Skocz do zawartości

Historia edycji

iKuro

iKuro

Cześć,

Jak w temacie, przedstawiam poniżej moje akwa, które załozyliśmy z narzeczoną po dłuższym gdybaniu i zyskaniu miejsca gdzie to można postawić. Całość kręci się mniej więcej od 14.04.2017. Myślę że akwa już dojrzało, choć ostatnio dołożyłem więcej "żywej" skały (dla mnie jakość była wątpliwa niestety, ale lepszej nie znalazłem w tym czasie).


Akwarium: 60x45x50 - 132L

Sump: 54x40x40 z miejscem na dolewkę

Odpieniacz: Red Star SQ-90

Pompa obiegowa: Jebao DCS-4000

Oświetlenie:  Odyssea QUAD 4x24W + LED - 2x 10000K 1x 6500K 1x Różowe (bodaj 8000K) - Planujemy w nieokreślonej przyszłości zastąpić to LED'ami. 

Falownik/Cyrkulacja: Brak

Dolewka: Level Automatic

Grzałka: 100W Aquael Gold

Całość zamówiliśmy za pośrednictwem sklepu Akwa-Świat w Rudzie Śląskiej - i powiem szczerze chwalę sobie to bardzo  Pomoc jaką można tam dostać, jest moim zdaniem nieoceniona Szafka także robiona była na zamówienie razem z całą resztą, zaprojektowana na nasze potrzeby i nawet u mnie zmontowana  Mogłem zrobić to sam, ale jednak preferowaliśmy skorzystać z wiedzy i umiejętności (no i knifów!) ludzi którzy mają to w małym palcu, dzięki czemu nie ryzykowaliśmy "eksperymentowania". W słodkim mnie to wręcz zgubiło i generowało niepotrzebne koszty 

Jeżeli chodzi o koszt, to sam Hardware + szafka + hydraulika + montaż + skała, piach i sól  wyniosło ok 3000 PLN. Patrząc na czasy, kiedy się tym interesowałem i sprawdzałem ceny, to jest to chyba o połowę tańsze  

Obecnie z życiem i paroma dodatkowymi sprzętami mieścimy się w okolicach 4000-4500 PLN

Docelowo akwarium ma się stać siedliskiem dla koników morskich (Ja chciałem akwarium - zawsze mi się marzyły holendy na wypasie, za to moja Pani zarzyczyła sobie Koniki :D). Planujemy sprowadzenie Hippocampus Erectus (więc jak znacie dobre lokalne źródło, to byłoby super! :D). Wiem, że to jest trudne. Wiem, że akwaria pod koniki powinno się robić specjalnie pod nie. Dla tego akwa zostało tak zaprojektowane. Za punkt honoru postanowiliśmy wrzucić jak najwięcej makro glonów do głównego zbiornika  Myślę, że wyszło nawet fajnie jak na razie - ale jeszcze próbuję to opanować, aby wyglądało bardzo fajnie 

 

Docelowo obsada - do zweryfikowania...:

1x Synchiropus ocellatus - tego już mamy i jak na razie jest mu chyba dobrze i wcina mrożonki :)

2x Małe babki bądź inne mandaryny. Wybieramy jeszcze pomiędzy: Synchiropus stellatus, Gobiodon okinawae, Signigobius biocellauts, Priolepsis nocturnus, Lythryonus dalli

1x Nemateleotris magnifica bądź decora

2x Sphaeramia nematoptera

4x Hippocampus erectus (bądź kuda, jeżeli nie uda się nic innego)

2x Rurówki - te też już mam :)

2x Turbo

2x Lysmata wurdemanni (?) albo coś podobnego - zaatakowały mnie aiptasie i za dobrze się czuły

 

Co do obsady koralowo-glonowej:

- Pseudogorgonia sp.

- Capnella sp.

- Zoanthus sp. - 2, może nawet 3 rodzaje

- Briareum sp.

- Ricordea yuma - podupadła trochę i liczę na to że się przystosuje...

- Tubastrea sp. Żółta

- Discosoma 2x czerwona oraz zielona

- Rhodactis sp.

- Clavularia sp.

- Coś, co wyszło ze skały ale nie jestem pewien :) - dam zdjęcie :)

Glony:

- Chaetomorpha (chyba? po lewej na skałce)

- Halimeda sp.

- Codium sp.

- Kallymenia sp.

- Caulerpa taxifolia

- Caulerpa prolifera

 

A w załącznikach zdjęcia :)

Akwa.jpg

To z perspektywy z jakiej się akwa ogląda - najwygodniejsze miejsce :)

front.jpg

Widok z przodu

side.jpg

Widok z tyłu - oraz główny widok z pokoju

koral.jpg

Proszę o pomoc z identyfikacją :) Nie mam pojęcia co to może być, ale przyszło ze skałą i z 3 główek mam już ponad 10.

 

Tak więc trzymam kciuki za konstruktywną krytykę ;) I nie odwiedziecie mnie od koników :D

 

Ach, i wszystkie info bazuję na dosyć dobrym ale lekko przestarzałym źródle wiedzy:

http://www.seahorse.org/

Ich "tankmates guide" jest na prawdę bardzo pomocny :)

iKuro

iKuro

Cześć,

Jak w temacie, przedstawiam poniżej moje akwa, które załozyliśmy z narzeczoną po dłuższym gdybaniu i zyskaniu miejsca gdzie to można postawić 
Akwarium: 60x45x50 - 132L

Sump: 54x40x40 z miejscem na dolewkę

Odpieniacz: Red Star SQ-90

Pompa obiegowa: Jebao DCS-4000

Oświetlenie:  Odyssea QUAD 4x24W + LED - 2x 10000K 1x 6500K 1x Różowe (bodaj 8000K) - Planujemy w nieokreślonej przyszłości zastąpić to LED'ami. 

Falownik/Cyrkulacja: Brak

Dolewka: Level Automatic

Grzałka: 100W Aquael Gold

Całość zamówiliśmy za pośrednictwem sklepu Akwa-Świat w Rudzie Śląskiej - i powiem szczerze chwalę sobie to bardzo  Pomoc jaką można tam dostać, jest moim zdaniem nieoceniona Szafka także robiona była na zamówienie razem z całą resztą, zaprojektowana na nasze potrzeby i nawet u mnie zmontowana  Mogłem zrobić to sam, ale jednak preferowaliśmy skorzystać z wiedzy i umiejętności (no i knifów!) ludzi którzy mają to w małym palcu, dzięki czemu nie ryzykowaliśmy "eksperymentowania". W słodkim mnie to wręcz zgubiło i generowało niepotrzebne koszty 

Jeżeli chodzi o koszt, to sam Hardware + szafka + hydraulika + montaż + skała, piach i sól  wyniosło ok 3000 PLN. Patrząc na czasy, kiedy się tym interesowałem i sprawdzałem ceny, to jest to chyba o połowę tańsze  

Obecnie z życiem i paroma dodatkowymi sprzętami mieścimy się w okolicach 4000-4500 PLN

Docelowo akwarium ma się stać siedliskiem dla koników morskich (Ja chciałem akwarium - zawsze mi się marzyły holendy na wypasie, za to moja Pani zarzyczyła sobie Koniki :D). Planujemy sprowadzenie Hippocampus Erectus (więc jak znacie dobre lokalne źródło, to byłoby super! :D). Wiem, że to jest trudne. Wiem, że akwaria pod koniki powinno się robić specjalnie pod nie. Dla tego akwa zostało tak zaprojektowane. Za punkt honoru postanowiliśmy wrzucić jak najwięcej makro glonów do głównego zbiornika  Myślę, że wyszło nawet fajnie jak na razie - ale jeszcze próbuję to opanować, aby wyglądało bardzo fajnie 

 

Docelowo obsada - do zweryfikowania...:

1x Synchiropus ocellatus - tego już mamy i jak na razie jest mu chyba dobrze i wcina mrożonki :)

2x Małe babki bądź inne mandaryny. Wybieramy jeszcze pomiędzy: Synchiropus stellatus, Gobiodon okinawae, Signigobius biocellauts, Priolepsis nocturnus, Lythryonus dalli

1x Nemateleotris magnifica bądź decora

2x Sphaeramia nematoptera

4x Hippocampus erectus (bądź kuda, jeżeli nie uda się nic innego)

2x Rurówki - te też już mam :)

2x Turbo

2x Lysmata wurdemanni (?) albo coś podobnego - zaatakowały mnie aiptasie i za dobrze się czuły

 

Co do obsady koralowo-glonowej:

- Pseudogorgonia sp.

- Capnella sp.

- Zoanthus sp. - 2, może nawet 3 rodzaje

- Briareum sp.

- Ricordea yuma - podupadła trochę i liczę na to że się przystosuje...

- Tubastrea sp. Żółta

- Discosoma 2x czerwona oraz zielona

- Rhodactis sp.

- Clavularia sp.

- Coś, co wyszło ze skały ale nie jestem pewien :) - dam zdjęcie :)

Glony:

- Chaetomorpha (chyba? po lewej na skałce)

- Halimeda sp.

- Codium sp.

- Kallymenia sp.

- Caulerpa taxifolia

- Caulerpa prolifera

 

A w załącznikach zdjęcia :)

Akwa.jpg

To z perspektywy z jakiej się akwa ogląda - najwygodniejsze miejsce :)

front.jpg

Widok z przodu

side.jpg

Widok z tyłu - oraz główny widok z pokoju

koral.jpg

Proszę o pomoc z identyfikacją :) Nie mam pojęcia co to może być, ale przyszło ze skałą i z 3 główek mam już ponad 10.

 

Tak więc trzymam kciuki za konstruktywną krytykę ;) I nie odwiedziecie mnie od koników :D

 

Ach, i wszystkie info bazuję na dosyć dobrym ale lekko przestarzałym źródle wiedzy:

http://www.seahorse.org/

Ich "tankmates guide" jest na prawdę bardzo pomocny :)

iKuro

iKuro

Cześć,

Jak w temacie, przedstawiam poniżej moje akwa, które załozyliśmy z narzeczoną po dłuższym gdybaniu i zyskaniu miejsca gdzie to można postawić 
Akwarium: 60x45x50 - 132L

Sump: 54x40x40 z miejscem na dolewkę

Odpieniacz: Red Star SQ-90

Pompa obiegowa: Jebao DCS-4000

Oświetlenie:  Odyssea QUAD 4x24W + LED - 2x 10000K 1x 6500K 1x Różowe (bodaj 8000K) - Planujemy w nieokreślonej przyszłości zastąpić to LED'ami. 

Falownik/Cyrkulacja: Brak

Dolewka: Level Automatic

Grzałka: 100W Aquael Gold

Całość zamówiliśmy za pośrednictwem sklepu Akwa-Świat w Rudzie Śląskiej - i powiem szczerze chwalę sobie to bardzo  Pomoc jaką można tam dostać, jest moim zdaniem nieoceniona Szafka także robiona była na zamówienie razem z całą resztą, zaprojektowana na nasze potrzeby i nawet u mnie zmontowana  Mogłem zrobić to sam, ale jednak preferowaliśmy skorzystać z wiedzy i umiejętności (no i knifów!) ludzi którzy mają to w małym palcu, dzięki czemu nie ryzykowaliśmy "eksperymentowania". W słodkim mnie to wręcz zgubiło i generowało niepotrzebne koszty 

Jeżeli chodzi o koszt, to sam Hardware + szafka + hydraulika + montaż + skała, piach i sól  wyniosło ok 3000 PLN. Patrząc na czasy, kiedy się tym interesowałem i sprawdzałem ceny, to jest to chyba o połowę tańsze  

Obecnie z życiem i paroma dodatkowymi sprzętami mieścimy się w okolicach 4000-4500 PLN

Docelowo akwarium ma się stać siedliskiem dla koników morskich (Ja chciałem akwarium - zawsze mi się marzyły holendy na wypasie, za to moja Pani zarzyczyła sobie Koniki :D). Planujemy sprowadzenie Hippocampus Erectus (więc jak znacie dobre lokalne źródło, to byłoby super! :D). Wiem, że to jest trudne. Wiem, że akwaria pod koniki powinno się robić specjalnie pod nie. Dla tego akwa zostało tak zaprojektowane. Za punkt honoru postanowiliśmy wrzucić jak najwięcej makro glonów do głównego zbiornika  Myślę, że wyszło nawet fajnie jak na razie - ale jeszcze próbuję to opanować, aby wyglądało bardzo fajnie 

 

Docelowo obsada - do zweryfikowania...:

1x Synchiropus ocellatus - tego już mamy i jak na razie jest mu chyba dobrze i wcina mrożonki :)

2x Małe babki bądź inne mandaryny. Wybieramy jeszcze pomiędzy: Synchiropus stellatus, Gobiodon okinawae, Signigobius biocellauts, Priolepsis nocturnus, Lythryonus dalli

1x Nemateleotris magnifica bądź decora

2x Sphaeramia nematoptera

4x Hippocampus erectus (bądź kuda, jeżeli nie uda się nic innego)

2x Rurówki - te też już mam :)

2x Turbo

2x Lysmata wurdemanni (?) albo coś podobnego - zaatakowały mnie aiptasie i za dobrze się czuły

 

Co do obsady koralowo-glonowej:

- Pseudogorgonia sp.

- Capnella sp.

- Zoanthus sp. - 2, może nawet 3 rodzaje

- Briareum sp.

- Ricordea yuma - podupadła trochę i liczę na to że się przystosuje...

- Tubastrea sp. Żółta

- Discosoma 2x czerwona oraz zielona

- Rhodactis sp.

- Clavularia sp.

- Coś, co wyszło ze skały ale nie jestem pewien :) - dam zdjęcie :)

Glony:

- Chaetomorpha (chyba? po lewej na skałce)

- Halimeda sp.

- Codium sp.

- Kallymenia sp.

- Caulerpa taxifolia

- Caulerpa prolifera

 

A w załącznikach zdjęcia :)

Akwa.jpg

front.jpg

side.jpg

koral.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.