Skocz do zawartości

Historia edycji

baszurek

baszurek

Idealne rozwiązanie to chłodziarka (tak wiem - koszty, oddawane ciepło...), a prawie idealne to klimatyzacja :secret:. Napisałem prawie, bo na noc najczęściej klimę wyłączam, a więc jakieś tam dobowe wahania temperatury są, za to klimat dla właściciela akwarium - bezcenny :). I pisząc klimatyzacja nie mam na myśli jakichś przenośnych wynalazków z rurą fi 100 wystawianą za okno, tylko typową jednostkę split. Nad akwarium mam wiatraki (chyba Blau), głośne jak cholera ;), dlatego podpięte są przez programator i włączają się tylko wtedy, kiedy z reguły nikogo nie ma w domu, a dodatkowo steruje nimi termoregulator Aquael Thermostab TS 500 Dual (grzanie + chłodzenie, chyba najlepszy, jaki widziałem, niestety już nieprodukowany, ale czasem można znaleźć w internecie używkę, ja rok temu na OLX trafiłem nówkę). Do tego klima i dodatkowy sterownik wi-fi, umożliwiający obsługę klimy poprzez androida lub OS-a z dowolnego miejsca, gdzie mamy dostęp do internetu (sterownik daje dużo więcej możliwości, niż seryjnie mają proste klimatyzatory, np. możliwość stworzenia własnego harmonogramu  włączenia/wyłaczenia, możliwość ustawienia indywidualnego profilu temperatur w przeciągu dnia, możliwość uruchomienia klimatyzacji w momencie zlokalizowania nas przez GPS w określonym miejscu). Fakt, z montażem klimatyzacji pewna inwestycja finansowa się wiąże, ale warto :secret:.

 

baszurek

baszurek

Idealne rozwiązanie to chłodziarka (tak wiem - koszty, oddawane ciepło...), a prawie idealne to klimatyzacja :secret:. Napisałem prawie, bo na noc najczęściej klimę wyłączam, a więc jakieś tam dobowe wahania temperatury są, za to klimat dla właściciela akwarium - bezcenny :). I pisząc klimatyzacja nie mam na myśli jakichś przenośnych wynalazków z rurą fi 100 wystawianą za okno, tylko typową jednostkę split. Nad akwarium mam wiatraki (chyba Blau), głośne jak cholera ;), dlatego podpięte są przez programator i włączają się tylko wtedy, kiedy z reguły nikogo nie ma w domu, a dodatkowo steruje nimi termoregulator Aquael Thermostab TS 500 Dual (grzanie + chłodzenie, chyba najlepszy, jaki widziałem, niestety już nie produkowany, ale czasem można znaleźć w internecie używkę, ja rok temu na OLX trafiłem nówkę). Do tego klima i dodatkowy sterownik wi-fi, umożliwiający obsługę klimy poprzez androida lub OS-a z dowolnego miejsca, gdzie mamy dostęp do internetu (sterownik daje dużo więcej możliwości, niż seryjnie mają proste klimatyzatory, np. możliwość stworzenia własnego harmonogramu  włączenia/wyłaczenia, możliwość ustawienia indywidualnego profilu temperatur w przeciągu dnia, możliwość uruchomienia klimatyzacji w momencie zlokalizowania nas przez GPS w określonym miejscu). Fakt, z montażem klimatyzacji pewna inwestycja finansowa się wiąże, ale warto :secret:.

 

baszurek

baszurek

Idealne rozwiązanie to chłodziarka (tak wiem - koszty, oddawane ciepło...), a prawie idealne to klimatyzacja :secret:. Napisałem prawie, bo na noc najczęściej klimę wyłączam, a więc jakieś tam dobowe wahania temperatury są, za to klimat dla właściciela akwarium - bezcenny :). I pisząc klimatyzacja nie mam na myśli jakichś przenośnych wynalazków z rurą fi 100 wystawianą za okno, tylko typową jednostkę split. Ja mam wiatraki (chyba Blau), głośne jak cholera ;), dlatego podpięte są przez programator i włączają się tylko wtedy, kiedy z reguły nikogo nie ma w domu, a dodatkowo steruje nimi termoregulator Aquael Thermostab TS 500 Dual (grzanie + chłodzenie, chyba najlepszy, jaki widziałem, niestety już nie produkowany, ale czasem można znaleźć w internecie używkę, ja rok temu na OLX trafiłem nówkę). Do tego klima i dodatkowy sterownik wi-fi, umożliwiający obsługę klimy poprzez androida lub OS-a z dowolnego miejsca, gdzie mamy dostęp do internetu (sterownik daje dużo więcej możliwości, niż seryjnie mają proste klimatyzatory, np. możliwość stworzenia własnego harmonogramu  włączenia/wyłaczenia, możliwość ustawienia indywidualnego profilu temperatur w przeciągu dnia, możliwość uruchomienia klimatyzacji w momencie zlokalizowania nas przez GPS w określonym miejscu). Fakt, z montażem klimatyzacji pewna inwestycja finansowa się wiąże, ale warto :secret:.

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.