Skocz do zawartości
grzegorz.p

Przerobka obecnej lampy led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam lampe led robiona kilka lat wstecz,ledy cree 3 watowe,3kanaly.Sterowana ,wschody zachody itp .Czy jest mozliwe aby Zdemontowac oraz Zamienic owe ledy cree na chipy 10wat by moc w wiekszym stopniu wymieszac ze soba barwy. Lampa ma 96wat . Co musialbym zrobic aby jak najmniej ingerowac w "Wnetrznosci" lampy czyli drivery itp...Serdecznie prosze o pomoc bardziej doswiadczonych kolegow ..w gre wchodzi rownierz wymiana obecnych led na ledy innych firm takze 3wat..pozdrawiam i prosze o pomoc.grzegorz


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy jaki zasilacz i jakie są tam drivery - pewno 1000mA , więc ciężko będzie dobrać chipy 10W bo są np. na 900mA i zamiast 2,9-3,9V "biorą" 12 V

może jest zapas na zasilaczu to można by dodać po prostu po 1 diodzie innego koloru do każdej nitki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesśli chodzi o LED to podstawową sprawą ich prawidłowego działania są sterowniki prądowe. Więc jeśli chcesz wymienić diody 3W na 10W to musisz wymienić sterowniki z 1A-perowych na 3A. Dalej to już zostaje do wymiany zasilacz by tą moc pociągnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Silvia dzieki za odpowiedz.Wowczas zaplacilem za gotowy produkt..dzis nie mam kontaktu z osoba ktora owa lapme zlorzyla..biale ledy wykorzystuje tylko w 20% bo gdy podkrece wszystko jest zoltawo biale.. mysle o jakis ledach ktore podkresla kolor jak t5 z widmem"pink" ..jak to w ledach zrobic??? Dlatego pomyslalem o chipach ledowych...a wracajac do bialych..czy mozna je calkowicie wywalic a dac jakies inne ledy????

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, silvia napisał:

dlaczego na 3A ? coś chyba pomieszałeś

dlaczego pomieszałem? Zerknij np. na Cree XM-L2. Pobiera 3A co dla napiecia rzędu 2.8-3.3V daje około 10W. Oczywiście jak podłączysz taką diodę pod zasilacz 3V to prawdopodobnie bardzo szybko ulegnie uszkodzeniu

a jeszcze co do Twojego pytania czy można białe wymienić. Odpowiedź... na każdą niebieską TAK. Na czerwoną lub zieloną NIE

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chodziło mi o to że trzeba by wymienić i ledy i drivery i prawdopodobnie zasilacz  - dużo roboty i koszty spore - więc nie bardzo opłacalne

skoro jest biały  "żółtawo biały" to możliwe że są założone diody 3500 - 6500K - czyli ciepłe / neutralne

i można by spróbować wymienić na 10 000 - 15 000K

-\\-

Edit - link usunięty bo jest "trefny"

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj tego badziewia co silvia (bez urazy... trzeba ostrzegać ludzi) zaproponował. To nie ma nic wspólnego z Cree

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

podałem przykład pierwszy z brzegu - bo akurat "zwiedzam" allegro - kupić można gdzie indziej - chodzi mi o kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale najlepszy bin doidy Cree XPE ma 6200K. Poza tym Cree nie robi chipów w takich obudowach i na takim PCB. Każdy chip jest kwadratowy, mniejszy i na PCB jest zawsze napisane CREE. Dodatkowo PCB jest białe. Ta aukcja to jedna wielka ściema

sprzedane 0. I tak pozostanie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie żeby "się pobić" ale można też kupić same diody bez podstawek i polutować do jakich się chce ... (i wiedzieć co się robi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą nie wieżę w żadne diody które maja napisane 10-15K że tyle mają. Testowałem ich wiele i nic nie przebije Cree. Zresztą czy to nie dziwne, że chińczyci i inni no-name potrafią zrobić diodę 15K a czołowy światowy producent tego nie potrafi ogarnąć? Proponuje koledze najprostrze rozwiązanie jeśli kolor nie pasuje. Kup porządne białe diody Cree. Do tego część białych wymień na Royal-Blue by stosunek był w okolicy 1:2 (biłe:niebieski) lub nawet więcej niebieskich i będziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale robią np. Cree XLamp XP-G (R5-we) Cold White 8000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale byla mowa o XPE. XPG to sie zgadza, ale maja 5W a kolega ma sterowniki 1A. Więc można je zamontować. Będzie 8000K i 3W

 

hmmm... jeden model tej diody ma nawet 8300K. Ale raczej ciezko to kupic

 

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeszcze nie wiemy jakie drivery ma kolega :)  jak się dowiemy (i jaki zasilacz) to będzie łatwiej coś zaproponować i nie wpędzić w koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.sorki za tak puzna odpowiedz.Gdy wroce do domu podam dane z zasilacza bo z wstawieniem fotki juz gorzej..zasilacz max do 100wat,zas czy stalopradowy czy napieciowy nie wiem..@wojtasm dziekuje za rade z ktorej skorzystam.Mam takze 3szt czerwonych ledow ktore chcialbym wymienic,czy w ich miejsce mozna "bezkolizyjnie"wstawic ledy full spectrum innej firmy niz cree???Zalerzy mi aby sprobowac podbic kolor rozowych czy czerwonych kolorow..dziekuje Wam za podjecie tematu,pozdrawiam grzegorz

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Grzegorz. Zasilacz to Ty możesz mieć stałonapięciowy (bo tak to właśnie najczęściej się robi), a same sterowniki są umieszczone w lampie w okolicach LEDów. Czyli masz 100W + jakieś sterowniki. I to je sugeruję sprawdzić co to jest. Podejrzewam, że to przetwornice stałoprądowe step-down. I ten prąd musisz sprawdzić.... szczególnie jeśli chcesz podłączyć diody czerwone. A to dlatego, że nie spotkałem się z takimi, które działają na prądzie 1A. Max to 700mA. W związku z tym jak je podłączysz to się dość szybko spalą

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Nie za bardzo ma mi kto sprawdzic tutaj u nas wiec po kontakcie z jednym ze sklepow z ledami podjade z cala lampa po ekspertyze co ma w srodku..tam mi podpowiedza co i jak@Wojtassm dzieki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co... nic Ci nie pomogłem:) Sam jestem ciekaw ekspertyzy... daj znać co powiedzą a ja Ci ewentualnie powiem czy mają rację i chcą Ci pomóc, czy chcą wyciągnąć kasse za wprowadzenie innowacji:)

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jeśli mogę coś zasugerować ja zbudowałem coś takiego LED 10W  x 12 sztuk  zasilacz 100W sterowanie AQma LED Control  ( NA MOSFETACH ).

WP_20170305_001.jpg

WP_20170312_20_14_34_Pro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.