Skocz do zawartości

Historia edycji

maxis

maxis

1 godzinę temu, Arturro napisał:

to szukamy dalej:

Jak szybko bieleją od dołu ?

z mojego podwórka:

Niby było wszystko w porządku, parametry bez skoków - ogólnie żelazna dyscyplina w akwarium; potem zwiększyłem znacznie masę koralową a niektóre acropory "podwijały sukienkę" -tak b. powoli, delikatnie. Wiele kombinowałem, ostatecznie w perspektywy czasu uważam, że głodowały jakościowo: zwiększanie dawki zasadniczo amino i nieco mikroelementów zatrzymało ten proces. 

Jeżeli podwijanie jest nagłe, szybkie - to coś się skoczyło: kh, zasolenie, miejsce acropory, przepływ wody, akwarysta który zafundował zbyt duże stęzenie dodatków itp itd; wtedy należy roważyc cięcie powyżej miejsca szybkiego bielenia

powodzenia

 

ps: mnie się wydaje że lepiej jest karmić ryby częściej a mniej, o ile jest taka możliwość

ps2: ilość światła  6x39W hmm, może dla niektórych acr jest na granicy wymagania? tylko zahaczam temat gdyż tu moje doswiadczenie się kończy..

 

mysle nad zmiana lampy ale to rozbija sie o fundusze ,jyz wywalilem na kessil ponad 1000 euro,mysle zeby dokupic ati 8 54wat plus zostawic kessil .hybryda zbyt droga niestety.bieleja dosc szybko tydzien i po koralu.nie wszystkie.

dzieki za podpowiedz.

maxis

maxis

1 godzinę temu, Arturro napisał:

to szukamy dalej:

Jak szybko bieleją od dołu ?

z mojego podwórka:

Niby było wszystko w porządku, parametry bez skoków - ogólnie żelazna dyscyplina w akwarium; potem zwiększyłem znacznie masę koralową a niektóre acropory "podwijały sukienkę" -tak b. powoli, delikatnie. Wiele kombinowałem, ostatecznie w perspektywy czasu uważam, że głodowały jakościowo: zwiększanie dawki zasadniczo amino i nieco mikroelementów zatrzymało ten proces. 

Jeżeli podwijanie jest nagłe, szybkie - to coś się skoczyło: kh, zasolenie, miejsce acropory, przepływ wody, akwarysta który zafundował zbyt duże stęzenie dodatków itp itd; wtedy należy roważyc cięcie powyżej miejsca szybkiego bielenia

powodzenia

 

ps: mnie się wydaje że lepiej jest karmić ryby częściej a mniej, o ile jest taka możliwość

ps2: ilość światła  6x39W hmm, może dla niektórych acr jest na granicy wymagania? tylko zahaczam temat gdyż tu moje doswiadczenie się kończy..

 

mysle nad zmiana lampy ale to rozbija sie o fundusze ,jyz wywalilem na kessil ponad 1000 euro,mysle zeby dokupic ati 8 54wat plus zostawic kessil .hybryda zbyt droga niestety.

dzieki za podpowiedz.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.