Skocz do zawartości
cop909

Przeróbka 350 l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 150x50x50, czy ewentualnie przy gł. wody 45 cm i oświetleniu świetlówkami T8 2 x 36 W i 1 x 30 W, razem trochę ponad 100-tkę mogę w akwarium utrzymać samą rafę bez ryb i korali twardych. Skały miałbym ok 50 kg, może więcej. Jeżeli tak to jakie świetlówki stosować? i czy konieczny jest odpieniacz?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, filtracja fluval 405 i tetra ex 700 zewnętrzne (takie posiadam) i 2 głowice PH 802? Jak zastosuję dużo skały czy to ma sens?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek da rade...ale apetyt rosnie w miare jedzenia.

Poszukaj na forum. Sa tu piekne akwaria bez odpieniacza (z mala iloscia ryb). Cyrkulacja i swiatlo to moze wystarczy na dojzewanie skaly. Potem bedziesz musial dodac 2 swietlowki (np 80w albo 54w) albo 2x hqi 150w.

Cyrkulacja tez mala. Docelowo z 2x marea bedziesz musial dac...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem pokrywę, dam radę dorzucić jeszcze jedną świetlówkę 36 W nie więcej. Jak więcej to kompletna przebódowa pokrywy lub po prosty nowa. Docelowo, miałbym 140 W, może 150 w obecnej pokrywie...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatwiłem właśnie lampę hqi 150W ale żarnik ma standartowy, czy trzeba go wymienić/? nie wiem jak zdjęcia wrzucać, jak zrobię to umieszczę.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy standartowy?

Jak rafa, to dobrze byloby ok. 13k K.

Kubelki zawnetrzne na wiele Ci sie nie przydadza. Co najwyzej na poczatku, gdy skala z frachtu, aby mechanicznie odfiltrowac.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły żarnik, nie ma na nim żadnych oznaczę, no tylko 150 W i na obudowie Oprawa ANSMANN Projektor Halogenowy Model FL 150 źródło światła max 150 W , 75 mm, R7s


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff... a czytales forum wczesniej?

halogen a HQI to sa dwie rozne rzeczy. Oprocz roznic czysto wymiarowych, zupelnie inne jest zasilanie tych zarnikow. HQI do rozruchu potrzebuje 4000V, w gniazdku masz 230V.

Do HQI sa specjalne uklady zaplonowe.

Jak masz duzo kasy (do wydania) to mozna sie bawic w rozne eksperymenty.

Ale jak nie spisz na pieniadzach, to zastosuj sprawdzone rozwiazania.

Przy 150cm. dlugosci akwa rury T5 54W wejda bez problemu (dl.115cm).

Moze nawet 80W wejda, ale to trzeba sprawdzic.

Jak sie upierasz przy pokrywie, to daj sobie spokoj z HQI - duzo ciepla wydzielaja.

T5 sa cienkie srednica, daja duzo swiatla i sa dostepne barwy swiatla stosowane w morskim (wysokotemperaturowe biale i aktynika)

45cm glebokosci wody, to T5 w zupelnosci wystarcza.

Ja mam przerobiony halopak i wstawiony zarnik HQI 250W, ale obudowa byla potrzebna od modelu 1000W, bo w mniejszy nie wchodzilo.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli najlepszym rozwiązaniem jest do 2 rur T 8 po 36 Wdorzucić 2 T 5 po 54W, całość będzie miała wtedy 180W żeby nie kombinować z dłuższymi. Lub usunąć 2 rury T 8 i zainstalować 4 rury T 5 da to analogicznie 216 W. Jeszcze jedno, co z filtrami zewnętrznymi? nie przydadzą się? Co do oświetlenia to już szukam na allegro


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro to nie kupuj, a sprzedawaj - filtry kubelkowe.

A swiatlo to tu http://www.aqva-light.pl/ zostaniesz dobrze obsluzony.

Ja jestem zadowolony, wielu innych tez. Wlasciciel spoko czlowiek.

Jezeli wejda T5 80W to lepiej dluzsze, bo masz doswietlone boki.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz napisz do mnie na gg to Ci powiem jak odpalic i co trzeba dokupic, bez problemu zrobisz rafe z koralowcami i rybami na tym zbiorniku co masz.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.