Skocz do zawartości
Charzun

Problem z NO2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauwazylem ze korale marnieja wiec zrobilem testy.. Wczesniej No2 mialem na poziomie 0 pozniej wskoczylo na 0,2 a dzis juz mam 0,6.  W zbiorniku nic szczegolnego nie robilem, zadnych nowych ryb i wiekszego karmienia.. Co dziwne zauwazylem ze woda z filtra RODI ma No2 na poziomie 0,6 !! Przeciez powinna miec chyba 0 ??

Nie wiem co mam teraz robic ani wody na podmiane ani pomyslu na zmniejszenie tego..

I czy moj odpieniacz produkcji Bastka z forum z pompa  Newa BP 1202 wogole da rade w 300l akwarium? Narazie mam tylko dwie skaly zoanthusow, skale briareum, sarcopythona, mala pawone i motipore talerzowa oraz mala skalke z rhodactisem i super pompujaca sie euphylie (wlasciwie tylko ona ladnie wyglada a reszta zmarniala i nie chce wystawiac polipow) 


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
30 minut temu, Charzun napisał:

Co dziwne zauwazylem ze woda z filtra RODI ma No2 na poziomie 0,6 !!

a przed filtrem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed filtrem 0 wiec albo filtr albo zbiornik.. Mozliwe ze filtr cos nawalil? Czy bardziej stawiac na zbiornik?


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kiedy i co wymieniałeś / płukałeś - masz odp. gdzie szukać przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem juz nic... Po dwa razy zmierzylem teraz wode z akwarium i z dolewki/zbiornik na podmiane i parametry w wodzie po filtrze wyszly 0 a w akwarium 0,025.  Czy testy kropelkowe JBL moga zle wskazywac? Za kazdym razem juz nawet kilkukrotnie plukam szklane zbiorniczki woda ktora chce zmierzyc...


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak testy JBL dają małą pewność pomiaru

proponowałbym zmienić na salifert-a ;)


Akwarium 104x50x60, ATI 8x39w dimm, Skimmer Skimz Oval SV203, Gyre XF130 + RW8+RW8

79f2a5736b72c7fb7330881dd9cde423u812a713.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam testy JBL to nieporozumienie. A tak na marginesie kiedy założone akwarium bo wygląda jak dojrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie jakis tydzien temu odeszły całkiem glony ze skał oraz brunatne naloty na piasku (troszke w dwóch  miejscach zostało) 

Wiec nie wiem czy dojrzewanie sie zakończyło czy nie.. 

dodam ze w sumpie mam siporax w siatce a na siatce od niego fioletowy nalot i fioletowe nitki..  staram sie to odsysac,  jest też tego troszke na piasku w dsb i glonach spaghetti. 


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.