Skocz do zawartości
xyz2017

Klejenie PVC po jakim czasie można używać klejonych rur.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie. Używałem kleju w postaci żelu z Casto "BISAN klej do PVC" góry dzięki za odpowiedz :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy, na etykiecie jest napisane, że po 24 godzinach więc w czym problem bo nie rozumiem?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam cześć instalacji hydraulicznej na pvc i po sklejeniu (mowa o awarii lub przerabianiu) miałem tego trochę w domu to po 15 min puszczałem wodę i było ok. Ale to moje spostrzeżenia i doświadczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym problem ze miałem wyłączony obieg a klej utrzymuje pełna. Twardość po 24h, pytanie czy po krótszym czasie puszcza coś do wody..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Włożyłem po 2h- wszystko zyjre, ale na 100% to nie wiadomo..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełną wytrzymałość spoiny wytrzymują po takim czasie jak jest napisane na etykiecie. Ważne to jest w instalacjach pracujących pod wysokim ciśnieniem tj. domowe instalacje wodne. W instalacji w akwarium praktycznie ciśnienia nie ma więc tam żadnych przecieków nie będzie nawet po krótkim czasie. Ja wkładam rury już po 0.5 godz wystarczyło że klej był twardy. Ale czy ma on wpływ na to co jest w akwarium tzn czy czegoś nie wydzieli ......tego nie wiem.


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, domel302 napisał:

Ja u siebie mam cześć instalacji hydraulicznej na pvc i po sklejeniu (mowa o awarii lub przerabianiu) miałem tego trochę w domu to po 15 min puszczałem wodę i było ok. Ale to moje spostrzeżenia i doświadczenie

tez tak robilem nie raz


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze ile tego kleju ma faktycznie kontakt z wodą. O ile smarujemy z umiarem to raczej niewiele tego kleju przeciska się do wnętrza rury.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.