Skocz do zawartości
shaft

Akwa z gotowego wiekszego baniaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam sie do rafki. Robie odpieniacz i zbieram sprzet. i sie zastanawiam nad jedną rzeczą. Cała woda, skała korale itd (po prostu cała zawartosc) bedzie pochodzic ze zbiornika który istnije pare ładnych lat i jest to zbiornik wystawowy w restauracji. Pojemnosc 1200 L. Czy moge uznac ze jak to załaduje do akwa to jest ono od razu dojrzałe? w koncu skała na pewno dojrzała wszystko lsni sie barwami. Chodzi głownie o to czy takze wystąpią glony jak podczas dojrzewania czy akwa juz bedzie dojrzałe. Za wszelkie odpowiedzi dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa z przeprowadzką.a jakiej wielkości akwa bedziesz zakładał ?


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie powinno byc wiekszych problemow oprocz stresu jakiego dostano koralowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo też zależy jakiej wielkości zbiornik bedzie stawiał i jakie posiada doświadczenie , bo jak myśli że postawi baniak, skompletuje sprzęt i włoży wszyskto do baniaka a nie bedzie znał sie na pierwiastkach to ne wiadomo jak bedzie z życiem w tym akwarium, zależy jeszcze też co jest w tym 1200 l akwarium jakie korale i jakie życie . Shaft napisz coś wiecej o tym jaki zbiornik chcesz stawiać i co w tym dużym zbiorniku jest?


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno bedzie bardziej stabiniej niz wszystko od poczatku ale pod warunkiem ze nie przesadzisz na poczatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glonów nie powinienec miec zadnych, bo wode tez dasz u siebie ta ze zbiornika z resaturacji. Ja do swojej nanorafy dalem 100% wody z dojzalego zbiornika plus dojzala skale i glonow wogole nie mam. Bylo troche sinic ale tylko przez 2 tygodnie i po 1 podmianie zeszly, takze glonu bym sie nie obawial za bardzo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi a co do zakładanego zbiornika to ciezko powiedziec co do rozmiaru. na pewno bedzie to bardzo maly zbiornik ( max 54L) ale nie wykluczone ze mniejszy. A to za sprawa wiekszych baniaków roslinnych w domu. Po prostu nie mam miejsca na wieksze. Jezeli nie zniechece sie tą malutka rafką to na pewno za jakis czas odejde z akwarystki roslinnej i przerobie akwa na morszczaki i zostaiwe sobie jakies malutkie roslinne. Ale nie chce na razie tracic swoich aranzacji bo duzo sie napracowałem przy nich i dlatego rafka bedzie malutka :) Co do parametrów wody takich jak Ph kh gh no2 no3 po4 to mam doswiadczene poniewaz w roslinnych o to dbałem. Wiadomo nie jest to to samo ale zawsze nie ide na sucho w morszczyzne. Zbiornik bede sie starał postawic proporcjonalny do tego restauracyjnego 1200L czyli zeby oswietlenie było proporcjonalnie mniejsze itd (zastanawiam sie jednak czy w małych akwariach nie ma wiekszego zapotrzebowania na swiatło). Nie chce robic nic pochopnie najperw skompletuje sprzet potem bede sie martwił o wode i zycie do akwa ;]

EDIT:

Zdaje sobie sprawe ze taki maly zbiornik jest kłopotliwy i trudny lecz w razie co moge robic duze podmiany wodą z tamtego baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakladalem 180l, 60% wody pochodzilo z dzialajacego zbiornika, 26kg skaly wzialem ze zbiornikow ktore dzialaly ok roku czasu. zadnego dojrzewania żadnych niepożądanych glonow. akwarium stabilne do dzisiaj.

tylko mala uwaga , ze od poczatku nie bylo obciazane duza iloscia zwierzat.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, bez przesady, ze skaly odgazowanej w innym akwa juz raczej Ci nic nie wyjdzie ( a jesli juz to niewiele, chociaz mi zaczal rosnac niespodziewanie w malej dziurce sarcophyton), ja wraz z pierwszym transportem dostalem malego ukwiala i grzybka, dosc szybko dolozylem brarierum, kraba i krewetki werdemanni. po miesiacu wpuscilem esceniusa bicolora. ale generalnie patrzac na objetosc akwa i jego obsade to nie bylo i do dzisiaj nie jest mocno obciazone (przeciazone) w sensie 50 ryb i 10tysiecy korali...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.