Skocz do zawartości
Charzun

DSB refugium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Powie mi ktos jak to wyglada pod względem dzialania na akwarium?  Glonow bylo wiecej lecz wogole nie rosna i troche juz wyrzucilem. 

Piasek z jednej strony robi sie czarny -  czemu w jakim celu i co z tym zrobic? 

 

2017-04-13 15.10.40.jpg


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Charzun,okolo pol roku temu mialem identyczna sytuacje,juz po dwoch miesiacach od zasypania w rogu zrobila sie duza czarna plama,pomimo silnego oswietlenia led,makroglonow,cyrkulacji nad zlorzem,ten piach a byl to kwarc zakupilem na allegro,puzniej wymienilem zlorze tez na kwarcowy lecz innego sprzedawcy,przynajmniej u mnie problemem okazalo sie iz piach byl bardzo brudny,drugie zlorze plukalem lecz bylo juz w porzadku,kilka plukan i woda byla czysciutka,moze u Ciebie jest podobna sytyacja? .Czy zlorze zasypywales w jednej warstwie?,nie dosypywales powtornie na wczesniejsze? Ja wywalilbym to zlorze,zaczynajac od poczatku...lecz decyzja jest tylko Twoja,pozdrawiam serdecznie


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest piach od jednego sprzedawcy,  płukalem trzy razy i byl czysciutki.. Wydawało sie ze bedzie ok a tu takie cos..  Czym grozi zostawienie piasku i czym grozi wymiana na calkiem nowy? 

szukalem tez informacji na temat oświetlenia DSB i sam juz nie wiem co zastosowac,  na ta chwile mam 6 ledow 3W full spektrum oraz 24 ledy 1W biale zimne. 


5b44d9e48a914a5bb75adf364e2f5c6au1446a1298.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Charzun,moje dsb jest podzielone na "dwie piaskownice",jedna z makroglonami,druga bez glonisk i swiatelka,do tej pory po wymianie zlorza z samym piaskiem problemow brak,lecz oba na pewno nie sa jeszcze "dojrzale" choc salifert na oba parametry pokazuje 0,swiatelko nad zlorzem masz dobre,e ze jest to kwestia oswietlenia-te gnicie.Duzo zalerzy tez od zbiornika,bo przecierz stanowia jeden obieg,mam na mysli jakie masz parametry ,tnz no3 i po4?,jaki czas to wszystko hula? Gdy robilem przekladke samego zlorza [wymiany na nowe] mialo dwa miesiace,i zadnych plag nie zauwazylem choc oba parametry od razu skoczyly do gory,roznie to moze byc.Znasz swoj zbiornik,tylko Ty sam podejmiesz decyzje


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.