co Ci chodziło? Rozumiem, że wirki się mnożą w ekspresowym tempie?

Ok - ale co poza brzydkim wyglądem i łażeniem po wszystkim robią? Czy podgryzają korale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ rpp to co masz to nie są pleneria.. czyt. wirki LUDZIE piszą i nie wiedzą o czym BUHaaaaaa jak bedzisz je miał to zasrają ci wszystko w tępie natychmiast skały ,korale i takie duperele i troszke inaczej wyglądają a troszkę to róznica:haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona - to w takim razie co to jest skoro nie wirki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec ci powiem -to są jakieś slimaki mam ich od wuja w sampie nie znam nazwy ... lecz nie jest to plenaria !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie lubie GDYBANIA!!!!!!! nie peniej wszestko będzie Ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roland, wg mnie to są wirki. Miałem u siebie. Zniknęły same. No może mandaryn im trochę pomógł.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wirki wyglądają jak dosłownie przecinki z takimi podwójnymi ogonkami są brązowe z takiego ogonka w ciągu chyba 48 h robią sie następne pokolenia i tak non-stop Pisałem kiedyś że po zlikwidowaniu tego swiństwa wodę z ich pigmentu miałem wrecz pomaranczowo brązową w odpieniaczu.Dodam że jak westepują to takimi populacjami że np,korale czy skale jak obleza to oprócz nich nic nie widać .Jak cos dalej bedzie sie dzialo @rpp to pisz do mniePOZDR.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.