Skocz do zawartości
Kenzoo

Jaki sprzęt ... nano 20L ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój zbiorniczek do 20L (50x20x20), wybrałem już do niego sprzęt ale ponieważ nie mam jeszcze doświadczenia w akwarystyce morskiej proszę, aby ktoś uzupełnił to co przedstawiłem lub ewentualnie doradził coś lepszego ... jestem dopiero w fazie kompletowania wszystkiego, dlatego proszę o komentowanie i zapewniam, że każda nawet najmniejsza uwaga będzie dla mnie bardzo cenna i pomocna:

- zbiorniczek 20L (50x20x20).

- oświetlenie (2 x kompakt NAVRA 11W Oceanic Natural Daylight 10000K).

- cyrkulacja (2 x AquaEl CIRCULATOR 350).

- filtracja (AquaEl FZN-1).

- ogrzewanie (AquaEl 50W).

Do tego jeszcze: żywa skała, żywy piasek, sól morska

Bardzo bym prosił o komentarze co mi jeszcze będzie potrzebne, albo co w tym zestawie jest niedobre albo można wymienic ... Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zbiornik nie nadaje sie do akwarium morskiego, wiecej tam bedzie sprzętu niż życia. 20 cm wysokości, odejmij z 1,5 na górze akwa, z 1,5 cm piach, zostaje raptem 17 cm, kicha moim zdaniem. Przemyśl wymiary zbiornika.

Ja bym zwiększył zarówno wysokość jak i szerokość do 30 cm.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja takze radze ci zaczac ze standardem 54l (60x30x30) lub 60l o 3 cm wyższe takie akwarium to wydatek ok 40 zł a z doswiadczenia (słodkowodnego) wiem ze jak dasz tam pompke,grzałke itp to zostaje niewiele miejsca, zawsze mozna dac kaskade i juz nam troche miejsca przywbywa

powodzenia ja też zaczynam :)


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eltom ma racje. Jak wsadzisz do srodka grzalke i 2 pompki , to zostanie ci miejsce na kawalek zywej skaly. A gdzie reszta? Do niedawna mialem 33 litry ( 45x25x30) i wiem co mowie. Grzalke i jedna pomple wyrzucilem do panela a i tak mialem ciasno w baniaku. Mysle ze @tynio i @tirno to potwierdza.

Jak masz miejsce, postaw troche wiekszy baniaczek, bo wg mnie minimum ( na poczatek) to jakies 30 litrow.


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak uważacie to chyba jednak to jeszcze przemyśle, ale myślałem, że nie będzie źle bo filtr jest kaskadowy zewnętrzny, grzałka dużo nie zajmie a dwa fany po bokach przy 50 cm szerokosci duzo miejsca nie zagarną :) Pozatym napatrzyłem się na takie konstrukcje jak ta tutaj: http://www.akwarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47426&highlight= ... i wyszedłem z założenia, że i tak będę miał dużo więcej miejsca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob wieksze:yes Z doswiadczenia wiem, za kazdy baniak jest za maly:), a 20l to juz wogole. Z 20l bedziesz mial wiecej roboty i problemow niz z 60. Nie ma sie co rozdrabniac. W wiekszym baniaku nie potrzeba znowu o wiele wiecej sprzetu czy skaly niz w tych 20.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.