Skocz do zawartości
elroy

Gramma loreto - coś jej dolega?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Mam od ponad 3 miesięcy jedną Loretkę, generalnie rośnie, chyba ma się dobrze, ale niepokoi mnie jedno zachowanie. Pływając, zwłaszcza w godzinach wieczornych lubi nieraz ostro zanurkować ocierając się bokiem o skałkę. Pierwsza myśl - ospa :/ Ale inne objawy i zachowanie rybki raczej tego nie potwierdzają, przyjmuje pokarm, pływa żwawo. Jedynie faktycznie - dopiero tylko pod aktyniką widać  i to mocno się przyglądając, jakby takie mikroskopijne plamki w kolorze białym np na płetwie ogonowej (w zwykłym świetle niewidoczne). Niestety na zdjęciach tego nie widać.

Błazanek (jedyny pływający towarzysz) ma się bardzo dobrze.

Początkowo spanikowałem i już wczytywałem się w różne poradniki, ale ten stan trwa stosunkowo długo. Pytanie - może jej coś dolegać, czy u Was ta rybka też się tak zachowuje? Niestety brak mi doświadczenia :/

Dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez elroy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc w zbiorniku zawsze lepiej mieć profilaktycznie rybę czyściciela lub krewetki czyszczące


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetkę mam, nawet dwie, ale nie są zainteresowane niestety współpracą w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polecam herbtanę.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pomogła? :) Dość mało jest informacji na temat tego produktu, ale spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.