Skocz do zawartości
atgorscy

Heteractis crispa - problem z ukwiałem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od 3 tygodni mam u siebie sporego ( na dwie dłonie ) Heteractis crispa. Do soboty było wszystko ładnie, pięknie napompowany, błazenki zadowolone. 

w sobotę postanowił zmienić miejsce pobytu i przyczepił się do szyby , rano słabo się pompował, w niedziele  zauważyłem coś dziwnego na jego ciele ( przy otworze gębowym ) - taka luźna tkanka ( strzałka po prawej ) 

dziś znowu mało napompowany do tego jego otwór gębowy wygląda jak by chciał wybuchnąć (po lewej ) 

możecie coś doradzić ?

Parametry 

zasolenie : 1,023

PH: 8

N02: 0

NO3: 0

PO4: 0

kH:9

Ca: 450

Mg: 1450

 

zbiornik ma ponad 2 miesiące 

 

sorry za jakość fotki ale mam tylko telefon pod ręką 

20170313_190625.jpg

Edytowane przez atgorscy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cię martwic ale ma małe szanse na przeżycie. Kupiłeś ukwiała który nie należy do prostych w hodowli w dodatku po zabiegach chemicznych a na domiar złego masz za świeże akwarium


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam swoje błędy w tym przypadku, bardziej chodzi mi o poradę czy coś zrobić żeby mu pomóc czy czekać i mieć nadzieję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiele da się zrobić przechodziłem podobne doświadczenie karmienie kończyło się ze po 30 minutach zwracał wszystko nie zależnie co to było ryba małża krewetka ikra kraba przez 3 miesiące chodził i wypluwał barwnik (był żółty) potem zmniejszył się do wielkości złotówki i tak trwał przez rok potem stopniowo wracał do sił aż dorósł do sporych rozmiarów tylko już nie był żółty tylko kremowy


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. W moim przypadku też był początkowo biały. Zwiedzał akwarium przez 4 tygodnie, karmiłem go tylko lasonogami co drugi dzień, a obecnie nie karmie go wcale. Zajmują się tym błazenki. Po czterech tygodniach z białego zrobił się kremowy, oraz urósł z około 4 centymetrów do 46 centymetrów średnicy w ciągu 6 lat. Mam go nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jest nadzieja :-) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialam h.malu w takiej slabej kondycji, nie zaczepialam i po tygodniu jest juz w miare ok-geba jeszcze sfatygowana ale brzegi juz ladne. Daj mu czas. I fakt crispa (tez mam a jakze) po powrocie do formy jest bezowy - nie wiem co tubylcy robia ze ukwialy sa takie bielutkie lub zolte jak kurczaczek ale to na pewno nic fajnego dla zwierzaka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A tak jeszcze sobie przypomnialam - jak quadri mi sie dzielil to tez taki byl brzydki przy 'buzi'


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kapryśne ukwiały. Tez ostatnio kupiłem żółtego i trochę zmienił kolor, ale dalej jest żółty :D na początku miałem problem z przyklejeniem go do skaly ...jak sie złapał tompo dwóch dniach puszczał i tak w kółko. Jak uznałem, ze sie zaaklimatyzował :D zacząłem go karmić małymi kawałkami krewetek. Do dzisiaj siedzi w jednym miejscu i pięknie sie pompuje. DZien po karmieniu na jakiś czas zalicza mega flaka :) ale to 10-cio minutowe zagranie z jego strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.