Skocz do zawartości
bart

osmoza

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem dziś mój filterek do wody i trochę jestem zaskoczony jego małą wydajnością-1 litr przez prawie pół godziny! Czy to normalne że to leci takim ciurkiem? Zastanawiam się co będzie gdy podłącze jeszcze DI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz membranę 50 GPD to 1l wody powinien zciekać przez około 20 min. Możliwe, że nie wypłukałeś węglowego i przytkał trochę membranę. DI nie powinno włynąć na wydajność.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wydajnosc filtra Ro zalezy w duzej mierze od cisnienia w sieci oraz temperatury wody.Tak wiec jesli cisnienie wody zasilajace Ro nie jest zbyt wysokie to taka wydajnosc filtra jest rzecza normalna.Nie wiem jaki masz ten filtr,niektore modele wyposazone sa w zaworek ktory umozliwia regulowanie przeplywu.Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć ile ma atmosfer ale po ręce daje nieźle jak się wpakuje pod strumień, temp. wg. termometru który jak przypuszczam stosowany był kiedyś w laboratorium wynosi nieco ponad 10*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, coś mi się w obliczeniach pomerdało :) Przy 50 GPD 1l powinien zciekać około 7-10 min., a przy 100 GPD połowę tego.

Coś chyba jednak jest nie tak.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kurde co może być nie tak ? Raczej się przyłożyłem do tego i robiłem wg. opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy membranie 100GPD i przy cisnieniu znamionowym powinno sciekac jakies 15 litrow na godzine a powiedz czy masz zalozony ogranicznik na rurce do scieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałeś coś pomerdać bo mam taką - dokładnie - taką sama osmozę i u mnie dział bez problemu


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos wyzej napisal cisnienie w sieci wodociagowej wplywa na wydajnosc. u mnie jak zaczeli cos majstrowac przy rurociagu doprowadzajacym wode do calego osiedla w zwiazku z budowa nowych budynkow to cisnienie siadlo i to mocno. w pierwszej chwili w wannie myslalem , ze prysznic sie zatkal i tamuje wode. i w tym samym czasie wydajnosc osmozy spadla ok. 50%. no oko, bo nigdy nie mierzylem dokladnie ani przed ani po.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze sprawdz jeszcze raz polaczenia czy przypadkiem cos nie jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj wymieniłem moją wysłużoną osmozę 75GP na taką jak twoja

1 literek naleciał w przeciągu 6 minut, DI jeszcze nie podpięty gdyż płukam osmozę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogranicznik mam taki biały jak na końcu dziennika Kraszana o osmozie. Może opisze po kolei jak to odpaliłem: Najpierw przepłukałem wstępny filtr nr1. potem podłączyłem drugi i zleciała brudna woda, przepuściłem przez te prefiltry jeszcze trochę wody-leciała optycznie czysta. Następnie podłączyłem osmozę no i woda leci jak leci do tej pory. Gdyby leciała w takiej ilości jak do ścieku to byłbym zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sposób powieszenia filtra może mieć wpływ na wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłącz membrane i zobacz jak szybko woda przepływa przez same "prefiltry" ja jak raz włożyłem węrzyki za "głęboko" do filtrów to też miałem taki mały przepływ a jak wysunąłem je o jakieś 0.5cm odrazu sie poprawiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez same prefiltry przeplywa bardzo intensywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może źle założyłeś membrane ??


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogranicznik wlozylem na sciek, gdybym dal na ta do uzytku to bym sie ani kropli chyba nie doczekal a scieku bym wylal z cysterne do tej pory. Membrane zalozylem tak jak w instrukcji "dwoma oringami do srodka, naciecia na zewnatrz sluza do wyjmowania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawałem link wcześniej ale to chyba nie ma znaczenia czy pisze aquamedic czy usa cos tam tylko o membrane a ona jest firmy vontron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma i to spore ja zakupilem na allegro dalem cos koło 200 zl z wbudowanym ogranicznikiem.. na poczatku efekt byl taki że tyle co sie lało z jednego tyle samo z drugiego ujścia z osmozy ..aż sie zaklopotalem co jest co i nawet TDS-meter zaczol szwankować A na glównej membranie napis AMERICON RO...i to z flagą:):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do ogranicznika jest to ten plastikowy czopek do rurki czy np fr400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.