Skocz do zawartości
majki

wymiary akwarium???

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich zamierzam robic duze akwarium 200x50x60 lub 180x50x60 (dłxszerxwys) i niewime czy lepiej zrobic mniej dluzesz a wiecej szerokosci dac co otym myslicie zasadzie zamierza robic narazie polke ale juz pod akwarium pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180x75x60:D

Witam i pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie musial bym wtedy dlugosc troche zmniejszyc to ponad 810 l wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrezygnuj z długości na rzecz szerokości , nie ma to jak głębia w akwa morskim:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 moim zdaniem ok:) wszytsko zależy od tego jak jesteś wysoki, bo trochę źle byłoby gdybyś musiał używać np. drabiny, stołka do manewrowania w akwa jest to trochę uciążliwe:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak moje akwarium bedzie mialo 160x60x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz układał skałę wtedy zrozumiesz dlaczego lepiej byłoby żeby akwa miało 75 cm szerokści, ale wtedy już bedzie za późno - przemyśl to, kledzy radzą dobrze.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za malo na szerokosci...zrob jak mowi eltom, a jak chce miec super to nawet 85. np 150x85x60


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokosc 60 jest OK. i dla potrzebnej mocy swiatla (im wyzsze, tym niestety wieksza moc potrzebna) i dla wygody obslugi akwa.

Slona woda bardzo "skraca odleglosc".

Im szersze akwa tym lepsze, i wizualnie i dla przestrzeni zyciowej zwierzat.

Jak powiedzieli przedmowcy, jak juz zalozysz swoje PIERWSZE morskie, to zrozumiesz w czym rzecz - ale wtedy bedzie za pozno.

Zlota zasada:

Wysokosc - w zaleznosci od planowanej mocy swiatla.

Szerokosc - najszerzej jak mozesz

Dlugosc - dopelnienie do pozadanej objetosci akwa.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majki widzę że planujesz osiągnąc rozmiar w przedziale 540 - 600 litrów.

200x50x60 = 600 litrów

180x50x60 = 540 litrów

160x60x60 = 576 litrów

Ale tak jak przedmówcy zaczhęcam do zrobienia większej szerokości, nawet ja w swojej 60 ucieszyłbym się z dodatkowych 5 cm na szerokości które jeszcze jakoś by mi się na szafce zmieściły.

A może by tak 150x75x60 = 675 litrów ? Pomyśl nad tą szerokością :)


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no widzisz czyli jednak 75 :)

Co do szafki to nie mam doświadczenia z takimi konstrukcjami, ale jako laika zastanawia mnie czy nie rozsadniejszym byloby zastosowanie na naroznikach zamiast 2teownika calego normalnego katownika (znaczy taki kwadrat w przekroju). Wydaje mi się że w ten sposób szafka miałaby większą wytrzymałość. W końcu razem ze skałą i wodą akwarium będzie ważyło około tony. Podkreślam że mogę się mylić :)


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majki

:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi sie wydaje ze to niema znaczenia i dalem po bokach jeszcze slupki i naprezenie cale bedzie rozkladalo sie na wszystkie slupki nie tylko po zewnetrznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zapomnialem sobie o korytarzu i o dziwach musze zrobic akwarium na 130x60x60 bo nie wyniose puzniej:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mialem stare akwarium 135x50x60 i z tym mialem problem z wyjsciem mam nadzije ze jak zrobie 130x60x60 to nie bedzi problemu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:haha :haha :haha

@majki, a jak u Ciebie z wyobraznia przestrzenna ? :)

W zaniku? :) :)

Bryle akwarium wnosisz tak ustawiona, aby przez drzwi przechodzil najwezszy rozmiar :)

Nawet jakbys zrobil akwa 150x150x60H to i tak Ci sie zmiesci, jezeli w drzwiach miesci sie 150x60x60.

(no chyba ze masz okragle drzwi, jak u Hobbitow :D :D :D )

A co do stelaza, to tez nie blysnales.

Dwuteowniki stosuje sie w budowlance, gdzie przestrzen boczna wypelniona jest betonem i dodatkowo przenosi obciazenia.

W konstrukcjach typu stelaz uzywa sie praktycznie wylacznie profili zamknietych.

Poziome belki robi sie z profili prostokatnych ustawionych na sztorc (!!!), nogi z kwadratowych.

Dopuszczalne jest (jezeli nie masz kwadratow, a zostaly ci profile prostokatne) zrobnienie nog wlasnie z tych prostokatnych ktore posluzyly na belki poziome.

Sam projekt konstrukcyjny ... sorry :) ale tez porazka :D

Zaprojektowales konstrukcje statycznie niewyznaczalna :)

Srodkowe nogi nie beda przenosic obciazenia (albo ktoras z nog bocznych nie bedzie)

Przenosilyby obciazenie, gdyby poziome belki mogly sie uginac.

Ale zycze powodzenia :D jezeli zaprojektowales konstrukcje pod szklane akwa, ktora w zalozeniu ma sie uginac:haha


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla orientacji (bynajmniej nie reklamuje) tutaj masz link

http://www.konsorcjumstali.com.pl/

wybierasz Cennik i profile kwadratowe lub prostokatne.

Porownaj sobie wage 1 metra biezacego dwuteownika (ktory projektowales) i waga profilu zamknietego.

Zobacz, najmniejszy dwuteownik 80 wazy prawie 6kg/mb.

Za ta mase mozesz dac dwa profile 70x30x2, ktore lacznie beda mialy duzo wieksza wytrzymalosc niz jeden dwuteownik.

EDIT:

A ta noga po srodku akwa :haha planujesz jakis sump?

:haha

:haha

:haha

:haha

:haha

:haha

:haha

:haha

:haha

:haha

:haha


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a staniesz sie cos jak dam ten dwuteownik tylko po bokach czy trzeba kwadrat dac?? bo wlasnie mam w domu takie na stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrze ale zabardzo mi nie chodzi ze akwarium nie zmieszcze w dzwiach tylko tego stolu bo chodzi o ciezar, ale sie zastanawiam czy zamiast spac te dtuteowniki czy nie lepiej poprzykrecac i wtedy bez problemu sobiew poskrecam w pokoju i jak bede chcial wyniesc to sobie bede mogl rozkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majki a może pospawasz te jakby połowy gdzie miałeś środek szafki i na środku zrobisz dziury przez które potem po wniesieniu skręcisz konstrukcję kilkoma śrubami na nodze :)

P.S.

Każdy problem da się rozwiązać :) Zastanów się tylko jak.

Pozdrawiam


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Jan Rogalski

Bzdurą jest twierdzenie iż „Dwuteowniki stosuje się w budowlance, gdzie przestrzen boczna wypelniona jest betonem” – jest to indywidualny przypadek.

Profile zamknięte stosujemy do stelaży dlatego bo łatwiej je obrobić (względy estetyczne). Można stosować dowolny profil który spełni nasze wymogi konstrukcyjne.

Ustrój w tym przypadku musi być statycznie niewyznaczalny, zakładamy iż każdy węzeł przenosi moment, w przeciwnym przypadku był by to mechanizmy.

„Srodkowe nogi nie beda przenosic obciazenia (albo ktoras z nog bocznych nie bedzie) Przenosilyby obciazenie, gdyby poziome belki mogly sie uginac.” - każda z nóg będzie przenosić obciążenie niezależnie ile by ich było. (Podstawy projektowania)

Problem nie leży w tym czy one będą przenosić obciążenie a w tym czy jest słuszność stosować dodatkowe podparcia.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.