Skocz do zawartości
MarysM

Założenie nowego zbiornika 112l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Decyzja zapadła !! W najblliższym czasie chę kupic cały sprzęt do nano rafki.

Wiem że takich postów jak mój było wiele na forum, ale mimo to chcę pozanć Waszą opinię na temat mojego pomysłu na solniczkę.

Oto sprzęt o którym myślę:

1. Akwarium 80x40x35 (112l) z pokrywą w którą wbuduję świetlówki oraz 2 wiatraczki.

2.Oswietlenie T5 2x AM Reef White 15K 24W, 2x AM Reef Blue 24W

3. FILTR RO AQUAPRO

4. Odpieniacz Aqua Medic Biostar Flotor

5. Pompa cyrkulacyjna Tunze 6025

6. Grzałka 200W

7. 12-15 kg żywej skały

8. Testy i sól - jeszcze nie wiem jakiej firmy

W akwarium chcę trzymać kilka miękkich korali, parkę blazenkow + ukwial, 2 – 3 krewetki, slimaki.

Co myślicie o tym zestawie ??

Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedzi :).


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie bardzo podobny tylko że z panelem(miniflotor i filtr glonowy), powinno działać, to chyba standartowy zestaw startowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad panelem lub sumpem, ale na sumpa nie będę miał miejsca. Wybrałem więc Aqua Medic Biostar Flotor - chociaż nie do końca jestem pewien czy to dobre rozwiązanie. Może ktoś odpowie jakie ma wady Biostar Flotor ?


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie cyrkulacja troszeczke za duza. moze 2 pompy ale mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest bardzo glosny ale spsoby zeby go wyciszyc pozatym jest bardzo wydajny.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także słyszałem że Bistar Flotor jest dość głośny - i to jest problem. Jaki jest sposób na wyciszenie go ? Czy poza tym ma jeszcze jakieś wady ?


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo, ze ktos wlozyl troche wysilku w projektowanie SWOJEGO akwa, a nie czeka na gotowca :)

Ogolnie OK. Jedynie moze byc lepiej jedna wieksza pompe zamienic na 2 mniejsze, ale to wszystko wyjdzie w praniu - zalezy od ustawienia skal i pompy.

Ew. glosnosc to rzecz wzgledna. W praktyce trzeba zobaczyc, czy bedzie to uciazliwe czy akceptowalne.

Nie ma slowa o mikserze, reaktorze, ballingu. Rozumiem, ze "suplementacja" pierwiastkow bedzie poprzez podmiany wody?

Tez dobry sposob, bo przy okazji "odmladza sie" wode.

Do filtra RO dokup od razu DI. Nie ma sensu startowac na gorszej wodzie, jak mozna na lepszej.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mnie nie stać na mikser, reaktor itp., więc pozsotaje mi podmiana wody.

Co do cyrkulacji - jakie 2 pompy zastosowac zamiast jednej Tunze 6025 ?

Czy faktycznie kupić od razu DI ??


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu uwazacie ze cyrkulacja bedzie za duza?ja w akwa o ciut innych wymiatach ale podobnej objetosci mam jedna maree 2400 dmuchajaca pod skalki jedna tunze nano i obecnie jeszcze jeden falownik pf1000AM i jakos nie widze zeby mi korale sie zamykaly z nadmiaru pradow:D

a kolega bedzie mial dluzsze akwa i sadze ze tunze bedzie ok zeby nie za malo:-(

ale fakt zawsze lepiej miec kilka mniejszych pompek niz jedna super duza.

a i sam w sumie mysle czy nie wymienic marea na 2 tunze -szczerze mowiac to pf1000 ma lepszy strumien niz marea2400.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 112 litrach jako zamiennik dla miksera i reaktora zastanowiłbym się poważnie nad gotowymi preparatami Grotecha, Kenta lub Aquarium Systems.

200 watów grzałki to chyba zbyt dużą "krowa" dla tego baniaka. Śmiało możesz ją zmnijeszyć do 100 a nawet 75watów (zależnie od temperatury jaką masz w domu) Taka duża grzałka będzie nioptrzebnie zaśmiecać akwa. A poza tym zestaw ok.

Wyciszenie Biostara najłatwiej dokonać poprzez założenie strzykawki na koniec wężyka doprowadzającego powietrze do pompy. W strzykawke trzeba włożyć trochę waty. To zdecydowanie czyni jego pracę przyjmnijeszą dla ucha.

Problemem lekko drażniącym w początkowej fazie takiego zestawu będzie olbrzymia ilość bąbli powietrza wypluwana prze Biostara. Później, jak odpieniacz bdzie już miał co robić ten objawa się uspokoi.


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - może ma ktoś do sprzedania używanego Biostr Flotora ?


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek, nikt nie mowi ze cyrkulacja za duza, ale ze (moze byc) za malo rownomierna przy jednej duzej pompce przy tych wymiarach akwa. Gdzies moze woda prawie stac w miejscu.

@Jalos, a jaki jest miesieczny koszt uzywania tych preparatow?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Jan Rogalski: Najtańsze wychodzą Aquarium systems (Reef Evolution). Myślę, że ograniczając się do zastąpinia miksera i reaktora oraz podawanie Pierwiastków Śladowych to wyjdzie jakoś w okolicach 150pln/rok. Kent będzie droższy, myśle, że w 300pln/rok powino się zamknąć. Grotech też powinien się zamknąc w kwocie 300pln/rok (ABC+seria kH-CA)

Możemy to dokladnie przeliczyć, trzeba by tylko znać dobowe zużycia Ca, Mg dla jakiegoś konkretnego zbiornika 100 litrowego.

Wszystkie te preparaty to imho nic inego jak "fabryczne" wersje ballinga


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bym zrezygonował z jednej Tunze 6025 na rzecz 2 pomp to jakie byście polecili ?.


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na takie zestawienie: Tunze 6026 + MaxiJet 250 ?


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na ten zestaw oświetlenia :

2.Oswietlenie T5 2x AM Reef White 15K 24W, 2x AM Reef Blue 24W

Może zamiast dwóch 15K wziąść jedną 15K i drugą 10K ?


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr proponowal DI. Popieram.

Ciekawe czy nie zmieszcza sie T5 39 W? Masz juz ten zbiornik czy mozesz zamowic 10cm dluzszy?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik już jest więc chyba pozostanie mi zamontowanie T5 24W.


Akwarium 112l, Biostar Flotor,o?wietlenie 2x ATI 15k 24W + 2x AM aktynic 24W, Marea 3200, MaxiJet 750, grzałka Jager 100W, 18kg LR, Sacro, Cladielia, Xenia, Sinularia, 2x Ricordea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.