Skocz do zawartości
M@ti

Słabe przyrosty korali

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, dzym napisał:

A masz telefon z aparatem? To wstaw zdjecie swojego akwarium tak jak Cie prosza.

Parametry w normie to jakie?

Jakby bylo dobrze to by przyrosty byly.

Nie posiadam telefonu. Na następne pytania odpowiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, M@ti napisał:

Nie posiadam telefonu. Na następne pytania odpowiedziałem.

Jakimi testami sprawdzane parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JBL Testlab marine

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy ze parametry są takie jakie podałeś,to no3 0 i po4 0 nie służą wzrostowi korali,musisz zwiększyć karmienie korali,albo dolozyc rybek i je więcej karmić.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 ryb oraz 4 krewetki chyba wystarczy na 130l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wode masz wyjałowiona,moze odstaw na razie te bakterie,i kup pokarm dla korali,np:JBL Koralfluid i fitoplankton,dowolnej marki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Każdy dązy do 0 NP ale jak kokega napisał wyżej, te parametry powinny być wykrywalne. Co innego z metodami jak zeovit ale tam korale są karmione każdym składnikiem. Są w sklepach preparaty na NP ale to nie o to chodzi, żeby coś podnosić chemią. Może jak płuczesz mrożonki to nie płucz zawsze jakiś syfek wpadnie. Może ogranicz te bakterie to no3 powinno zacząć być wykrywalne a i pewnie po4 też. Ciężko stwierdzić jakie parametry miałeś wtedy jak Ci wszystko rosło. Może tu jest "pies pogrzebany"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry były prawie identyczne ,ale może Pana ,,Pies pogrzebany" tkwi w testach. Datę ważności mają do końca 2018 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień testy,wtedy korale ruszą z kopyta.:P


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
5 minut temu, M@ti napisał:

Parametry były prawie identyczne ,ale może Pana ,,Pies pogrzebany" tkwi w testach. Datę ważności mają do końca 2018 roku.

Mam testy do 2021 roku ważne ale czy za 1 rok da taki sam wynik jak dzisiaj? Mało prawdopodobne. Napewno te kropelkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Peniek napisał:

Zmień testy,wtedy korale ruszą z kopyta.:P

Chodzi mi o to ,że testy mogą zaniżać parametry o które w ogóle  się nie martwię lub zawyża ,które mam w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale ci nie rosną i to jest fakt,a czy testy przekłamują... to domysły,zajmij się faktami.

 zacznij więcej karmić korale,możesz tez podawać jod do akwarium i mikro,chociaż jak robisz często podmianki to można się obejść bez mikroelementów.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bohun40 napisał:

Aminokwasy tez dodawaj

No tak,przy zerowym no3 warto,JBL Koralfliud zawiera już aminokwasy i witaminy dla korali,dlatego mu go poleciłem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sprawdzonej firmy aminokwasy i jod dodawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jod też od aquaforestu dawać czy macie coś sprawdzonego ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jod mam AF i płyn lugola. Tylko z płynem lugola nabieram str,ykawką z iglą bo kiedys polecialo z dozownika wiecej jak kropla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyn lugola dla przykładu Kent ~ 80 zł, płyn lugola apteka 5 zł, różnica w użyciu żadna warunek apteczny roztwór na wodzie


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy grotech a+b+c może załatwić sprawę z jodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grotech "c",zawiera jod.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej skromnej opinii, wyjściową dla jakichkolwiek działań są testy, dobre testy, kup, zrób i daj znać, ja również miałem słabe przyrosty, a w zasadzie przyrostów brak, niby wszystko w porządku ale całość stała w miejscu, Salifert nakreślił precyzyjnie kierunek działań, a Balling je wykonał w 1,5 tyg, teraz zużycie suplementów załatwia cotygodniowa podmianka i wszystko rośnie w oczach bez dodatkowego kombinowania


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zacznę znowu go podawać.

 

Problem jest taki ,że jestem niepełnoletni i nie chcę wyciągać pieniędzy od rodziców. Na tyle ile mogę zarabiam ,ale jak patrzę na specyfiki które mam kupić to po prostu brak mi funduszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. jeżeli chcesz zaoszczędzić na akwa to proponuję korale miękkie. Z lps a tym bardziej z sps trzeba się liczyć z kosztami.. Chociaż z drugiej strony w stopce widzę że masz akwa 130l więc chemii niewiele ci pójdzie  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.