Skocz do zawartości
SanMiguel

Czym smarować uszczelki?

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrzebałem ostatnio mój stary filtr kubełkowy DIY i po drobnych przeróbkach wyszedł z niego całkiem znośny reaktorek:) Problem w tym, że filtr stał sobie trochę na sucho i uszczelka wymaga przesmarowania. I tu pojawia się pytanie, czym to zrobić, żeby nie wytruć zwierzaków? Normalnie machnąłbym wazeliną techniczną ale nie wiem jak to się ma do rafy.

pzdr


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olejem roślinnym - w kubełkach się to świetnie sprawdza, jeżeli nie pomoże wymienić uszczelkę


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz smialo smarowac wazelina (fajnie to brzmi), jest calkowicie obojetna, a powinowactwo do wody jest tak znikome, ze wrecz pomijalne. nie wiem wprawdzie co oznacza termin "teczniczna", jesli to ta sama, ktora kupuje sie w aptece to nie ma problemu. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ciekl mikser i Janek Fitas doradzil mi zeby wlasnie posmarowac uszczelke i gwint wazelina. Nie wierzylem ze to pomoze ale nie mylil sie jak reka odja zero wyciekow.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za rady :D Czyli wybór padł na wazelinę. Dla bezpieczeństwa użyję takiej z apteki.

No i z tym uszczelnianiem to też ciekawa sprawa:)


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SanMiguel wklej fotki tego reaktorka jak mozesz, kombinuje wlasnie mixer z kubelka eheima wiec bardzo by mi sie przydaly:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wejsciem do apteki wloz jakas peruke i okulary....:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bylbym zainteresowany fotka, mam caly kubel bo filtrze, tylko ze ma on pojemnosc 8-10 litrow - nie wiem czy sie nada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych wypasionych projektach DIY, które co niektórzy tu pokazują, mój reaktorek to zabawka sklejona przez przedszkolaka:blush więc wolałbym nie wywoływać jego widokiem śmiechu u szerszej publiczności:p Mam jednak nadzieję, że spełni swoje zadanie (absorber fosforanów). Jak skończę to zainteresowanym moge przesłać fotkę na priv


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SanMiguel dawaj te fotki a nie sciemniaj :D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra.. reaktorek skończony. Wygląda jak wygląda ale hula jak ta lala:) Nabiłem go 1kg antiphos Fe i przy pompie 700 l/h wyszedł całkiem niezły fluidized bed :)

Dodam tylko, że wszystko zrobiłem wykożystując jakieś akwarystyczne śmieci walające sie od lat w szafce pod akwarium. Koszt 0zł. Czyli nie trzeba od razu kupować tony rurek PVC

dsc_0074.jpg


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.