Skocz do zawartości

Historia edycji

chmieles2

chmieles2

20 minut temu, mib86 napisał:

Dzięki za wsparcie,

Co do cyrkulatora zaraz popatrzę. Oczywiście myślę o większym zbiorniku ale dopiero jak przeniosę się do większego mieszkania.

Poszukam tego gruzu, może nawet w akwarystycznym będzie. Co do dojrzewania, nie napisałem ze solankę dostałem z chodzącego już 3 lata zbiornika, jedyna "świeża" rzecz to ceramika w filtrze, dlatego myslalem ze 2 tygodnie wystarczy. 

Jeżeli chodzi o oświetlenie, są to dwie lampki aquanela jedna niebieska a druga biała marine coś tam (szczegóły podam jak wrócę z pracy). Sól użyta do wody, niestety muszę gościa spytać od którego biorę wodę, ale powiedział mi ze RSS będzie dla mojego zbiornika za bogata;/.

Bakterie również stosuje bio-gro. Testy wody mam wszystkie poza ca ponieważ mam w domu duży słodki zbiornik to zakupiłem walizkę testów. Testy do słodkiej wody mogą być ? Poza Ca i Mg ? Jeżeli chodzi o światło to niebieskie świeci się obecnie 6 godzin a białe 2.

Im dłużej poczekasz tym lepiej. "Używana" woda oczywiście przspiesza proces, ale i tak odczekaj trochę czasu. Zapotrzebowanie na wzbogaconą sól jest pochodną tego co masz w zbiorniku. Gdy nie masz nic wystarczy ci uboga, przy twardych koralach potrzeba bogatszej. Ja używam red sea pro, ale jeśli nie masz tam życia to szkoda pieniędzy. Oczywiście nie zaszkodzisz, ale pytanie po co taką dawać.

 

Skup się na testach na no3 i kh. Kropelkowe na PO4 są wiarygodne jak wróżka (tylko hanka), a po glonach też zobaczysz czy mniej więcej jest ok. Testy na no2 przy jakkolwiek dojrzałym zbiorniku też będą sztuką dla sztuki - może być ale lokalnie, tego i tak nie zmierzysz. Wszystkie inne są zbędne dopóki nie masz twardych koralowców. Jak je będziesz mieć w większej ilości wtedy oczywiście rób. pH w życiu nie mierzyłem w zbiorniku. Nie chodzi o to, że test są złe bo można robić wszystko i wydać wszystkie pieniądze. Pytanie po co :)

chmieles2

chmieles2

3 minuty temu, mib86 napisał:

Dzięki za wsparcie,

Co do cyrkulatora zaraz popatrzę. Oczywiście myślę o większym zbiorniku ale dopiero jak przeniosę się do większego mieszkania.

Poszukam tego gruzu, może nawet w akwarystycznym będzie. Co do dojrzewania, nie napisałem ze solankę dostałem z chodzącego już 3 lata zbiornika, jedyna "świeża" rzecz to ceramika w filtrze, dlatego myslalem ze 2 tygodnie wystarczy. 

Jeżeli chodzi o oświetlenie, są to dwie lampki aquanela jedna niebieska a druga biała marine coś tam (szczegóły podam jak wrócę z pracy). Sól użyta do wody, niestety muszę gościa spytać od którego biorę wodę, ale powiedział mi ze RSS będzie dla mojego zbiornika za bogata;/.

Bakterie również stosuje bio-gro. Testy wody mam wszystkie poza ca ponieważ mam w domu duży słodki zbiornik to zakupiłem walizkę testów. Testy do słodkiej wody mogą być ? Poza Ca i Mg ? Jeżeli chodzi o światło to niebieskie świeci się obecnie 6 godzin a białe 2.

Im dłużej poczekasz tym lepiej. "Używana" woda oczywiście przspiesza proces, ale i tak odczekaj trochę czasu. Zapotrzebowanie na wzbogaconą sól jest pochodną tego co masz w zbiorniku. Gdy nie masz nic wystarczy ci uboga, przy twardych koralach potrzeba bogatszej. Ja używam red sea pro, ale jeśli nie masz tam życia to szkoda pieniędzy. Oczywiście nie zaszkodzisz, ale pytanie po co taką dawać.

 

Skup się na testach na no3 i kh. Kropelkowe na No4 są wiarygodne jak wróżka (tylko hanka), a po glonach też zobaczysz czy mniej więcej jest ok. Testy na no2 przy jakkolwiek dojrzałym zbiorniku też będą sztuką dla sztuki - może być ale lokalnie, tego i tak nie zmierzysz. Wszystkie inne są zbędne dopóki nie masz twardych koralowców. Jak je będziesz mieć w większej ilości wtedy oczywiście rób. pH w życiu nie mierzyłem w zbiorniku. Nie chodzi o to, że test są złe bo można robić wszystko i wydać wszystkie pieniądze. Pytanie po co :)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.