Skocz do zawartości
Paweltattoo

Przerobiłem - problemy

Rekomendowane odpowiedzi

1475a81a60d1c8ed7fee707dabc7e859.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Witam wszystkich. Przerobiłem Reefmaxa i wynikło trochę problemów. Więc tak:
W pierwszej komorze mam odpieniacz Hydorę, termometr i grzałkę. Wycięty ztaszacz i grzebień oryginalny tak podocinany żeby odpieniacz wchodził.
W drugiej około litra ceramiki i węgiel,
W trzeciej cieńkiej czujnik i gąbka żeby spadająca woda nie chlupała tak głośno. W czwartej pompa obiegowa NewaJet 1200. Zdjąłem grzebień i wkleiłem płytkę z pleksi tak żeby woda się nie cofała.

Teraz moje pytania:
Co zrobiłem nie tak, poziom wody w głównym zbiorniku jest znacznie większy od tego który był przy starym odpieniaczu. Czy jest to spowodowane zmianą pompy obiegowej na mocniejszą?

Jak obniżyć poziom wody w pierwszej komorze?

Czy mogę coś zrobić żeby przytłumić buczenie odpieniacza?


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

cde643afdf3a04beec189ce7d7377c00.jpg
4eb5d35333a2445aff17e0782f22b95f.jpg
24ae3b596705660b0624c9bc719ff2ae.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Paweltattoo napisał:

Teraz moje pytania:

Co zrobiłem nie tak, poziom wody w głównym zbiorniku jest znacznie większy od tego który był przy starym odpieniaczu. Czy jest to spowodowane zmianą pompy obiegowej na mocniejszą?
 

Czym mocniejsza pompa obiegowa tym większy poziom wody będziesz miał w zbiorniku. Spływ nie przyjmuje tyle wody.


ab7371e7ff665a13bcc41efdd1b83bd1u1489a1339.png

f89e56a726def77e21d35d5c115b01adu1489a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pompa za mocna. Mogę jakiś zawór założyć na rurce żeby przytłumić pracę pompy? Czy lepiej zmienić pompę na mniejszą? Kurcze myślałem że ta NewJet 1200 się sprawdzi.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Paweltattoo napisał:

Jak obniżyć poziom wody w pierwszej komorze?

Zwiększyć przepływ przez druga i trzecią komorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zwiększyć przepływu przez drugą i trzecią komorę. Najszybciej mam jak to możliwe

Obstawiam przy tym że pompma obiegowa jest za mocna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja.

Albo zmień pompe na słabszą, albo zmniejsz opor jaki woda napotyka po drodze. Jeśli gąbka w 3 komorze wypełnia ją całą (woda jej nie omija) - wywal / daj cieńszą. Powinna być chyba przed ceramiką i węglem, i wyłapywać większe zanieczyszczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś regulować moc na pompie? tam jest takie pokrętło, u mnie w RM ta pompa się sprawdza, co prawda mam inaczej rozplanowane komory: 1 gąbka, purigen i gruz koralowy, druga tunze 9001, autodolewka (czujnik) i pompa a w trzeciej dużej grzałka.


Reefmax 105l, 3x24 W Blau, Giesmmann, cyrkulacja NeWave 1.6, Tunze 6015, pompa obiegowa Newajet 1200, Tunze 9001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maica zrobiłem jak pisales. Wyrególowałem pompę żeby jak najmniej zasysała wody. Troszeczkę pomogło ale to jeszcze nie jest ten poziom wody w głównym przednim zbiorniku jaki powinien być. Chyba jednak ta pompa za mocna do 3ciej komory. Kurcze co tu wymyśleć???

Jak ustawić żeby poziom w pierwszej komorze był do wyznaczonej kreski??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem co jest nie tak.

Woda w 1 i 2 komorze jest na tym samym poziomie i jeśli dobrze rozumiem i widzę ze zdjęć, to przegroda między 2 i 3 komorą (tą z czujnikiem temp) została po staremu. Pompa pobiera wodę bezpośrednio z komory 4 i rurkami puszcza ją do głównego zbiornika. W ten sposób poziom wody w 1 i 2 komorze jest taki jak w głównym zbiorniku, dzięki czemu woda przelewa się z 2 do 3 z czujnikiem.

Chyba popełniłeś tutaj błąd z pompą, powinna się ona znajdować w 2 komorze. Wtedy kawałkiem pcv podnosisz wysokość przegrody między 2 i 3, a rurkami woda jest pompowana z 2 do 3 komory, z 3 grawitacyjnie poziom wyrównuje się z 4 i z czwartej przez oryginalny grzebień trafia do zbiornika. Tak to wygląda u mnie. I pompa jest rozkręcona na max.

Gdzieś na forum jest fajny temat gdzie ten cały system z podniesiona przegrodą i pompą w 2 komorze jest opisany ale niestety nie mogę tego znaleźć na szybko.

Edit: Tak cały czas myślę o twoim rozwiązaniu i chyba jeszcze by przeszło takie coś, aby do pompy poprowadzić wodę wężykiem czy rurkami z 2 komory bezpośrednio. Tylko wtedy chyba ta wąska i 4 z pompą nie będą brały udziału w obiegu i równie dobrze będą mogły być puste, a na pewno będziesz musiał przenieść czujnik i grzałkę.

 

Edytowane przez maica (wyświetl historię edycji)

Reefmax 105l, 3x24 W Blau, Giesmmann, cyrkulacja NeWave 1.6, Tunze 6015, pompa obiegowa Newajet 1200, Tunze 9001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko tak samo jak kolega z forum reffmax Protector2000 czy jakos tak. Chcialbym zeby on sie wypowiedzial

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maica napisz mi swoj nr telefonu to zadzwonie na 5 minut i wypytam o pare spraw. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.