Skocz do zawartości
Darekn12

zna sie ktos na laptopach?

Rekomendowane odpowiedzi

hejka,

nie laduje mi si ebateria od pewnego czasu.co moze byc przyczyna?bo dla mnie ladowarka, bateria badz jeszcze cos...co jest odpowiedzialne z aladowanie:D

i czy mial ktos do czynienia z serwisem orika we wroclawiu?bo z forum asusa to malo pochlebnych opinii:-(

dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam

i oby nikt nie musial wysylac do serwisu swojego sprzetu:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Orika jest Ok :D

szybko sprawnie z PDA zalatwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mati milo mi slyszec a raczej czytac te slowa:Dtylko strona www od 3 dni nie dziala a dodzwonic si edo nich jest niemozliwe:Dpo 8 minutach sluchania muzyczki uslyszysz przeprasamy wszyscy nasi konsultanci sa zajeci prosimy o kontakt w innym terminie:D:D:Di tak od tygodnia....


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sa 2 opcje albo padl uklad ladujacy w laptopie albo bateria bo rozumiem jak podlaczasz ladowanie laptop dziala na nim a co do serwisu asusa to samwysylalem tamswojego 2 tygodnie i byl z powrotem wiec nie mam co na nich narzekać powiedz ile czasu ma ten laptop i jak dlugo trzymala ci bateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptopa mam od wrzesnia 2005

bateria trzymala mi jakies 3:20 a model to konkretnie a6l b003h.

tak jak am go po dladowarka to dziala ale nie laduje baterii w tym czasie i caly czas sie swieci kontrolka od baterii.

bateria to raczej niesadze:-( bo niby czemu?nie sadze zeby robili tak ze bateria wytrzymuje troszke ponad rok.ale moze sie myle.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darekn12 :

@mati milo mi slyszec a raczej czytac te slowa:Dtylko strona www od 3 dni nie dziala a dodzwonic si edo nich jest niemozliwe:Dpo 8 minutach sluchania muzyczki uslyszysz przeprasamy wszyscy nasi konsultanci sa zajeci prosimy o kontakt w innym terminie:D:D:Di tak od tygodnia....

od 3 dni ? a ja w piatek sprawdzalem bez problemu status towaru. Teraz nie dziala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mieli tez wichure w piatek taka jak u mnie w okolicach poznania i pradu nie maja:D

jutro bede probowal ale nwet nie dzwonie odrazu jak sie uda wypelniam formularz zgloszenia do serwisu.

a odnosnie kompetencji osob tam pracujacych wyslalem maila czy moge dodac 512 ramu do kompa:D opisalem jaki model i ile mam bo pytali.odp tak -w sumie mieli racje ale wzialem kompa do komputronika i naszczescie odkrecili klapke zanim kupilem bo oba dostepne banki byly juz zajete czyli kupujac 512 mb ramu mialbym taki przyrost ze w sumie bylo by 760 bo 8 mb na grafike idzie:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w starszych modelach byly montowane zazwyczaj 256 wiecjesli masz tam512 to dlatego w 2 kosciach latwiej bedzie jak dolozysz sobie jedna 1Gb a te 2 sprzedasz a co do ladowania to jestem teraz wiecej niz pewnien ze to uklad ladujacy wiec serwis sie klania mam nadzieje ze jeszcze na gwarancji bo to kosztowna naprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozladuj baterie do zera i naladuj przy wylaczonym laptopie, jak nie pomoze - serwis..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptop na gwarancji do wrzesnai tego roku:Dwiec raczej nie powinno byc problemow.a co ddo rozladowania to ona juz jest od dlyuzszego czasu rozladowana tylko pokapowalem sie jak prad mi wylaczyli bo bateria wystarczyla raptem na wylaczenie kompa i dalej juz nie szlo wlaczyc go nawet.nawet kalibracja abterii nic nie pomaga.

czekam az laskawie formularz na www bedzie dostepny...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio żonie spadł laptop na podłoge bo pękło zapięcie w torbie (wina materiału), popękała obudowa ale laptop był sprawny . Po przemyśleniu sprawy postanowiliśmy to reklamować w ORICA ponieważ torba była gratis do laptopa. Po przeczytaniu postów z forum też straciliśmy nadzieje a tu proszę tydzień temu przyjechał lapciak w nowiutkiej obudowie :D


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki podnosicie moja wiare w ten serwis:D tylko strona nadal nie dziala:-(hehehe


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki!!!!!!!!!moja radosc nie zna granic:Ddzodzwonilem sie!!!!!!!!stronka ma dzialac kolo poludnia a na pyt ile czasu moze cos takie potrwac -naprawa-uslyszalem.zgodnie z kolejnoscia zgloszenia ale zazwyczaj 14 dnia:-( i co ja zrobie bez kompa?chyba bede dluzej siedzial w robocie:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do serwisu, a potem dzwon codziennie z pytaniem jak tam Twoj laptop.

Upierdliwego klienta zawsze szybciej sie zalatwia.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz poprosic o szybka naprawe zazwyczaj trwa okolo 5 7 dni ale bywa ze trzeba doplacic np za kuriera lub innekoszta jakie oni ponosza przy tego typu naprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp z serwisu po 4 dniach roboczych

Witam

W Pana sprzęcie zostało potwierdzone uszkodzenie baterii. Jest ona już po

gwarancji (gwarancja na akumulator obejmuje 12 miesięcy), proponujemy więc

zakup nowej baterii w cenie 463zł netto lub regenerację w cenie 250zł

netto.W przypadku rezygnacji z naprawy zostaną naliczone koszty diagnozy w

cenie 80 zł netto. Prosimy o decyzję.

Pozdrawiam,

Joanna Mężyk

Orika sp. z o.o.

co w tym przypadku?mozna to gdzies ciagnac dalej?nie mam zamiaru placic za diagnoze skoro jest na gwarancji.

i ew. co radzicie?na komputer byla gwarancja 24 miesiace -kupiony wrzesien 2005


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niestety baterie nie podlegaja calkowitej dlugosci gwarancji w karcie gwarancyjnej powinno to byc zaznaczonealejesli nie mato powinienes ich scignac a dokladnie nie ich tylko punkt w ktorym kupowales ale z tego co pamietam to niestety tak jest opisane w gwarancji ja bym jesli masz kase kupil nowa a stara za jakis czas oddal do regeneracji

np w komorkach noki na baterie jest tylko 6 m-cy gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno co to nie dal bym sie wrobic w koszta diagnozy badz co badz laptopjest na gwarancji a skadmozesz wiedziecco w nimsie popsulo nie jestes alfa i omega wiec o tym bym z nimi rozmawial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedzei kur...to samo zlodziejstwo , koszty diagnozy :] kiedy koszty diagnozy wtedy koszty , baterie sprawdzic to trzeba sie az geniuszem urodzic czy jak ?:] tyle sie trzeba az nad tym napracowac zeby stwierdzic ze bateria jest stara i jeszez za to zedrzec 8 dych ? to samo gofno wszedzei na calym swiecie .

W niemczech przeprowadzili specjalnie takie badania na ile uczciwi sa elektronicy , wczesniej przy kamerze rozebrali jakies urzadzenie i spalili bespieczniczek , zalozyli go ponownie oddali do reperacji ....no i wyszla cala prawda na jaw jacy elektronicy w Niemczech sa uczciwi :]

Jakie historie wymyslali tam niestworzone i kase probowali zedrzec to glowa mala :] jeden byl tylko uczciwy na trzydziestu sprawdzonych , powiedzial ze bespiecznik byl spalony :] elektronik jest totak zlodziejski zawod ze w zasadzie nawet tego nie mozna im udowodnic a moze i mozna (?):D

pozdr..

Ps; Kiedys oddalem taka mala kamerke sony do reperacji , potrzymali ja u siebie , podali koszty reperacji takie , ze predzej by nowa za ta kase kupil , powiedzialem dziekuje no to koszty diagnozy takie ze sie nie oplacalo jej wogole odbierac :] tylko bombe podlozyc pod bande , ale nie zostawilem bydlakom , odebralem i dalem dzieciakowi do zabawy , oj bawil sie nia pare lat w kawaleczki rozebral , lepszej zabawki to mu chyba nie moglem sprawic , tylko ta kamerka sie bawil . oplacalo sie , zaoszczedzilem na kupnie innych zabawek :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie po 15 minutach rozmowy z kierownikiem serwisu podsumowal to tak:

jawnie wiedzialem co jest z komputerem i chcialem wyludzic naprawe pogwarancyjna...

ale ze nie ma czasu i checi bawic sie w pisma itp itd to odesle go bez kosztow diagnozy i wysylki.

ale mam miec swiadomosc ze on bedzie musial zaplacic za prace osoby ktora go rozpakowala ,zapakowala itp itd.

wiecie co?poprostu brak slowi rece opadaja.

ciekawe co mi sie uda zalatwic u sprzedawcy...?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

och Darek widzę że masz nieźle pod górkę - powiem krótko ONI próbują zrobić z ciebie wała, skąd ty masz wiedzieć co się popsuło, przeciez sprzet jest na gwarancji i nie powinieneś w ogóle w nim grzebać. Na twoim miejscu jednak bym się sprężył, napisał pismo i wysłał albo faksem albo poleconym. Powinien zostać jakiś slad z waszej rozmowy. Napisz z imienia i nazwiska z kim rozmawiałeś, zacytuj gościa w piśmie i przy okazji powiedz im że jezęli nie mają racji to sprawy tak nie zostawisz. Kup sobie gdzieś indziej nowa baterię i sprawdź czy mieli rację, jeżeli nie to na noże !!!


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze w skrocie ze jutro mam dostac laptopa z serwisu.chociaz sam nie wiem czy chce bo jak to kiedys swir2 opisal juz nie pamietam:D kiedy mialem tyle czasu dla rodzinki:d:D:D

ale wracaja do sprawy to zdiagnozowali baterie 2 razy -nie bede za to placil i jutro juz pisze reklamacje do sprzedawcy czy punktu zakupu bo sam jeszcze nie wiem jak to sformulowac -reklamacje o niezgodnosci towaru z umowa.gwarancja ponoc gwarancja -niezgodnosc niezgodnoscia i tu jest 2 lata.ciekawe jak to w praktyce bedzie wygladalo.oni maja 14 dni na odp i pewnie wysla baterie do seriwisu serwis odpisze im to samo itp itd.jesli nie dzadza odp w ciagu 14 dni oznacza to ze przyjeli reklamacje.jesli odpisza to bede myslal co dalej w zaleznosci jaka odpowiedz bedzie.

jedyne co mniepodnosi na duchu to slowa rzecznika ze musza tak gadac zeby zniechecic konsumenta bo predzej czy pozniej ktos bedzie musial zaplacic za naprawe tej baterii badz wymiane jak nie serwis to avans albo asustek polska.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.