Skocz do zawartości
cris6

Odpieniacz do Oceanic Bio Cube 29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar coś takiego sklepać do akwarium Oceanic Bio Cube 29 ok 110 litrów i zarazem mam pytanko czy to jest dobre rozwiązanie oraz czy zamiast tej pompy można tam wsadzić kostkę a jeśli nie to jaką pompę wsadzić

to jest fotka oryginału oraz opis po angielsku

The Sapphire NanoSkimmer BC29 was specifically designed to operate in the Oceanic Biocube 29 while still being able to close the stock lid, but may be used in sumps or other saltwater applications. It measures 3"x5"x12". It is simple to install and the only adjustment needed is to fine tune the height of the collection cup. After a short break in period, there are no micro-bubbles released into the tank due to the two separate bubble traps built into the skimmer. Additionally it is virtually noiseless since the clean water return is below the water level which eliminates splashing inside the overflow and the air intake has a built in silencer.

1204-bc29.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do spieniania jak najbardziej moze byc kostka, w polsce nawet takiej malej pompy igielkowej bys nie kupil:( Swego czasu podobne pienidlo robil siren, ale nie byl to raczej mercedes. Pompka i tak bedzie ci potrzebna do napedzania, mysle ze 100-200l/h. Poszukaj na forum, pytalem kiedys o kwadratowy odpieniacz, w tym topicu jest link do takiego pieniacza zrobionego z plaxi na kostke. Z tego co pamoetam, byl spory i obslugiwal obciazony baniak. Pomysl imo dobry, jest to jakas alternatywa dla miniflotora.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czym masz zamiar to kleić ??


Na razie faza prac projektowych. Ale może niedługo marzenia zacznš się urzeczywistniać. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acryfix 116 to skleił ale odpieniacz zmieniłem na miniflotora ze względu na większy kubek i przekonałem się że nie warto bawić się w takie odpieniacze jak nowy można kupić za 100 zł

klej 30 zł

plexi 53 zł

rurka do środka ceny nie pamiętam

kostka

wężyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to może i się nie opłaca ..ale u mnie koncepcja wstawienia odpieniacza jest taka że będzie on pracował w panelu i rozmiar panela nie pozwala mi na nic innego jak tylko budowanie samemu i to w dodatku prostokątnego odpieniacza. A jeśli chodzi o minifotora to czy byłyś w stanie przesłać mi prywatnie jego wymiary ?? Jaka rurka gdzie wystaje jak jest umocowana kosta i tego typu sprawy ??

Pozdrawiam i dzięki z góry

Pablo


Na razie faza prac projektowych. Ale może niedługo marzenia zacznš się urzeczywistniać. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to może i się nie opłaca ..ale u mnie koncepcja wstawienia odpieniacza jest taka że będzie on pracował w panelu i rozmiar panela nie pozwala mi na nic innego jak tylko budowanie samemu i to w dodatku prostokątnego odpieniacza. A jeśli chodzi o minifotora to czy byłyś w stanie przesłać mi prywatnie jego wymiary ?? Jaka rurka gdzie wystaje jak jest umocowana kosta i tego typu sprawy ??

Pozdrawiam i dzięki z góry

Pablo


Na razie faza prac projektowych. Ale może niedługo marzenia zacznš się urzeczywistniać. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.