Skocz do zawartości
krzystzof

63l albo??????

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!!!!

wlasnie jestem w czasie planowania solniczki, mam akwa 63l 60/30/35 standartowe z standartowa pokrywa. generalnie chcialem zrobic solniczke w tym akwa plus panel filtacujnym. a tu wyszlo ze znajomy chce kupic to akwa tak jak stoi (jest to kotnik dla pyszczekow) pokrywe i tak chcialem przerobic a reszta mi sie nie przyda. ale do rzeczy mam pytanie czy zostawic takie akwa czy do solniczki lepsze bylo by inne akwa tzn. nizsze, wyzsze, a moze takie w kwadracie???? oczywiscie panel bedzie juz w akwa a nie obok.

i jeszcze jedno w panelu jakie wymiary powinna miec komora na odpieniacz AquaMedic Miniflotor???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie baniaczek bedzie ssi

na ten odpieniacz powinienes miec 10x10cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof

W akwa. zrobisz panel, wody nie nalejesz do pelna, na dno dasz troche piachu, wstawisz pompke, odpieniacz, grzalke, termometr, pare kilo skaly i wolna przestrzen wypelnisz woda.

Zastanow sie czy o to Ci chodzi? Niektorzy maja jeszcze mniejsze zbiorniki.

Poza tym powinienes wiedziec, ze koszt zbiornika jest niezauwazalny w stosunku do pozniejszych kosztow zwiazanych z utrzymaniem.

Decyzja nalezy do Ciebie.:) Od tej decyzji zalezy czy bedziesz mogl cieszyc sie widokiem ryb czy zbiornik bedzie za maly.

Kiedys jako dobre akwarium dla poczatkujacego przyjmowano zbiornik o pojemnosci 200-300 litrow.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja obecnie mam akwa o pojemności 84l i teraz żałuję iż nie zacząłem od większego. Z mojego puktu widzenia to zaczął bym od akwa ok. 150 l. Myślę iż jak na początek jest nie za duże (jeżeli chodzi o koszty sprzętu) i nie za małe (znacznie większe możliwości co do obsady). Jeżli masz ograniczną powierzchnię gdzie możesz to postawić, to pójdź z wymarami w górę.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.