Skocz do zawartości
cop909

jaki odpieniacz do 300 l

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !! Dzwoniłem do TheWald'a, jest ok w sobotę prześle mu zdjęcia akwarium z zaznaczeniem na otwory, powiedział, że da się zrobić, więc będzie sump! Chociaż nie wyglądało na to to chciałem mieć sump.:( Jak pójdzie dobrze to przynajmniej otwory i komin będzie za 2 tygodnie. Jak tylko wywiercę to zamawiam sump. Oświetlenie będzie jutro, montuję je w sobotę. Nabiera to kształtów, a chciałem już zrezygnować!(z sumpa)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo, jezeli pomysl co do TheWald'a cokolwiek pomogl :( Jedno co mam jeszcze do dodania to zebys troche zwolinil. Nie ma nic gorszego jak pospiech. Zanim zamowisz sump przemysl dokladnie jak ma wygladac - a to min. wymaga decyzji co do odpieniacza. Bedziesz chcial kiedykolwiek miec SPSy?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz mi co spsy? I właśnie miałem pisać co do supów, najwięszy jaki zmieszczę to 45L do szafki, wystarczy? Wiem, że przed zrobieniem sumpa muszę wybrać odpieniqacz, dobrze,że na necie podawane są wymiary odpieniaczy!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie dużoooooooo czytam nt. klejenia akw. tj własciwie supa choć mam znajomego który klei akwaria. Czytam nt chorób, plag i to co najważniejsze, nie bardzo rozumiem co to metoda balibga. Tzn wiem jak określić dzienną dawkę wapn. i mg, czu coś jeszcze? czy te preparaty kupuje się w akwarystycznym?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za literówki!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrot od Small Polyped Stony ( z duzych liter SPS ) coral. Czyli wszelkiego rodzaju Acropory i tego typu badziewia. Taka gleboka woda morszczyny. Jezeli bedziesz sie kiedys w przyslosci na nia wybieral to nie ma sensu oszczedzac i inwestowac w sprzet "sredniej" klasy ( np. wspominany przezemnie Beast ). Zastanow sie dokladnie nad obsada. A te 45 litrow musi starczyc :( Warto, aby pokombinowac i procz odpieniacza sprobowac zmiescic tam jakikolwiek filtr glonowy, ale powinno sie udac. Pozdrawiam,

M.

Edytka: Co do metody Ballinga - masz tu i tu wszystko co mozna wiedziec. Czesc preparatow kupuje sie w sklepach akwarystycznych ( sol bez NaCl), czesc w sklepach z chemia ( jak bedziesz chcial to moge Ci podac odpowienie linki).

Edytka2: Nie wal postow za postem - o wiele lepiej "Edytkowac" posty poprzednie.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość sumpa musisz sobie wyliczyć tak, żeby po wyłączeniu pomp zmieściła się do niego woda, która spłynie z akwarium. Jak dobrze zrobisz hydraulikę, to nie będzie tego bardzo dużo i to 45l powinno wystarczyć.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Myślałem nad jakimś aut. dolewanim wody. Dziś w pokrywie zamocowałem stateczniki pod T5. Włączyłem je na sucho i są za***iste, nie to co T8 rzeczywiście dają o wiele lepsze światło. Jutro skończę mocować oświetlenie, odpieniacz też kupiony. Czekam na odpowiedź znajomego, czy jest mi w stanie (jego kumpel)skleić nowe akw. profilowane z szyby 12 mm zs wzmocnieniami, otworami i kominem. Znajomemu zrobił już 60 zbiorników od 250 do 750 L (kupmpel otwiera hurtownię ryb). Widziałem te akwaria i są bardzo ładnie sklejone. Koszt nowej 350 L profil z kominem itp to (jak dla mnie 400 zł) myślę że tanio, tymbardziej że obecne wraz z tłem wewnętrznym i dużym korzeniem sprzeałbym za taką cenę, zwróciłoby sie, jeżeli nie robi akw. profilowanzch to robię otwory i komin w tym. :(


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy, 2 otwory 3/4" na redukcję i spust zrobione, komin już sklejony, właśnie schnie. Powrót będzie także 3/4 cala poza akw. Otwory wiercił mi p.waldemar frankiewicz - znany jako thewald. Całość ze sklejeniem komina zajęło ok. godziny. Teraz myślę jaki dać sump. apropo czy może wiecie jak obliczać pojemność sumpa, jest to zależne od poziomu wody w akw itp. Mam 5 cm od lustra wody nad kominem do jej "przelania" to daje ok 50 L wody-sump będzie miał 54 L. Później wrzucę zdjęcia komina i otworóqw (j€ż założonych śrubunków).


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze - a tytul postu to "jaki odpieniacz".:p Mysle, ze dla nastepnych pokolen latwiej by bylo, gdyby te informacje o budowie komina, sumpa itd. znalazly sie pod odpowiednim tytulem.

@MariuszP

Mozesz smialo zakladac rozne posty na rozne tematy. :D Nie ma co dopisywac nastepnych pod "jaki odpieniacz".:p

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmowa na inny temat zeszła, miałem wybrać odpieniacz do akw bez sumpa a sump bedzie:D


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze sie wtracam ale jaj jak kupilem akwarium 100+40+40 i potemchcialem miec supma poszedlem do sklepu i ten sprzedawca wywiercil mi dziury za darmo znaczy jedna muwil ze wiecej nietrzeba aha zbiornika nierozklejal zapraszam do wiednia


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariusz napewno tam przyjedzie sebastian, podobno to najlepszy sklep na swiecie, slyszalem, ze przyszedl tam jakis laik... i wyszedl z gotowym akwarium morskim... byc moze go znasz tez z Wiednia jest podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.