Skocz do zawartości
Maras323

Świetlówki i barwa świecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych temat

Mam problem z wyborem świetlówek do lampy 6x39. Może znacie jakieś strony na których byłyby zdjęcia i opisane konfiguracje świetlówek?

Z góry dziekuję za pomoc

Pozdrawiam

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ATI to Giesemann 2 x Actnic Blue + 2 x AquaBlue Coral + Aquablue azure i do tego albo jeszcze jedna Actnic Blue - jak lubisz niebieskie lub super purple dla podpicia czerwienie - pamiętaj tylko że ta świetlówka nic więcej nie daje poza podbiciem czerwonego więc przy 6 rurach generalnie jej nie wsadzamy. Jak chcesz bardziej biało to 2 Azure wtedy


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie ATI to Giesemann 2 x Actnic Blue + 2 x AquaBlue Coral + Aquablue azure i do tego albo jeszcze jedna Actnic Blue - jak lubisz niebieskie lub super purple dla podpicia czerwienie - pamiętaj tylko że ta świetlówka nic więcej nie daje poza podbiciem czerwonego więc przy 6 rurach generalnie jej nie wsadzamy. Jak chcesz bardziej biało to 2 Azure wtedy


Aktyniczne też za wiele koralom nie dają, tak więc przy sześciu rurach 2 aktyniczne to chyba szkoda...

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, baszurek napisał:

 


Aktyniczne też za wiele koralom nie dają, tak więc przy sześciu rurach 2 aktyniczne to chyba szkoda...

baszurek nadaje mobilnie...
 

 

one się tak tylko nazywają - to nie są actyniki - to są typowo niebieskie

p.s.

actinici w Giesiemanne to super actinic

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką firmę świetlówek polecacie jeśli chodzi o jakość światła? 6rurek jest miło ale to zestaw red sea i nie wiem jak wygląda tam pokrywa. Zapewne więcej rurek się tam już nie zmieści ale może coś pomyślimy z ledami[emoji6]

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk1977

Moim zdaniem Ati plus diody led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznij od 4 BluePlus,  1 CoralPlus i jednej BlueSpecial ? Przy nastepnej wymianie bedziesz juz wiedzial, czy warto cos zmienic.:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze zacznij od 4 BluePlus,  1 CoralPlus i jednej BlueSpecial ? Przy nastepnej wymianie bedziesz juz wiedzial, czy warto cos zmienic.:waving

Czyli bedzie bardzo jasno i niebiesko tak?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już wiem w ktorym kierunku isc. Red Sea nie ma wschodó i zachodów i zamiarem jest dolozenie tego na miejsce oswietlenia nocnego które ma 9diod... I teraz rodzi sie problem jeśli mamy 6x39 świetlówek to ile bedzie potrzeba diod i jakich by wschody i zachody mialy sens w tym projekcie?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok już wiem w ktorym kierunku isc. Red Sea nie ma wschodó i zachodów i zamiarem jest dolozenie tego na miejsce oswietlenia nocnego które ma 9diod... I teraz rodzi sie problem jeśli mamy 6x39 świetlówek to ile bedzie potrzeba diod i jakich by wschody i zachody mialy sens w tym projekcie?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka



Pomozecie?


Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.