Skocz do zawartości
Szymon

Szymon - wersja robocza

Rekomendowane odpowiedzi

witam - tak wyglada akwarium po przeniesieniu obsady, odpaleniu wszelkich sprzetow, ich ustawienia i wyregulowania. czeka mnie jeszcze wymiana lampy - w przeciagu okolo 2 tyg. reszta to cierpliowsc i skrupulatnosc

zdjecie strasznie niebieskie-lepszego nie wyciagne na moim aparacie.pozdrawiam

890-robocza.jpg


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie i tak bomba:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko baniaczek.a może coś o wymiarach i sprzecie ?


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Szymon ładnie sie zapowiada to akwarium a powiedz ile to teraz litrow masz ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o totototo....... :)

Pięknie, a wiem, że będzie coraz piękniej. Szymon z Twoim podejściem do tematu, myślę, że ten zbiornik, w ciągu roku lub dwóch lat, będzie jednym z najładniejszych w naszym kraju.

Pozwolę sobię, w związku z zaistniałymi okolicznościami w moim domu, wypić i to nie jednego za pomyślność tego projektu :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne, napisz cos o wyposażeniu jak i o wymiarach - wszyscy jesteśmy ciekawi...


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szymon, gratulacje to po pierwsze,

po drugie jestem ciekawy twojej obudowy (ja ze swoją wpadłem na inny pomysł niż standardowy ,już w krótce opis)

po trzeie , jak zwierzaki po aklimatyzacji

a po czwarte zbiornik prezentuje się okazale, chętnie poczytam o szczegółach.

Powodzenia

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak: zbiornik 1606080 szer, przod i prawy bok "optiłajt"

stelaz - kwasowka, pompa glowna red dragon 6500, odpieniacz bubbleking intern 300, mikser ratz plus dolewka plus sp300, reaktor ati 2(wklad knopa) plus butla 6kg, refugium z MM 10kg, cyrkulacja 2* tunze 6100, wkrotce multikontroler tunze, oswietlenie -lampa 2*250w 20000k (wkrotce 2* 250w i 4*54w t5 ati actynic) plus belki - 4*80w t5w ati blue. w srodku 80-100kg zywej skaly, dwa worki zywego piachu.

nastepne fotki beda jak przyjdzie do mnie kolega z dobrym aparatem, nie zlewajacym wszystkiego w jeden niebieski kolor. pzdr i dziekuje za mile slowa.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem byłem ciekawy tego mieszacza i reaktora mam taki sam, łamie się co do MM , planuje raczej skałę żywą do refugium + glony (widziałem taki zbiornik z lasem acropor). Jeśli bedziesz miał czas opisz MM jak często wymieniać, jakie koszty, bo rezultat znam.

Mówisz 2x6100 + chyba coś z głównej pompy - czy nie za mało na taki zbiornik?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie sie prezentuje

Odpieniacz tez "slusznych rozmiarow" :)

A co do wymiarow baniaka to tak .... przy szerokosci 80cm na foto wcale nie wyglada aby byl zbyt szeroki.

W morskim wszystkie wymiary powinny byc duze :D, ale szerokosc z tego wszystkiego najwazniejsza.

@Szymon, a Twoj aparat nie ma takiej funkcji, ze wciskajac do polowy spust fixuje ustawienia (lacznie z biela) a wcisniecie do konca robi zdjecie?

Kiedys mialem taka prymitywna malpe Olympusa (jeszcze analogowa) i bylo cos takiego.

Wiec jak w takim prymitywie bylo, to moze i u Ciebie tez jest.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 700 litrów to już niezła rafkwa wyjdzie za jakiś czas , patrząc na sprzęt to zastanawiam, sie ile to wszystko prądu pobiera:)?


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon piękna sprawa :)baniaczek jak ta lala malowana ekstra szerokość:)czekam na nowe foty...też mam ten problem z aparatem ,strasznie niebieskie wszystko mi wychodzi :)pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zauwazyl ten odpieniaczyk?:)

Szymon - super akwa.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniutko to wygląda... :) brakuje tam tylko małego reaktorka...atomowego :D bo pewnie jakby na tarczy licznika dało się łopatki zamontować to mógłby zamiast wiatraczków chłodzic to wszystko :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Czy ktos zauwazyl ten odpieniaczyk?:)

Chyba 2-ga sztuka w Polsce :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Szymuś rzeczywiście pod akwarium to zebrała się sama elita :) Zapowiada się piękny baniaczek.

PS Spróbuj w swoim aparacie zmienić ręcznie balans bieli na cloudy (pochmurno) albo shadow (cień).


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex czego to ja nie probowalem:) nie mozna zrobic tym aparatem lepszego zdjecia

co do poboru energii najwiecej pobiera swiatlo. dla przykladu wydawac by sie moglo energozraca pompa od odpieniacza ma tylko....58w. podobnie pompa glowna, cyrkulacyjne nie wspomne.

Rebciu, tych odpieniaczy jest juz kilka w Polsce, ale z tego co wiem w "przemyslowych" realizacjach, nie u hobbystow. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, i do tego 4*80w t5 ati blue. pzdr i dzieki:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alex - jakim programem obrabiałeś tą fotkę ?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[/PS Spróbuj w swoim aparacie zmienić ręcznie balans bieli na cloudy (pochmurno) albo shadow (cień).

- - - -

uote]

No właśnie Alex czekałem na fachową poradę muszę spróbować :) dzieki


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alex :

PS'em ale Elementsem

Szkoda, że jesttylko po angielsku :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.