Skocz do zawartości
elroy

Jaki wężyk do pompy Tunze 5000.020

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jako, że moja aktualna pompa do dolewki po dwóch tygodniach padła (pękł rdzeń magnetyczny) postanowiłem zakupić pompkę Tunze 5000.020 (jak poniżej.) Zasugerowałem się opisem i myślałem, że pasuje tam wężyk 4mm. Ale nie koniecznie, bo nie wiem jak go zamontować, żeby było ok (jest wg mnie za mały - ma luzy i bardzo łatwo można go wyjąć )

Pewnie Forumowicze posiadają to urządzenie, zatem pytanie - jaki powinien być wężyk i jak go zamontować. Wciskać jakoś do środka? Montować na zewnątrz? Może trzeba mieć jakiś ich specjalny?

Opis produktu ze strony producenta:

Metering pump
(5000.020)
Zastępcza pompa dozująca z napięciem niskowoltowym 3-12 V DC dla Osmolatora®, wydajność przy 11 V, wężu 4 mm: 
0,9 m - 100 l/h,
1,4 m - 80 l/h, 
1,9 m - 58 l/h, 
Wys. max. 3,6 m

 

$_58.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zaciśnij opaską do kabli czy koszulką termokurczliwą - albo daj jakąś "przelotkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kurcze nie wiem jak :) Bo jak będą luzy na wyjściu, to rozumiem, że ciśnienie spadnie, woda będzie nieszczelnościami wypływać i mi pewnie na te 1.5m wody nie podniesie..

Dobrze myślę?

U mnie wygląda to tak i tak zamontowany wężyk bardzo łatwo wyjąć. Może jednak większa średnica niż te 4mm? 

unnamed.jpg

Edytowane przez elroy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

załóż redukcję (albo kawałek szerszego wężyka , kilka warstw koszulki termokurczliwej, taśma teflonowa .. czy co tam masz pod ręką) :)  innymi słowy owiń czymś żeby zwiększyć średnicę 

albo kawałek wężyka od RO wciśnij do środka wężyka (gorąca woda pomaga)  - powinno go rozszerzyć i może akurat się dobrze wpasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się elegancko taśmą teflonową, dzięki za rady :)

Swoją drogą, całkiem mocna ta pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.