Skocz do zawartości
sky

Seriatopora traci tkanke

Rekomendowane odpowiedzi

wapnia i sody też tam chyba nie uswiadczysz o ile sie nie myle [emoji4]


No niekoniecznie [emoji6]...


baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, baszurek napisał:

 


No niekoniecznie [emoji6]...


baszurek nadaje mobilnie...
 

 

faktycznie, ostatnio na pudełku SBS widzialem taki zapis zdziwiony aż pytalem Debory i potwierdziła, więc cofam moją wypowiedź jako wziętą z d..y

11 godzin temu, sky napisał:

to widzisz mi kolega powiedział żeby z reef saltem uważać bo sól w pudełku się jakoś tak ubija że na dnie jest tak jakby zbita, i przez co nawet to sprawdziłem, że do otrzymania zasolenia na 1.022 z góry pudełka trzeba około 350 g a z samego dołu okolo 310 g, dlatego jak jak sole to patrze bardziej na spławik

zazwyczaj 24-26* u mnie w mieszkaniu mam problem z wysoką temperatura ;]

spławik sprawdzałem z refraktometrem...

DSC_0270.JPG

 

aha i jeszcze teraz tak sobie przypomniałem że na tygodniu miałem problem z wysoką temperaturą, bo sięgała 29*, mogło to być przyczyną ??

Widać że jesteś na początku drogi, słuchasz wielu osób co na pewno nie pomaga i masz ogólne braki aby zweryfikować kto dobrze prawi.
Osobiście poradziłbym Tobie stosować jedną wytyczną, skoro jedziesz już na AF to prosze tutaj masz przewodnik producenta który na pewno Tobie nie zaszkodzi http://aquaforest.eu/wp-content/uploads/2014/08/Aquaforest_Products-Guide_EN_RGB.pdf

7912173_ss.PNG
7912174_rs.PNG

w międzyczasie czytaj sobie reefhub.pl, przeglądaj wątki osób których akwaria się Tobie podobają, TOTM z reefcentral http://reefkeeping.com/joomla/index.php/totm-list 
gdy połączysz to z cierpliwością na pewno akwarium będzie Ciebie cieszyło

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie rozumiem, po co trzymasz niskie zasolenie i dodajesz Ballinga ? Chyba wystarczy rozpuscic troche soli w dolewce i niech to zasolenie w koncu bedzie "normalne". 

Ballinga zostaw sobie na okres, w ktorym duzo sps-ow bedzie szybciej pobierac niz podmianki dostarcza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.