Skocz do zawartości

Historia edycji

carew

carew

Witam,

z racji dużych zmian w życiu prywatnym i likwidacji większego baniaka - powstał nowy projekt : PIKO ZOANTHUS :) Zamysł był : tylko Zoa. Niestety życie pokazało, że w bańce zawitały inne korale.

Akwarium akrylowe PIKO OCEAN Aquatrend 30l

Wielkość: 30cmx36cmx32cm/h

Pojemność: 30L

Szerokość panelu filtracyjnego: 10,5cm

 

Elementy wyposażenia:

- lampa RADION XR30 "skręcona" na 18% ( standardowo był : LED 18 W 14000K )

- pompa obiegowo cyrkulacyjna 9W 730l/h

- dolewka grawitacyjna 4l ( standardowo była : automatyczna dolewka grawitacyjna Aquatrend)

- odpieniacz z pompą z wirnikiem igiełkowym STORM 100

Życie :

- Thor amboinensis x3 szt.

- Neopetrolisthes oshimai

- Synchiropus marmoratus

- Goniopora

- Clavularia papaya

- Zoanthus - kilka odmian ( z ciekwaszych : Sunny d,  black dragon,  sakura rainbow, Rasta )

 

Korale dokładniej opiszę w wolnej chwili. Goniopora trafiała całkiem przypadkiem :) Kupowałem clavularie od Ewy z Katowic i od słowa do słowa.. Jest u mnie bańce. Bardzo ładnie polipuje, więc na ten moment zostaje, później prawdopodobnie zniknie z baniaka. Jeśli chodzi o piach, prawdopodobnie nie będzie wogóle, na dno zawitają albo Rico, albo

Na ten moment próbuje dopasować światło, ponieważ miałem lampę ustawioną na 40% ( ok. 35W - na wysokości 15 cm ) i nie wszystkie zoa się otwierały. Skręciłem do 18% ( ok. 20W - 20 000 K - na wysokości 25 cm ), jest zdecydowanie lepiej, na ten moment tak zostanie, później może podkręce.

Oczywiście nie robię testów, nie dolewam żadnej chemii, na ten moment odpieniacz nie chodzi wogóle. Jedynie RO z dolewki, które utrzymuje stabilne zasolenie.

 

 

 

-

20170606_103627.jpg

20170606_103637.jpg

20170606_103702.jpg

carew

carew

Witam,

z racji dużych zmian w życiu prywatnym i likwidacji większego baniaka - powstał nowy projekt : PIKO ZOANTHUS :) Zamysł był : tylko Zoa. Niestety życie pokazało, że w bańce zawitały inne korale.

Akwarium akrylowe PIKO OCEAN Aquatrend 30l

Wielkość: 30cmx36cmx32cm/h

Pojemność: 30L

Szerokość panelu filtracyjnego: 10,5cm

 

Elementy wyposażenia:

- lampa RADION XR30 "skręcona" na 18% ( standardowo był : LED 18 W 14000K )

- pompa obiegowo cyrkulacyjna 9W 730l/h

- dolewka grawitacyjna 4l ( standardowo była : automatyczna dolewka grawitacyjna Aquatrend)

- odpieniacz z pompą z wirnikiem igiełkowym STORM 100

Życie :

- Thor amboinensis x3 szt.

- Neopetrolisthes oshimai

- Synchiropus marmoratus

- Goniopora

- Clavularia papaya

- Zoanthus - kilka odmian

Korale dokładniej opiszę w wolnej chwili. Goniopora trafiała całkiem przypadkiem :) Kupowałem clavularie od Ewy z Katowic i od słowa do słowa.. Jest u mnie bańce. Bardzo ładnie polipuje, więc na ten moment zostaje, później prawdopodobnie zniknie z baniaka. Jeśli chodzi o piach, prawdopodobnie nie będzie wogóle, na dno zawitają albo Rico, albo

Na ten moment próbuje dopasować światło, ponieważ miałem lampę ustawioną na 40% ( ok. 35W - na wysokości 15 cm ) i nie wszystkie zoa się otwierały. Skręciłem do 18% ( ok. 20W - 20 000 K - na wysokości 25 cm ), jest zdecydowanie lepiej, na ten moment tak zostanie, później może podkręce.

Oczywiście nie robię testów, nie dolewam żadnej chemii, na ten moment odpieniacz nie chodzi wogóle. Jedynie RO z dolewki, które utrzymuje stabilne zasolenie.

 

 

 

-

20170606_103627.jpg

20170606_103637.jpg

20170606_103702.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.