Skocz do zawartości

Historia edycji

orthoptera

orthoptera

23 godziny temu, Daro73 napisał:

Trochę mnie nastraszyliście, dziś miałem dodać kolejną trzecią dawkę preparatu ale dam sobie spokój. Podmienię wodę i wrzucę węgiel aby pozbyć się tego środka

Przed zakupem czytałem opinie o tym środku i jakiś drastycznych opinii nie było, dlatego go kupiłem

Tak się zastanawiam nad przyczyną rozwoju plagi glonów, przekarmiać obsady nie przekarmiam,

Jedyne co mi przychodzi do głowy to przekombinowanie oświetlenia, mam Maxspecta Razora w którym włączyłem ustawienia fabryczne i diody zaczęły świecić na 100% mocy, widocznie było to za dużo i znów mam oświetlenie słabsze

ja jak pisałem wyżej lałem duże dawki bakterii bio digest i pożywkę bioptim ograniczyłem swiatło tylko do niebieskiego i nie robiłem miesiac podmian dino odsysałem wode przez recznik papierowy i do akwa, na koniec ograniczyłem swiatło o 50% i tak swiece efekt: dino znikło całkowicie piasek bielutki a miałem naprawdę sporą plage, na forum różne bzdury mi pisano o zaciemnieniu zbiornika itd. u mnie problemem było zbyt mocne swiatło, okazało sie ze jak teraz siwece 50% słabiej to korale sporo lepiej wyglądają...

orthoptera

orthoptera

23 godziny temu, Daro73 napisał:

Trochę mnie nastraszyliście, dziś miałem dodać kolejną trzecią dawkę preparatu ale dam sobie spokój. Podmienię wodę i wrzucę węgiel aby pozbyć się tego środka

Przed zakupem czytałem opinie o tym środku i jakiś drastycznych opinii nie było, dlatego go kupiłem

Tak się zastanawiam nad przyczyną rozwoju plagi glonów, przekarmiać obsady nie przekarmiam,

Jedyne co mi przychodzi do głowy to przekombinowanie oświetlenia, mam Maxspecta Razora w którym włączyłem ustawienia fabryczne i diody zaczęły świecić na 100% mocy, widocznie było to za dużo i znów mam oświetlenie słabsze

ja jak pisałem wyżej lałem duże dawki bakterii bio digest i pożywkę bioptim ograniczyłem swiatło tylko do niebieskiego i nie robiłem miesiac podmian, na koniec ograniczyłem swiatło o 50% i tak swiece efekt: dino znikło całkowicie piasek bielutki a miałem naprawdę sporą plage, na forum różne bzdury mi pisano o zaciemnieniu zbiornika itd. u mnie problemem było zbyt mocne swiatło, okazało sie ze jak teraz siwece 50% słabiej to korale sporo lepiej wyglądają...

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.