Skocz do zawartości

Historia edycji

bober6662

bober6662

28 minut temu, dla syna napisał:

Oooo u mnie paruje ok 1l rodi dziennie. Jodu dodaje 1ml dwa razy w tygodniu a strontu 1ml na tydzień. 

DSC_0094.JPG

I rozumiem że mierzysz jod co 2 dni? I sprawdzasz jego ubytek, lub nadmiar?I według tego dostosowujesz odpowiednią dawkę. 

Ja jodu kropie 1 krople raz na tydzień. 

Tylko dlatego że go mam,jak się skończy to go lał nie będę, mam go w mikro ati. 

Nigdy nie mierzyłem go, jednak po dłuższym nie wylinkowaniu krewetek stwierdziłem że trzeba im pomóc, i dodałem trochę. Nie widzę jakiej kolwiek potrzeby na siłę dodawania jodu bo mamy go  i innych zasilaczach mikro.np.balling, ati itd... 

Od 6 lat rosną mi spsy, lpsy,  nie robiłem ICP nigdy, bo twierdzę że to strata kasy, jak powiedział nano kaczor i tak mało kto potrafi odpowiednio zinterpretować ich wyniki. 

Więc sądzę że lanie jodu po to żeby jod em obniżać inne pierwiastki wogole nie ma sensu. 

A lanie jodu bez konkretnego powodu, może narobić wam więcej szkód niż pożytku.  

Strontu brak można zaobserwować gdy ktoś ma np parazoa. Ale to inna historia. 

 Nadmiar jodu =Cyjano, zdychanie krewetek(przez zbyt częsta wylinke) tkanka u sps. 

bober6662

bober6662

14 minut temu, dla syna napisał:

Oooo u mnie paruje ok 1l rodi dziennie. Jodu dodaje 1ml dwa razy w tygodniu a strontu 1ml na tydzień. 

DSC_0094.JPG

I rozumiem że mierzysz jod co 2 dni? I sprawdzasz jego ubytek, lub nadmiar?I według tego dostosowujesz odpowiednią dawkę. 

Ja jodu kropie 1 krople raz na tydzień. 

Tylko dlatego że go mam,jak się skończy to go lał nie będę, mam go w mikro ati. 

Nigdy nie mierzyłem go, jednak po dłuższym nie wylinkowaniu krewetek stwierdziłem że trzeba im pomóc, i dodałem trochę. Nie widzę jakiej kolwiek potrzeby na siłę dodawania jodu bo mamy go  i innych zasilaczach mikro.np.balling, ati itd... 

Od 6 lat rosną mi spsy, lpsy,  nie robiłem ICP nigdy, bo twierdzę że to strata kasy, jak powiedział nano kaczor i tak mało kto potrafi odpowiednio zinterpretować ich wyniki. 

Więc sądzę że lanie jodu po to żeby jod em obniżać inne pierwiastki wogole nie ma sensu. 

A lanie jodu bez konkretnego powodu, może narobić wam więcej szkód niż pożytku.  

Strontu niedowiary zaobserwować gdy ktoś ma np parazoa. Ale to inna historia. 

Cyjano, zdychanie krewetek(przez zbyt częsta wylinke) 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.