Skocz do zawartości

Historia edycji

baszurek

baszurek

33 minuty temu, mihow1979 napisał:

Tak jak piszesz - wrzuć piasek od razu, na to skała, potem solanka, wlej bakterie, włącz pompy i światło i czekamy z 5-6 tygodni :) Przez ten okres nic nie tykaj. Tylko czyść szyby czyścikiem..

Kup sobie chociaż test na NO2 - ja używałem Zooleka. NO2 na początku powinno być wysokie - po 5-6 tygodniach powinno spaść do 0 a wzrosnąć NO3. Wtedy możesz wpuszczać pierwsze korale i jakieś kraby i ślimaki...

Ja bym proponował kolejność odwrotną - najpierw skała, potem piasek. A jeśli chodzi o testy - to spokojnie można prowadzić takie akwarium bez testów. A kupowanie testu na NO2 i to Zooleka - możesz śmiało sobie odpuścić. Po pierwsze - wyniki testów na azotyny i amoniak są raczej trudne do zinterpretowania, po drugie - testy Zooleka to pomyłka, po trzecie - lepiej kupić sobie test na azotany, przyda się zarówno podczas dojrzewania, jak i prowadzenia akwarium.

baszurek

baszurek

27 minut temu, mihow1979 napisał:

Tak jak piszesz - wrzuć piasek od razu, na to skała, potem solanka, wlej bakterie, włącz pompy i światło i czekamy z 5-6 tygodni :) Przez ten okres nic nie tykaj. Tylko czyść szyby czyścikiem..

Kup sobie chociaż test na NO2 - ja używałem Zooleka. NO2 na początku powinno być wysokie - po 5-6 tygodniach powinno spaść do 0 a wzrosnąć NO3. Wtedy możesz wpuszczać pierwsze korale i jakieś kraby i ślimaki...

Ja bym proponował kolejność odwrotną - najpierw skała, potem piasek. A jeśli chodzi o testy - to spokojnie można prowadzić takie akwarium bez testów. A kupowanie testu na NO2 i to Zooleka - możesz śmiało sobie odpuścić. Po pierwsze - wyniki testó na azotyny i amoniak są raczej trudne do zinterpretowania, po drugie - testy Zooleka to pomyłka, po trzecie - lepiej kupić sobie test na azotany, przyda się zarówno podczas dojrzewania, jak i prowadzenia akwarium.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.