Skocz do zawartości
Marius

Wierce dziure w baniaku ale jak ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam odpowiedni sprzet (tak mi sie wydaje)

010041_c.jpg

mam rowniez wiertlo diamentowe zakonczone kulka o srednicy 3mm. To ze miejsce wiercenia musi byc caly czas chlodzone woda to wiem, wiem rowniez ze musze to robic na jak nejwolniejszych obrotach. Lecz na co jeszcze zwrocic uwage ??


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiertlo zakonczone kulka.

A ze tak sie zapytam - z ktorej strony wiertla jest ta kulka?

Bo w tym Twoim zestawie to jakos nie widze odpowiednich wiertel.

Do wiercenia w szkle sluza wiertla do szkla.

Jak masz szklo, wiertla do szkla i wiertarke na niskie obroty oraz wode,

to do szczescia jest Ci potrzebne juz tylko troche ....szczescia.

Oraz cierpliwosc i pewna reka (albo stojak).

Chorym na Parkinsona nie polecam wiercenia w szkle :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiertlo to jest w pierwsze z lewej pierwszy rzad

121000_c.jpg

Chyba kazde diamentowe wiertlo jest do szkla ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł niezły ale , jak sam tego jeszcze nie robiłeś to ciężka sprawa będzie.proponuje popróbować najpierw na oddzielnym kawałku szkła.zapodaj fotke jak już wywiercisz.


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moj gust to nie wiertla tylko kamienie szlifierskie...ale to tylko tak mi sie wydaje


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marius jaka ty chcesz dziure wywiercic srednice nie wiem czyto co masz sie nadaje wiertla powinny byc do szkla diamentowe wiesz ze wiertla widiowe do betotu tez sa diamentowe!! jak u siebie wiercilem to najpierw wywiercilem dziure odpowiednim wiertlem do szkla 6mm a pozniej juz brzeszczotem wolframowym wyciolem cala dziure.Mozesz kupic odrazu otwornice diamentowa do szkla o odpowiedniej srednicy.nie wiem czy w tej miniszlifierce masz regulacje obrotow od 0 ja to robilem wkretarka.Pozdrawiam i milej zabawy


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie bedzie lekko Mariusz , mysle ze predzej to tak wywiercisz jak ja wiercilem , czyli pilnik wolframowy i wiertelko pirania na rospoczecie pilowania :D

Mam takie wiertelka diamentowe jak Twoje , ale je troszeczke trzeba zmodyfikowac bo sa za dlugie i na dremel jak sie je zalozy to powstaja niezle bicia , po ich skroceniu to calkiem inna gadka :] no i na bardzo wolnych obrotach to raczej do konca zycia bedziesz wiercil taki otwor , ja wiercilem na full obrotach polewajac woda .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko dlaczego nikt nie wspomnial ze otwor nalezy wywiercic minimum 5 cm od krawedzi szyby :D


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na weekend postaram sie znalesc troche czasu i przeprowadzic operacje :D


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marius :

otwor nalezy wywiercic minimum 5 cm od krawedzi szyby :D

A co?

Uwazasz ze w kawalku szkla 9x9cm, ze nie da sie wywiercic otworu? :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu dziure... komu ...

Wszystko poszlo zgodnie z planem ! Dziura zostala wywiercona w 2h grubosc szyby 6mm srednica otworu 32mm

Przygotowane miejsce pracy

1100-picture%20001.jpg

Markerem zaznaczone miejsce wiercenia no i plastelina tak zeby woda nie uciekala na boki tylko zostala w jednym miejscu i caly czas chlodzila wiertlo.

1100-picture%20002.jpg

Zalewam woda, chlodzenie to podstawa

1100-picture%20003.jpg

Praca wre tylko nie za bardzo widac gdzie trzeba wiercic :D

1100-picture%20004.jpg

Po pierwszej godzinie pracy juz cos widac, niestety dalej "dusza na ramieniu" :-)

1100-picture%20006.jpg

Jest !!! Przebilem sie !!

1100-picture%20007.jpg

Efekt koncowy po okolo 2H pracy jeszcze tylko dopiescic otworek

1100-picture%20008.jpg

Tutaj gotowy projekt !!

1100-picture%20009.jpg

Zycze powodzenia tym ktorzy nie boja sie wyzwan :D

PS. To nie jest takie trudne jak by sie wydawalo.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratoluje cierpliwosci i efektu koncowego :D

ile Cie kosztowal caly sprzet do wiercenia otworow w szkle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tylko ten zestaw co pokazalem w pierwszym poscie za 200 sek (+- 80 zl)

Tym nie tylko wierci sie otwory w szkle, to taka wielo funkcyjna wiertareczka


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten komplet wiertel ile moze kosztowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z wiertarka dostalem komplet roznych wiertel tak jak wczesniej pisalem dalem za to 200 sek, a ten zestaw diamentowych wiertel to koszt 100 sek (+-40 zl)


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie drogo

Gdybym chcial cos takiego kupic moglbys mi to zalatwic i wyslac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam pomylilo mi sie, ten zestaw ktory pokazalem kosztuje 300 sek za to ten calkiem przyzwoity kosztuje 99 sek http://www.jula.se/Butik/docs/produkt.asp?OrderId=393690589&pf_id=SE-013110


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cos to odezwe sie do Ciebie

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwornica diamentowa do szkła 33mm pod przelot szary kosztuje tak coś 250 - 300zł , można wywiercić nią setki otworów , choć mi za pierwszym razem udało się wywiercić tak coś ze czterdzieści i straciłem czujność , trzasnęła szyba i wiertło . Teraz do każdego otworu podchodzę jednakowo starannie . Wiercenie otworu w szybie 6mm zajmuje od 30 do 40 sekund . :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to juz sie samym czytaniem zmeczylem...:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.