Skocz do zawartości
Miłosz

Rafa za 68 000 zł na allegro :)

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item164210634_akwarium_rafowe_1680l_wersja_hi_end_mercedes_.html

Ciekawe ile by kosztowało zrobienie tego "własnoręcznie"? :(

Pozdrawiam


""" Tylko dwie rzeczy sš nieskończone: wszech?wiat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewno?ci"" Albert Einstein"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile czasu ktos bedzie czekal na odebranie telefonu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oferta z Erybka.pl :(


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że to oferta dla nadzianych biznesmenów którzy chcą mieć ozdobe w biurze więc chyba nie chodzi im o radość robienia czegoś samemu :( Pozdrawiam


""" Tylko dwie rzeczy sš nieskończone: wszech?wiat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewno?ci"" Albert Einstein"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marclo

Dlaczego snoba?

Gdybym mial szmal to bym zrobil jeszcze wieksza rafe, z lepszym niz ten "najlepszym dostepnym na rynku" sprzetem, i wcale nie uwazalbym sie za snoba.:(

Czy masz na mysli zlecenie wykonania prac?

Po co samemu kleic rurki itp.? Masz pieniadze, dzwonisz po robotnika i Ci robi.:) Sam przywieziesz ze sklepu 200 kg zywej skaly? A czemu sam a nie jakis dostawca? Mysle, ze to kwestia braku pieniedzy zmusza nas do samowystarczalnosci. Zreszta takiego akwarium z Puzianowskim nie podniesiesz, lampy sam nie zawiesisz, stropu nie wzmocnisz itp.

Jak sie takie akcje maja do naszego klejenia odpieniaczy z butelek po napojach ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat : Myśle że to oferta dla nadzianych biznesmenów którzy chcą mieć ozdobe w biurze więc chyba nie chodzi im o radość robienia czegoś samemu :(

Określenie Snob tyczyło sie powyższego , bo to zdanie jednoznacznie określa tylko chęć posiadania , a co do kosztów to zgodzę się oczywiście z Tobą Stani , że mając pieniądze też bym kupił wszystko najlpesze :) , skały co prawda przywiozłem tylko 150kg , ale za to przy zmianie zbiornika wniosłem na 4-te piętro ponad 500l wody przygotowanej i zasolonej bo musiałem wstawić zbiornik w miejsce starego , więc nie miałem czasu na bawienie się w lanie z osmozy i czekanie (wkońcu gdzieś trzeba by było wówczas trzymać zwierzaki które już miałem w starym zbiorniku-a którego przerabiałem na sump). Wyglądałem po tym wnoszeniu jak koń po westernie ale cieszy mnie "efekt" tego wnoszenia ;] . Faktem jest że klejenie rurek etc jest mało ciekawe ale sądzę, że się ze mną zgodzisz, że wyboru i ustawienia zwierzaków w zbiorniku wolisz dokonać sam , a nie dostać to co akurt Ci przywiozą i gdzie akurat wstawią :). Reasumując , niezależnie od pieniedzy które mamy moim zdaniem więcej radości przynosi efekt naszej mozolnej pracy niz kupienie czegoś gotowego.

Pozdrawiam


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Efekt mozolnej pracy" - gdybym mial forse to bym nic nie robil tylko pokazywal palcem.:( I tez bylbym zadowolony.

Ja tu w biurze tez slysze, ze praca daje satysfakcje itp. Zreszta cale zycie to slysze.:) Jestesmy tak zabiegani, ze nawet sobie nie wyobrazamy jak to moze byc gdy sie ma pelne konto i gdy podobnych zachcianek jak takie akwarium mozna miec kilka w miesiacu. Czasowo sam takich projektow nie dasz rady zrealizowac. Facet Ci buduje akwarium, ogrodnik ogrod i spiera z architektem bo najpierw mial byc wykopany basen, a Ty wlasnie rezerwujesz lot na Maledivy bo chcesz odpoczac:D. I wtedy klejenie rurek i odpieniaczy masz w ..... .

Napewno przesadzam ale tak widze sens takich drogich uslug. Wielu z nas na to po prostu nie stac i wtedy powstaja mity o szlachetnosci wlasnej pracy itp.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównania dałeś niesamowite , to Ci trzeba przyznać. Natomiast jeżeli satysfakcję z pracy którą wykonujesz (lub brak tej satysfakcji) chcesz porównywać do satysfakcji którą Ci daje (bądź nie) Twoje hobby to znaczy, że czas zmienić zainteresowania :(


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. Slonowodne mam od 17 lat i nadal mnie pasjonuje:D

Pracy tez tak latwo nie da sie zmienic.

Widzisz - wydaje mi sie, ze to zycie wymusza na nas sposob realizacji naszych zamierzen. Kto ma pieniadze ten ma inne perspektywy i zamierzenia. Rowniez inny rodzaj satysfakcji. Tu rekodzielo czesto sie nie liczy, tylko zrealizowanie postawionego celu. "Normalny" akwarysta zakladajacy takie duze akwarium, nie jest w stanie sam wszystkiego zbudowac, zreszta nie ma takiej potrzeby. I w zaleznosci od umiejetnosci lub finansow okresla punkt od ktorego pozostale prace zleca innym, ktorzy to zrobia lepiej. Nie widze w tym nic, co mogloby mu odebrac satysfakcje z efektu.:(

Ps: widze, ze masz kawal akwarium. Dlaczego dolaczyles do tego forum tak pozno?:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem młodym morszczakiem to sporo czasu poświęcałem doprowadzeniu mojego zbiornika do obecnego stanu. Akwarium ma dopiero 8 m-cy więc pochłonęło mnie bez reszty i dlatego właśnie się tu nie wykazywałem ;]

Kończąc nasz temat , oczywiście można się zgodzić z tym co napisałeś , mając nieograniczony zasób pieniędzy kupuje się wszystko gotowe bo tak łatwiej. Uważam jednak że akwarium morskie to nie kolejny drogi mabel który sie kupuje do domu, może nie stać mnie na kupienie tego za 68000 ale doprowadzenie mojego zbiornika do tego stanu (co ważne) dało mi wiele radości i uważam, że właśnie to się w tym wszystkim liczy. Zawsze można powiedzieć , że punkt widenia zależy od punktu siedzenia, ja siedzę z tej niższej strony ..... i to mnie cieszy :(

Pozdrawiam


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.