Skocz do zawartości
jarzabek

reefmax lato

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak sobie radzicie z temperaturą w gorące dni? To moja pierwsze lato także chciałbym być przygotowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Znam parę sposobów ale kto jak woli..

1. Chlodziarka (kosztowna sprawa)

2. Klimatyzacja w pomieszczeniu ( kosztowna sprawa)

3. Wentylatory na górę akwarium

4. Zamarznięta butelkę wody wkładasz do akwarium ( tani sposób ale mało profesjonalny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Reefmaxa mam w pokoju słonecznym. Najlepszym dla mnie sposobem gdzie na zewnątrz jest powyżej 30 stopni w cieniu to wiadomo wszystmie qentylatorki chodzą w pokrywie. I nie otwieram okien aż do nocy. W akwaroum wtedy mam 27,5 do 28 z hakiem. Z otwieranymi oknami to 29,1 sie pokazywalo a to już się zbliża niebezpiecznie. Butelki obniżają nawet o 0,4 stopnia ale mało efektywne. Na chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dodatkowe wentylatorki. Mam zamiar zainstalować je nad trzecią komorą. Ponadto, zainwestowałem w rolety. 

Żałuję, że klimy nie zamontowałem w mieszkaniu.

Zastanawiałem się nad małą chłodziarką z ali: https://pl.aliexpress.com/item/Aquarium-fish-tank-chiller-cooling-refrigeration-thermostat-cooler-aquarium-water-chiller/32724472875.html?spm=2114.56010708.4.40.NHa3eo ale na razie odpuściłem.

Zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czytales komentaze tej chlodziarki? Ludzie pisza ze nic nie daje, nie chlodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Stefan85 napisał:

Czytales komentaze tej chlodziarki? Ludzie pisza ze nic nie daje, nie chlodzi.

He he rzeczywiście mieszane te opinie. Tylko cudów za 40EURO nie ma co się spodziewać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie ze cudow nie ma ale dla mnie jak coś jest bublem to nie kupuje. Nawet 1e wole oddac lumpowi pod sklepem niz cwaniakowi robiacemu mnie w jajo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do temtu to kupiłem taki zestaw: https://www.jbl.de/?lang=pl&mod=products&func=detail&id=5945#details (wentylatorki plus termostat) z demobilu na allegro. Na razie jestem zadowolony, ale poczekam na większe upały. 

Zamontowane nad trzecią komorą reefmax (tez z fizeliną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.