Skocz do zawartości
cop909

jaki odpieniacz do 300 l

Rekomendowane odpowiedzi

ODPIENIACZ BEAST 400P Z POMPą Z WIRNIKIEM IGIEłKOWYM, czy może być, nie jest drogi? Może coś doradzicie. Ważne żeby można było powiesić go na ścianie akwarium lub włożyć do środka (brak sumpa).


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy lepsze są odpieniacze z pompą z wirnikiem igiełkowym czy czy z dyszą wenturiego? Poradźcie coś


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opinia ze lepsze sa te z wirnikiem igielkowym. Ja Beast'a 400P na krawedzi 100 litrowego akwarium i... mam o nim srednia opinie. Na 300 litrach bym nie uzyl. Przedewszytstkim zastanow sie czy naprawde nie lepiej zrobic sumpa - 300 litrow bez sumpa bedzie dosc niewygodnie w uzytkowaniu. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak, szafka do tego nie przystosowana, trzeba by było wiercić dno, nie chcę rozklejać zbiornika. W akwarium będzie żywa skała, bez kor. twardych,może z 4 błazenki


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak dla mnie to cos takiego to polsrodek, a morszczyna nauczyla mnie wlasnie unikania polsrodkow. Coz - Twoja decyzja. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy w takim razie wg. Ciebie to akwarium nie ma racji bytu? o prostu bardziej będzie uciążliwe, tzn więcej czasu trzeba poświęcić na codzienną dawkę MG i Ca i częstrze badanie parametrów. Zastanawiam się ew. jak je przerobić.?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chodzi mi o dawki Mg, Ca, Bog wie czego i badanie parametrow. Chodzi bardziej o uzytkowosc i estetyke baniaka. Zalozmy, ze chcesz dac filtr wolnoprzeplywowy na cos w stylu ROWAphos ( taki absorber). Praktycznie nie masz jak. Borykam sie z tego typu problemami, bo tez nie mam sumpa. I pluje sobie w brode. Juz kawalek czasu temu postanowilem, ze nastepne akwarium MUSI miec sump, inaczej sie nie bawie. Mialem w planach nawet zainstalowac sump w obecnym, ale ze przymierzam sie mocno do nowego szkoda mi troche pieniedzy na ewentualne inwestycje.

Dla mnie ( jeszcze raz podreslam, ze dla MNIE) takie akwarium nie ma racji bytu. Ale to moja opinia, ja ogolnie jak cos robie staram sie to robic mozliwie dobrze. Chocbym mial czekac nie wiem ile :)

Z przerobka gorzej - ja widze dwa wyjscia: albo decydujemy sie robic dziury w posiadanym szkle ( co sie moze wiazac z koniecznoscia rozklejenia akwarium), albo uzywamy over-flow box'a. Czyli z ojczystego jezyka - pudelka przelewowego. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie głupi pomysł, masz gdzieś stronkę z takim pudełkiem, na sump miejsce znajdę ale bedzie mial 60 l, straczy?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jescze jedno. Mam nowego Fluvala 405 poj. 8l tam mogę dać wkłady na fosforany, ew. węgiel czy biokóle


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam takie jedno pudelko od pana Jana Szczesnego. Jezeli chcesz to moge Ci je pozyczyc do obejrzenia, ewentualnie przetestowania. I tak z niego niekorzystam i najpewniej nie bede.

Tego Fluvala mozna uzyc jako wklad na wegiel ( o ile bedziesz takowy stosowal). Z absorberami fosforanow gorzej, bo w ich wypadku zaleca sie by przeplyw nie byl za duzy ( woda ma sie przeciskac powoli przez wklad). Ta opinia za jednym z warszawskich sklepow z morszczyna :) Wszelkie biokulki/ceramiki odpadaja. Mysle ze warto stosowac cos do filtracji mechanicznej, ale tu konieczne jest b. czeste czyszczenie ( u siebie robie to co dwa dni). I taka rada odemnie - teraz przemysl wszystko dokladnie, dokladnie, dokladnie, odczekaj chwile i kombinuj dalej :) Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, szczelne jest to połączenie z rurką, jaka śrtednica rurki i wymiary tego pudełka? A może jest wyjście pośrenie, chodzi mi tutaj o nie stosowanie fluvala tylko jakiegoś filtra przeznaczonego do wewnątrz akwarium morskiego, czy jakaś firma to robi, może będzie tam można umieścić grzałkę i wkłady na fosforany i węgiel??? Ktoś zna stronkę do takiego cudeńka?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnetrzne filtry do akwarii morskich robi firma Tunze ale sa niestety bardzo drogie. www.tunze.pl


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - zdaje sie, ze nie zrozumiales wypowiedzi Ocelocika.

Nie myl filtra z sumpem. Sump to w naszym przypadku zbiornik na urzadzenia techniczne. Tam sie reguluje poziom odparowanej wody, wklada adsorbery i absorbery (to w miare potrzeby), podlacza mikser i inne reaktory, a przede wszystkim ustawia odpieniacz, grzalke i pompe zwrotna. Daj spokoj temu Fluvalowi. On Ci bedzie potrzebny 2 dni w miesiacu albo mniej...:)

Moze w tej chwili wydaje Ci sie, ze z rozklejaniem akwa to duzo roboty i Ci sie nie chce jechac do szklarza. Pomysl, ze w tym hobby musisz sie troche przestawic. Tu sie nie kupuje najtanszych odpieniaczy i grzalek, soli i testow. Czesto jestesmy szczesliwi, ze wogole cos mozna kupic. I tak, jak z dobrym osprzetem prowadzenie akwa jest latwiejsze, tak samo jest z sumpem. Poniewaz na poczatku nie przewiercisz kilku otworow i nie zbudujesz sumpa to bedziesz caly czas cos prowizorycznie dobudowywal z boku, tylu i pod akwarium. Nasze szafki tez nie byly od razu przystosowane a w dnie akwa nie bylo dziur. Nie szukaj wytlumaczenia.:) Przymierz akwa do szafki, zobacz gdzie maja byc dziury i zawiez zbiornik do szklarza. :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ja mam niemalże identyczną sytuację jak Ocelocik - Akwa 80x40x40 bez sumpa i panelu, a na ściance wisi beast 400p, i też pluje sobie w brodę, że nie pomęczyłem się nad akwa z sumpem... wiecej ciągle sie zastanawiam jak to przerobić i nie wiem czy nie skonczy sie na drugim akwa.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam się z przedmówcami (przerabiamy to na własnej skórze) obecnie mamy 225L bez sumpa i jest to całkowita pomyłka i bezsensownie wtopiona kasa. Teraz budujemy trochę większy zbiornik ale głównie po to aby miał sump. Jeśli chcesz faktycznie bawić się na poważnie w to hobby nie szukaj oszczędności na siłę bo w ostatecznym rozrachunku jak połkniesz bakcyla na max. przeróbki (o ile możliwe) będą 2x droższe. Jeśli nie masz w tej chwili wystarczająco zasobnego portfela poczekaj jeszcze chwilę. Jeśli nie jesteś w stanie cierpliwie odczekać, daj sobie spokój tutaj cierpliwość jest na wagę złota. :wink

Powodzenia. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kasę. To nie wielki problem, pisałem o tym odpieniaczu ponieważ podali, że się nadaję. Odrużniam sump od panela czy innych fitrów. Gdyby była mozliwość wywiercenia otworów bez rozklejania akwarium, ktoś to robi w W-wie. Jak pisałem znalazłem miejsce na sum. Jescze myślałem o panelu przelewowm, jak liczyłem miałby ok 40 L a budowa to najmniejszy problem, tylko zastanawiam się nad ew. odpieniaczem do niego. Na razie szukam i odkładam kasę. Akw. słodkie mam już 20 lat, zacząłem w wieku lat 7 hehehe, ja po prostu rozważam wszystkie możliwości.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO CO, DOWIEM SIĘ JAKI ODPIENIACZ MI PROPONUJECIE DO TEGO AKWARIUM (GADKA ZASZŁA NA INNY TEMAT).


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AQUA MEDIC - TURBOFLOTOR 750 - ODPIENIACZ WEWN. Z POMPą DO AKW. ten odpieniacz i buduję panel poj. 50 L wym 50x47Hx20 szer. i 4 komory, powinno wystarczyc

co wy na to? ma ktoś ten odpieniacz, ważne też że wchodzi do jednej z komory panelu i jest ok


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Ci miejsca w akwarium?:( Taki sump zwiekszylby ilosc wody w obiegu i mialbys lepszy dostep do wbudowanej techniki. 300 l to juz b.fajny rozmiar. Kiedys moze rozkrecisz sie tak, ze zaczniesz hodowac korale twarde. Byc moze bedziesz zmuszony podlaczyc mikser lub reaktor, ustawic butle CO2, zamontowac automatyczna dolewke potrzebujaca przeciez jakis pojemnik, pompy dozujace itp. Majac sump i troche wolnego miejsca w szafce jest to o wiele prostsze.:)

A wszystko wstrzymuje bagatelna sprawa wywiercenia trzech otworow...:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz nie irytuj się i nie krzycz :wink Tutaj bardzo często nie otrzymasz odpowiedzi białe lub czarne. Przecież każdy ma indywidualne podejście do tematu. Dostałeś kilka odpowiedzi gdzie koledzy próbują naprowadzić Cię na drogę sumpa. Uwierz mi, że często jest to nauka na własnej skórze, tak jak u nas. Postawiliśmy zbiornik bez sumpa na Biostar Flottor i .... teraz naprawiamy ten błąd. Poza tym jak napisał Stani jeśli łykniesz bakcyla, w zbiorniku bez sumpa będziesz miał duże trudności z podłączeniem dodatkowego sprzętu.

Jeśli jednak oczekujesz odpowiedzi wprost to my do niewiele większego zbiornika 120x55x55 kupiliśmy AM Turboflotor Multi SL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam u siebie w 370l Weipro SA-2014 z igiełką (schowany w sumpie w szafce) ;-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,że przez 2 dni znalazłem w W-wie jedną osobę która może wywiercić otwory, lecz stwierdziła że boi się robić to w zbiorniku. Hehe Jeszcze szukam


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytales niejakiego TheWald'a?


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adres i tel. mam do niego w pracy więc nie powiem, PROSZĘ wszytskich, jak ktoś zna taką osobę która może wywiercić 3 otwory w zbiorniku nie rozklejając go to czekam!!!!!!!! Jeszcze jedno pytanie, jakiej średnicy otwory powiiny być?to zależy od mocy pompy w sumpie?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o szklaża z W-wy


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.