Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Waz od pralki

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam od dluzszego czasu gietkiego, nieprzezroczystego weza. Chce zrobic z niego powrot wody z sumpa, jak sadzicie czy waz oddprowadzajacy wode z pralki nada sie?? Czy nie bedzie sie zbieral w karbowanej rurze syfek? Czy to tworzywo moze puscic cos do baniaka? Nie wiecie czy mozna gdzies kupic takie weze polprofesionalne, znaczy firmowe, pasujace do systemow np Effast? Wogole jak macie rozwiazany powrot? Traz mam zwykle ksztaltki, ale straty sa duze a calosc jest glosna:( Z gory dzieki za pomoc:)

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

takie weze mozesz kupic tam gdzie kupowales ksztaltki. napewno maja ja kupilem w budmechu w warszawie razem z ksztaltkami.

mozna je wklejac tym samym klejem do ksztaltek


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki plastikowy waz, z zatopiona w srodku plecionka/wzmocnieniem. Tez chyba z plastiku ta plecionka. Akwa ma juz blisko 2 lata, z czego ponad rok u poprzedniego wlasciciela, i chodzi i nic sie nie wyplukuje do baniaka.

Taki waz z OBI czy Praktikera.

Z tym ze jest taki w polowie przezroczysty. Ale siedzi w szafce, a tam w miare ciemno.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie węże kupowałem u Piotra w Korale.pl. Wkleja się je w kształtki tak samo jak rury PCV.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj w "lepszych" sklepach ogrodniczych - ja kiedyś widziałem w takim sklepie wąż bezbarwny (igielitowy chyba) o średnicy tak na oko jak pamiętam to spokojnie mial ze 3,5 cmm, i był gładki oczywiście.

Bo co do tego węza od pralki - mam w słodkim FLUVALA z takimi wężami - ODRADZAM !!! DUŻO SYFU SIE W NICH ZBIERA - praktycznie każde mocniejsze poruszenie takowym węzem powoduje odlepianie sie tych "farfocli" i wsio mi do akwa wpada.

... a jeśli w szawce miałbyś jakieś swiatło to na dłuższa mete rozważyłbym owinięcie tegoż bezbarwnego węża czymś - co by sie od środka glony nie osadzały ;-)

... bo cosik mi sie wydaje że bezbarwny taki wąż to Ci ciężko znaleźć będzie - ale powodzenia życze ;-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi, zdecyduje sie chyba na firmowy waz "neptun", pasuje do mojej instalacji i mozna go kleic klejem do rur.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

Akwa ma juz blisko 2 lata, z czego ponad rok u poprzedniego wlasciciela, i chodzi i nic sie nie wyplukuje do baniaka.

Wow to już mineły 2 lata? ale ten czas szybko spływa :(


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LUK

weze do Fluwala (w slodkim) pelnia dodatkowa funkcje filtra biologicznego :( celowo jest karbowany by w zaglebieniach zbieral sie wlasnie syf i bakterie, ziekszajac przy tym powierzchnie filtracyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michal Ciechorski - owszem - wiem o tym i pewnie taki tez cel miały zamysły kosktruktora kubełków FLUVALA.....

... ale to i tak nie zmienia faktu ze problem "farfocli" nadal pozostaje... ;-)

... jak to z większością spraw bywa "coś" raz jest na + a z innej strony na - ;-)))

@Michal Ciechorski - masz u mnie plusa za "instynkt akwarystyczny" - pewnie nie wiele osób by o tym pomyślało ;-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy, u mnie mniej niz rok, u poprzedniego ok. 1,5 roku, moze troche mniej.

Kiedy kupowalem ta 150`tke? jakos w maju chyba ? Jakos tak to bedzie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.