Skocz do zawartości
Michau1288

Sarcoputhon mięka łodyga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni mam problem z moim sarco wygląda tak jak na.zdjeciu, nie wiem czy to już jego koniec? :( czy moze odciąć i wsadzić gdzie indziej?

received_1420874604617098.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Polipuje. Daj mu czas. U.mnie potrafią strzelić focha na kilka tygosni bez przyczyny. Jak nogabjest cała zdrowa. Nie ma śladów ślimaków czy czarnych fragmentów to zostaw go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częsta przyczyna takiego zachowania jest uszkodzenie  mechanicznie  np przy czyszczeniu baniaka  lub  zmiana w  środowisku .

W moich przypadkach trwało to nawet tydzień ale zawsze powracały do formy

Nie przesadzaj go na razie bo bardziej uszkodzisz daj mu jeszcze czasu trochę   

Jak zdecydujesz o odcięciu to lepiej nogi nie ruszaj   a obetnij  w koło kapelusz podziel na mniejsze kawałki i gumką recepturką porób szczepki

Rana w koło pnia się zasklepi  wypuści nowe polipy że znaku nie będzie widać    ale zajmie to nawet miesiąc 

Małe szczepki po około 2 tyg przyrosną do podłoża   wtedy zdejmij  gumki zacznie powoli się tworzyć noga  w miejscu styku do podłoża

Ja tak zrobiłem w moim zaczęły robić się dziury wielkości 1 cm wyglądało to kijowo myślałem że może jakiś pasożyt podjada  

Ale wszystko jest ok po takim zabiegu pop  2 miesiącach z 1 szt. mam  7  sztuk 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, noga pękła w połowie sarco zaczyna schodzić na skałe, w nodze było coś takiego chyba ślimak. 

Teraz pytanie zostawiać ślimaka czy eksmisja?

IMG_20170730_233341.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.