Skocz do zawartości

Historia edycji

iKuro

iKuro

Hej, tak czytam i czytam :) Myślę, że jednak za ok 3k da się postawić akwa - pisałeś że tyle masz na sprzęt. Właśnie mniej więcej tyle wydałem na swoje 130L + sump + szafka. Ty już masz szkło i szafkę, więc trochę Ci się może udać ściąć z kosztów.

Poniżej moje zestawienie "startu" - wyciąłem szkło, szafkę i parę innych gratów. Ceny są orientacyjne, ale bardzo zbliżone do tego co zapłaciłem:

odpieniacz Red Star SQ-90 310,00 zł 1 310,00 zł
pompa jebao dcs-4000 340,00 zł 1 340,00 zł
automatyczna dolewka - Level Automatic V3 220,00 zł 1 220,00 zł
pompka do dolewki - jakaś najtańsza 30,00 zł 1 30,00 zł
Odyssea QUAD 4x24W + LED 450,00 zł 1 450,00 zł
Grzałka 100W Aquael gold 60,00 zł 1 60,00 zł
Świetlówki Actinic 63,00 zł 2 126,00 zł

Wiem, że odpieniek nie jest cudowny, ale wystarczy - zwłaszcza że został mi polecony jako "niedoceniany" :). Ja jestem zadowolony :)

Ponadto u siebie postanowiłem także część akwa wyposażyć w glony.

Myślę więc, że śmiało możesz postawić takie akwa jak mówisz - ja bym wkleił jakiś panelik mimo to, żeby nic nie wpłynęło w niechciane miejsca :D

Ale co do skały z chłopakami się zgodzę - lepiej zainwestować w coś dobrego... Szczerze, skała w Erybce którą dostałem z początku wydawała mi się fajna ale stwierdzam teraz że jednak była słaba. Jak ją kupowałem, to gościu wyjmował ją z dużego baniaka zalanego jakąś ściekową solanką. Wyjmował to ładnie powiedziane - raczej odgruzował - szkło było zasypane wręcz skałą, bez światła, cyrkulacji ani niczego podobnego... Równie dobrze można było kupić martwą IMO :P. Fajną skałę dostałem w Akwa Świecie w rudzie :) 

No ale co ja tam wiem, mam pierwsze morskie dopiero i to tylko 3 miesiące ;)

iKuro

iKuro

Hej, tak czytam i czytam :) Myślę, że jednak za ok 3k da się postawić akwa - pisałeś że tyle masz na sprzęt. Właśnie mniej więcej tyle wydałem na swoje 130L + sump + szafka. Ty już masz szkło i szafkę, więc trochę Ci się może udać ściąć z kosztów.

Poniżej moje zestawienie "startu" - wyciąłem szkło, szafkę i parę innych gratów. Ceny są orientacyjne, ale bardzo zbliżone do tego co zapłaciłem:

odpieniacz Red Star SQ-90 310,00 zł 1 310,00 zł
pompa jebao dcs-4000 340,00 zł 1 340,00 zł
automatyczna dolewka - Level Automatic V3 220,00 zł 1 220,00 zł
pompka do dolewki - jakaś najtańsza 30,00 zł 1 30,00 zł
Odyssea QUAD 4x24W + LED 450,00 zł 1 450,00 zł
Grzałka 100W Aquael gold 60,00 zł 1 60,00 zł
Świetlówki Actinic 63,00 zł 2 126,00 zł

Wiem, że odpieniek nie jest cudowny, ale wystarczy - zwłaszcza że został mi polecony jako "niedoceniany" :). Ja jestem zadowolony :)

Ponadto u siebie postanowiłem także część akwa wyposażyć w glony.

Myślę więc, że śmiało możesz postawić takie akwa jak mówisz - ja bym wkleił jakiś panelik mimo to, żeby nic nie wpłynęło w niechciane miejsca :D

Ale co do skały z chłopakami się zgodzę - lepiej zainwestować w coś dobrego... Szczerze, skała w Erybce którą dostałem z początku wydawała mi się fajna ale stwierdzam teraz że jednak była słaba. Jak ją kupowałem, to gościu wyjmował ją z dużego baniaka zalanego jakąś ściekową solanką. Wyjmował to ładnie powiedziane - raczej odgruzował - szkło było zasypane wręcz skałą, bez światła ani niczego podobnego... Równie dobrze można było kupić martwą IMO :P. Fajną skałę dostałem w Akwa Świecie w rudzie :) 

No ale co ja tam wiem, mam pierwsze morskie dopiero i to tylko 3 miesiące ;)

iKuro

iKuro

Hej, tak czytam i czytam :) Myślę, że jednak za ok 3k da się postawić akwa - pisałeś że tyle masz na sprzęt. Właśnie mniej więcej tyle wydałem na swoje 130L + sump + szafka. Ty już masz szkło i szafkę, więc trochę Ci się może udać ściąć z kosztów.

Poniżej moje zestawienie "startu" - wyciąłem szkło, szafkę i parę innych gratów. Ceny są orientacyjne, ale bardzo zbliżone do tego co zapłaciłem:

odpieniacz Red Star SQ-90 310,00 zł 1 310,00 zł
pompa jebao dcs-4000 340,00 zł 1 340,00 zł
automatyczna dolewka - Level Automatic V3 220,00 zł 1 220,00 zł
pompka do dolewki - jakaś najtańsza 30,00 zł 1 30,00 zł
Odyssea QUAD 4x24W + LED 450,00 zł 1 450,00 zł
Grzałka 100W Aquael gold 60,00 zł 1 60,00 zł
Świetlówki Actinic 63,00 zł 2 126,00 zł

Wiem, że odpieniek nie jest cudowny, ale wystarczy - zwłaszcza że został mi polecony jako "niedoceniany" :). Ja jestem zadowolony :)

Ponadto u siebie postanowiłem także część akwa wyposażyć w glony.

Myślę więc, że śmiało możesz postawić takie akwa jak mówisz - ja bym wkleił jakiś panelik mimo to, żeby nic nie wpłynęło w niechciane miejsca :D

Ale co do skały z chłopakami się zgodzę - lepiej zainwestować w coś dobrego... Szczerze, skała w Erybce którą dostałem z początku wydawała mi się fajna ale stwierdzam teraz że jednak była słaba. Jak ją kupowałem, to gościu wyjmował ją z dużego baniaka zalanego jakąś ściekową solanką. Wyjmował to dużo powiedziane - szkło było zasypane wręcz skałą, bez światła ani niczego podobnego... Równie dobrze można było kupić martwą IMO :P. Fajną skałę dostałem w Akwa Świecie w rudzie :) 

No ale co ja tam wiem, mam pierwsze morskie dopiero i to tylko 3 miesiące ;)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.