Skocz do zawartości
majki

wymiary akwarium???

Rekomendowane odpowiedzi

@majki, jezeli juz masz taki material to zmienia postac rzeczy w kwesti kosztow do poniesienia.

Profile sa lzejsze i w transporcie i samej masie stelaza - co za tym idzie taniej to wychodzi, sa latwiejsze w obrobce itp.

Ale jezeli juz masz taki to jak najbardziej.

Co do wnoszenia tej konstrukcji do pokoju, to na odleglosc nie bardzo mozna cos powiedziec, ale zrobienie odpowiednich wzmocnien w miejscach polaczen srubowych i zastosowanie skrecania tez bedzie dobre.

@klifu,

nie jestem budowlancem wiec sie nie bede spieral. Napisalem opinie specjalistow od konstrukcji zelbetowych. Jezeli uwazasz, ze masz wieksza wiedze budowlana - OK. niech i tak bedzie.

Co do mozliwosci stosowania KAZDEGO profilu ktory spelni wymogi konstrukcyjne ... a slyszales o ekonomice konstrukcji? Oraz jaki procent wytrzymalosci konstrukcji pochlania przeniesienie wlasnego ciezaru?

Stosujac ten tok rozumowania, jest sie na prostej drodze to projektu konstrukcji ktora jest w stanie (lub nie) przeniesc wylacznie wlasny ciezar.

Pozostalej czesci Twojej wypowiedzi szkoda nawet komentowac.

Duzo nauki jeszcze przed Toba.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Jan Rogalski proszę udowodnij mi że się mylę.

Wymogi konstrukcyjne zawierają w sobie również cechy ekonomiczne, co jest w dzisiejszych czasach nieodzownym wyznacznikiem projektowania konstrukcji.

Do napisania powyższego postu skłoniła mnie twoja pewność siebie, a raczej zdecydowane przekreślenie pomysłu kolegi.

Nie chce zaogniać sytuacji ale wszyscy pamiętamy jak wzmacniałeś strop…

(wiedza, ekonomika i zdrowy rozsądek ??)

Możesz powiedzieć że teraz to ja jestem pewny siebie ale ja mam do tego podstawy…


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiflu,

lubisz czytac selektywnie. Lekkie i przyjemne jest czytanie tylko tego, co sie chce przeczytac.

Dotyczy to zarowno tego postu, jak i wzmacniania stropu (dla bardziej uwaznych - wylewki na styropianie)

Co mam udowadniac? Teorie wytrzymalosci? Zartujesz?

Zanegowalem pomysl majki, i w nastepnym poscie napisalem dlaczego.

(tego chyba sekektywnie nie czytales)

Jasne, ze mozna uzyskac okreslona wytrzymalosc uzywajac dwa razy wiecej materialu - tylko czego to dowodzi?

Osobiscie wole uzyskac dwa razy wieksza wytrzymalosc uzywajac tej samej ilosci materialu.

A jak juz wyliczasz moje nie ekonimoczne pomysly, to mozesz jeszcze do tej listy dodac moj mocno przewymiarowany stelaz, zabezpieczony antykorozyjnie lepiej niz podwodna czesc kadlubow wielu statkow.

Wiesz, ja bardzo cenie sobie "swiety spokoj", i czesto mam w zwyczaju robic cos "raz na zawsze".

Wiem, wiem .... to takie staroswieckie i nie modne.

A co do nieodksztalcalnej plyty podpartej w 9 punktach ... twierdze, ze to zbedne. Jezeli ktos uwaza inaczej, prosze bardzo ... to jego pieniadze i jego stelaz.

Im jestem starszy, tym uprawianie donkichot`teri mniej mnie bawi.

Sadze, ze punkty widzenia zostaly juz przedstawione dostatecznie, nie ma co zasmiecac grupy dalszymi dywagacjami.

Pozdr.

P.S. moze ktos zna link do mojego postu o stelazu?, bo jakos nie moge tego znalesc.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki S_Y_N_E_K

Nikomu nie proponuje robic stelaza az tak mocnego jak moj (osobiscie wyszedlem z zalozenia, ze profile nie sa az takie drogie, ze dodatkowe 30 czy nawet 50zl mialo mi zrobic roznice finansowoa, a wolalem "spac spokojnie")

natomiast @majki, zwroc uwage na foto 3 i 4 od gory, na ustawienie profili.

Ten sam profil (50x20x2) ustawiony na /sztorc/ przeniesie znacznie wieksze obciazenie, niz by go polozyc /na plasko/.

O tym wlasnie pisalem, mowiac ze ta sama masa materialu, uformowana w inny ksztalt (plaskownik, katownik, dwuteownik, profil), przenosi rozne obciazenia. A kazdy z wymienionych mozna tez roznie ustwic w konstrukcji i tez beda (czasem znaczne) roznice w wytrzymalsci.

EDIT:

Ekstremanle roznice w wytrzymalosci w zaleznosci od ustawienia beda przy plaskowniku, ustawiony plasko nie przeniesie praktycznie zadnego obciazenia, ustawiony na sztorc przeniesie maksymalne obciazenia

END EDIT.

@majki, jezeli poprzednie posty odebrales negatywnie, to przepszam - nie bylo to moim celem.

Owszem, zdarzaja sie roznice zdan (jak moja i kiflu w tym poscie), ale na tym forum nie zauwazylem aby ktos kogos celowo obrazal.

Majac odmienne zdanie w jednym temacie, mozna sie calkowicie zgadzac w innym.

@majki, podpory w srodku maja jeszcze ta nieprzyjemna ceche, ze ograniczaja swobode manewrowania w sumpie.

Osobiscie (i nie tylko ja) staram sie ich unikac, nawet kosztem zwiekszenia przekrojow innych belek.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.