Skocz do zawartości
Bzyk002

Zerowe NO3 -Chemi Pure Elite?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam akwarium 30L + sump 10L, "stare" 4,5 miesiąca i od początku mam zerowe NO3. Korale karmie JBL Korallfluid, od 3 tygodni mam dwa błazny  które tez codziennie karmię artemią a NO3 caly czas zerowe... korale robią sie blade, miekasy niekiedy sie nie otwierają. I tu moje Pytanie bo w sumpie mam Chemi Pure Elite i czy to on czasem nie pochłania całego NO3? spróbować wyciągnąć na jakiś czas? Dodam że nie mam odpieniacza.


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na pewno nie - może z testem jest coś "nie halo" ? (i co jeszcze masz w sumpie np. makroglony ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze Siporax mini, z początku miałem dodatkowo Purigen i Phosguard ale wyciągłem po miesiącu. Test Saliferta.


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bzyk002.wiesz co podobny przypadek czytalem tu na forum kolo stycznia musisz poszukać,z tego co pamietam miekasy nawet lubią troszku no3 nie mowie dużo ale te 10 ppm moglo by być (jak to mówią co niektórzy  lekka gnojowka) ale to ze robia sie blade itp.to raczej proponowal bym moze zrobic testy Kh,Ca,i Mg ewidetnie im czegoś brakuje. 

Ps.ja bym jeszcze zmierzył Po4 skoro No3 masz 0


akwarium 480L sump 120L 45kg żywej skały,30kg piasku,miękkie,Lps.Sps, oświetlenie Led Zetlight Qmaven 6800-230w + 2x T5
sól ReeFlowers Caledonia,tem 26st. zasolenie 1.024,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie testy jakie robiłem.

pH- 7,4-7,7

KH- 7,1

NO2- 0

NO3- 0

PO4- 0

Mg- 1440-1470

Ca- 500+ (skonczyla sie skala) 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz tak jak u mnie Ca i Mg podwyższone ale nie ma tragedi jak jest wiecej ponoc może być ale to Kh Ci spada minimalnie bym to podniósł co sądzicie koledzy..^_^


akwarium 480L sump 120L 45kg żywej skały,30kg piasku,miękkie,Lps.Sps, oświetlenie Led Zetlight Qmaven 6800-230w + 2x T5
sól ReeFlowers Caledonia,tem 26st. zasolenie 1.024,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH musze cały czas podnosić bo raz mi spadło do 5 ale to zauwarzyłem bo niektóre korale sie pozamykały. ale to jaka może być przyczyna że korale sa takie blade...


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zakładając, że faktycznie masz "zerowe" NO3 i PO4 to jakie korale mają być? Balansują na "granicy żywieniowej". Hiper dobrymi (=zerowymi lub niemal zerowym" NO3 i PO4 wyciągnąłeś kolory.

Liczba preparatów na NO3 i PO4, którą stosowałeś/stosujesz jest całkiem pokaźna, więc może głodują? Ile karmisz tym JBL'em? Czy tylko to lejesz do zbiornika?

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj ja tam exportem nie jestem ale stosuje sumplementy z Red Sea typu 

Coral Corors ABCD

Reff Energy AB

może spróbuj coś. 

Ajakie masz światło dobre w miarę 


akwarium 480L sump 120L 45kg żywej skały,30kg piasku,miękkie,Lps.Sps, oświetlenie Led Zetlight Qmaven 6800-230w + 2x T5
sól ReeFlowers Caledonia,tem 26st. zasolenie 1.024,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja zauważyłem u siebie że po wyciągnięciu adsorberow na wszystko zostawiając tylko siporax. No3 mam 25 może troche mniej po4 na 0,27 to miękasy szaleją. Mając zerowe pomiary zamykały się, pompowaly się ale bez szczególnego polipowania. 

Może przedmuchaj sobie skałę, napewno wyleci wiele syfku i powinno Ci podnieść przynajmniej na chwile no3 czy po4. U mnie po dużym dmuchaniu korale jeszcze ladniej się pompują, najbardziej Clavularia, która wygląda jakby miała pęknąć. No3 możesz podnieśc dajac np wate na spływ i jak się zbierze syfek nie wyciągać. Ale wiadomo no3 powinno iść w parze z po4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad kostką świeci 27 Watt- Power LED (3- białe 10000K i 6- Royal Blue) JBL'a daje 3-4 krople (sugerowane 10 kropel na 200L) 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.