Skocz do zawartości
bart

osmoza

Rekomendowane odpowiedzi

Przepłukałem jeszcze jeszcze raz bez fr i wydajność się poprawiła choć nie za dużo. Czy mam go przepłukać do skutku? Woda którą uzyskałem przy tej wydajności mam wylać czy może zostać użyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a napewno jest to fr400

wedlug mnie jest to zly ogranicznik do membrany 100GPD moze dawac za male ograniczenie dla tego typu membrany i dlatego zawolno leci osmoza a co do uzyskanej wody to ja wylej

zrob testy tej wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podłączyć się do wątku.

Mam pytanko jaki w takim razie najlepszy będzie ogranicznik do osmoz o wydajności 100GPD?


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zrob test zdejmij ogranicznik i zaloz zwykly zaworek taki jak do powietrza i przyktec do zobacz czy sie poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem tdsem wode i wyszlo ze ma 0, dla porownania kranowka ma 260ppm. Czy tds wykrywa tylko zanieczyszczenia nieorganiczne? Jesli tak to co z organika ? Wydajnosc sie troche poprawila ale szczerze mowiac to najbardziej mnie interesuje jakosc wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos dziwnego sie dzieje z moja osmoza: nagle sie jej zwiekszyla wydajnosc i wszystko bylo ok az tu biore sie za produkcje kolejnej banki i tds pokazal po samym ro ok 200ppm! Otworzylem obudowe i docisnalem tym dziubkiem do chwytania membrane-teraz po osmozie jest 10-17 a po DI 001-002. I tu moje pytanie : Czy juz membrana sie lekko zrypala czy moze cos z prefiltrami? Przepuscilem przez filtr ok 100l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa sie troszke pokomplikowala - teraz po ro jest 160-200. Czyzby membrana nadawala sie do...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po RO mam 11ppm jak sprawdzałem wydajność to około 9l/h.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no wiec po uszczelnieniu tych gumek po ro jest 20 po di 4 ale przelalem z 2 szklanki wiec moze sie jeszcze poprawi. Z innych modyfikacji to napewno sciagne ta flage USA i nakleje sierpa i mlota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.