Skocz do zawartości
matyss1986

Nano rafa w 112 l - sugestie mile widziane:-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :)Po głębokim namyśle i przeliczeniu budżetu na 2007 zdecydowałem się na 112 litrowy zbiornik :( Oczywiście inwestycja ta będzie rozciągnięta w czasie i zalanie zbiornika planuje na czerwic/lipiec. Zaczynam od kupna filtra RO z membraną 100gpd (już zamówiłem na Allegro). Następnie akwarium panoramiczne 112 l 80x35x40 wraz z szafką zaopatrzoną w ramkę osłaniającą podłoże. Myślę, że takie akwarium fajnie się prezentuje. A jakie jest wasze zdanie? Następnie odpieniacz Aqua Medic - miniflotor lub midiflotor. Który jest waszym zdaniem odpowiedni do 112 l? Wystarczy miniflotor? Następnie 2 pompy cyrkulacyjne Aquael, 1 Pompa Circulator 650 L i 1 Pompa Circulator 350 L. Czy może lepiej 2 x Pompa Circulator 650 L? Jak uważacie? No i jeszcze oczywiście oświetlenie, na które narazie nie mam pomysłu :con

Mile widziane wszelkie sugestie!!!

Pozdrawiam!!!


Akwarium morskie 250 litrów w fazie planowania...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matyss1986 : Początek dobry. :(, ale jeszcze długa droga przed tobą. Jeżeli chodzi o wybór odpieniacza, to wybieraj oczywiście ten lepszy, jeżeli tylko fundusze na to pozwolą, jednak jeżeli zbiornik nie będzie obciążony biologiczne, w zupełności miniflotor wystarczy. Co do cyrkulacji sprawa wygląda inaczej. IMHO zamiast 2 x 650 , wybrałbym 2 x 1100 aquaela, a już najlepiej by była marea 2400 / 3200. Oświetlenie... Masz spory wybór.. Możesz się zdecydować albo na HQI 70w + jakaś aktynika, lecz myślę, że zdecydowanie lepiej będzie się sprawowały rury T5. 4 x 24w i będzie gites. ;D. Od biedy zamiast T5 możesz zamontować T8, chociaż myślę, że to już będzie ostateczność. Z tego co tutaj napisałeś, budowa idzie we właściwym kierunku, także czekam na rozwój wydarzeń.

Pozdrawiam. :)


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matyss1986 lagodniejsze dla oczu sa baniaki z prosta przednia szyba. Nie znieksztalcaja obrazu, latwiej sie je czysci, ponadto dla standardowych wymiarow, masz wieksza pojemnosc. Cyrkulacja faktycznie wydaje sie slaba. Imo 30x/h nie bedzie przesada. Odpieniacz najlepiej cos na wyrost np biostarflotor am. Masz juz z pompa igielkowa, wiec przy wiekszym baniaku mozesz ja wykorzystac, koszt nowego spory, uzywka byla ostatnio za 50%ceny sklepowej. Nie wiem czy midiflotor bedzie dobrze pienil przy takiej wysokosci slupa wody, miniflotor od biedy przy skapej obsadzie tez sie nada, ale to ostatecznosc. Oswietlenie zrob zaraz t5, nie ma co sie babrac z t8, ew mozesz rozwazyc kupno hqi 150w z zarnikiem kolo 16-20k. Zostaja jeszcze power compacty, to tez dobre rozwiazanie 10k+aktynika, nie wiem jak jest teraz z ich dostepnoscia. Warto tez dodac surface skimmer podpiety pod malego PH, uwazam ze w morskim dobry ruch powierzchni wody to podstawa. Do osmozy warto dodac di, ja nie mam i zaluje. Sol polecam Kenta, Tropic marine pr tez jest dobra ale ostatnio ciezko dostac. Nie piszesz nic o planowanej obsadzie, ilosci skaly etc... Czytaj archiwum bo warto, takich baniakow byly juz dziesiatki, mozesz sie na nich wzorowac.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matyss polecalbym Ci jednak pompy circulator 1100 bo te maja oske ceramiczna a te co podales to metalowa,a i wydajnosc cyrkulacji bedziesz z tych co podales mial za slaba,no i tak jak napisal nowy-zarazony akwa z gieta szyba to sobie daruj bedziesz puzniej zalowal ze taka kiche kupiles.I oswietlenie Ci bedzie latwiej dopasowac do prostego.Zycze powodzenia Peniek.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dwa posty zawierają wszystko co potrzeba więc nie będę tu powielał ich treści swoimi słowy ;] , uważam że warto w Twoim wypadku się donich dostosować .

Pozdrawiam i powodzonka :(


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulatory 1100 a baniak prostokątny.

Oświetlenie wedle upodobań - najlepiej idz do kogośi podejrzyj jakie ma barwy i dopasuj na tej podstawie swoją konfiguracje.

Na poczatek dałbym 50:50 biały : niebieski

Obsade podaj to bedziemy myśleć dalej o odpieniaczu ...

Narazie kup refraktometr do tego co masz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wszelkie wskazówki :( Co do Akwarium to nie jest ono z przednią szybą profilowane tylko panoramiczne takie jak tutaj http://www.akwaria.net/sklep.php5?towar=55 . Co do żywej skały to planuje na początek około 15 kg. Chyba wystarczy? Później po dojrzewaniu zbiornika dołoży się skały kupionej razem z koralowcami. Jeśli chodzi o cyrkulacje to kupię 2x Aquael Circulator 1100 lub 1x Aquael Circulator 1100 i 1x Marea Stream 2400 (jak mi wystarczy kasy). Co to obsady to początkowo nie będę obciążał zbytnio zbiornika. Jak narazie planuje Xenie pulsującą , Xenie egipską, Sarcophyton sp. Sinularia, Zoanthus sp. + Calcinus laevimanus (Krab pustelnik), Archaster typicus (Rozgwiazda piaskowa), Tectus fenestratus (Ślimak) + parka Amphiprion ocellaris oraz Cryptocentrus cinctus. Obsada zależy również od tego co "przyniesie" żywa skała. Co do soli do kupię napewno sól KENT. Myślę, że trochę nakreśliłem sprawę jak ma wyglądać to akwarium, a teraz czekam na wasze propozycje, opinie itp.

Pozdrawiam!!!


Akwarium morskie 250 litrów w fazie planowania...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@matys1986 cos ty sie uparl na takie nietypowych ksztaltow akwa? Dawaj normalne prostokatne i nie kombinuj,zobaczysz sam jak zaczniesz do tego akwa zakladac oswietlenie a puzniej ukladac zywa skale ile klopotow niesie taki ksztalt zbiornika tymbardziej ze to akwa ma mala szerokosc to jeszcze chcesz je zwezac na koncach.A zapomnial bym jeszcze napisac ze znajomy mial akwarium tego typu i niestety rozkleilo sie wlasnie w miejscu gdzie sa te sciete szyby.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie akwarium 112l panoramiczne od trzech miesiecy,takie jak ty. odpieniacz Wejpro (najtańszy) jako pompy cyrkulacyjne 2xatman305 i Atman306 do odpieniacza.Oświetlenie 2x24W i grzałka100W i to naprawde wystarczy.A z życia mam 2x krewetka,2x garbiki,ustnika,2xbłazenek,psełdohromis,xenia,ukwiał,silunaria,sakropyton,grzybki,clawelia i pracujaca łape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam 112lpanoramiczny od ponad roku.Odpieniacz miniflotor,w zewnetrznym panelu,oswietlenie 4x 24W T5,grzałka 100W,2 pompki cyrkulacyjne 2x600ltr,ok 15kg zywej skały i troche różnorodnego zycia ,łacznie z Monitpora i Liliowcem ,odpukać żyją:(

Moim zdaniem jest to zbiornik "akurat" nie za duży nie za mały :)


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj baniaczek tez ciagnie na miniflotorku ale mam spora pompe powietrzna cos kolo 600 l /h i pieni jak szalony.zreszta zerkni na foty w dzienniku i sam ocenisz czy moze byc.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to kupiłem osmozę i chce dokupić do niej filtr DI czy cos takiego będzie OK: http://allegro.pl/item166617707_filtr_demineralizacyjny_di_podlaczenie_do_osmozy.html

Jaka jest wasza opinia?? Resztą sprzętu zajmę się później jak będzie więcej kasy i przede wszystkim czasu!!!

Pozdrawiam :)


Akwarium morskie 250 litrów w fazie planowania...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DI O.K.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.